Προς το περιεχόμενο

Apple iPad Pro 10.5 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το itunes είναι ένα βαρύ πρόγραμμα, και δεν έχουν όλοι i5 7ης γενιάς.

 

Το iTunes θέλει 7ης γενιάς i5 για να τρέξει; Τι εννοείς "βαρύ"; Στο παλιό PC μου, με C2Duo μια χαρά πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και εγώ τα δικά μου.

Το καλοκαίρι με τo Surface Pro 3 το οποίο συνέδεα πάνω σε ένα 27" 2560x1440 Dell monitor έπαιζα League of Legends και World of Warcraft. Και τα δύο σε minimum quality settings αλλά στη native ανάλυση με πολύ καλά frames. Τα καινούρια Surface Pro θα τα τρέχαν πολύ πιο άνετα. Το ipad οσο Pro και να γίνει τέτοιο gaming δεν θα το δεί ποτέ.

Επίσης επειδή έπρεπε να κάνω κάποιες δοκιμές έφτιαξα ένα Virtual Machine με Ubuntu Server. Το iPad πως τα πάει με το virtualization και τους hypervisor?

Τις φωτογραφίες που τράβαγα με την DSLR τις έφτιαχνα σε Photoshop CC και όχι σε αστεία App.

Έβλεπα ότι ταινίες ήθελα χωρίς να με απασχολέι το format. Και όταν τις είδα όλες κατέβασα μερικές ακόμα με torrent :P

Εγκατέστησα PHPStorm για να δουλέψω και Eclipse IDE.

Από τα windows 10 στο bash έκανα ssh στον server μου για ότι χρειαζότανε. Δεν χρειάζεται ούτε putty πλέον στα W10.

Γενικά το ότι με το surface pro έχεις μια συσκευή που ζυγίζει max 1Kg μαζί με πληκτρολόγιο και μπορείς να την συνδέσεις με οθόνη-mouse-keyboard είναι πολύ βολικό. Το κάθε πράγμα στον τομέα του. iPad μόνο για web browsing,  YouTube και Sound Applications. Το μόνο αρνητικό στα Surface είναι τα WIndows :D

Ο Εντερπρενερ εσύ είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με συγχωρείτε. Πολύ καλά τα Ipad αλλά 800€ για tablet; Ίσως δε το έχω χρειαστεί ποτέ ή ίσως αγαπάω τόσο τα pc και τις ευκολίες που μου προσφέρουν στη δική μου δουλεια που έχει απο word μέχρι  raw image processing   και κανα game το βράδυ για χαλάρωση και το τελευταίο όχι απαραίτητα. Πράγματικά δεν βρίσκω τον λόγο να δώσει κάποιος 800+200€ στην καλύτερη και 1500 στη χειρότερη) όταν ένα i7 laptop 15ρι με 8gb Ram, SSD και κάρτα γραφικών nvidia ξεκινάει απο 600€ με τους σάπιους 7500U και απο 820 με τους 4c/8t 6700HQ. Οκ είναι πιο βαρύ, είναι πιο ογκόδες η μπαταρία του κρατάει μέχρι 4-5 ώρες με 2cores και τα intel hd και χαμηλή φωτεινότητα αλλα είναι πιο χριστικό απο ένα tablet με πληκτρολόγιο τόσο ακριβό. Γνώμη μου πάντα

Και τι συστημα θα βαλεις στο....χρηστικο pc σου; windows!

Αντε γεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραια παρουσιαση δυστυχως δεν εχει ξεπερασει το βασικό μειονέκτημα την συνδεσιμότητα και μια πρόταση όποιος εχει ιδέα πως κατεβάζεις ταινία; ;;το τορεντ δουλεύει σε όλα τα άλλα συστήματα..

 

Επίσης ηχεία οθόνη αξιώσεων όπως φαίνεται πλέον θα έχουν μόνο όσοι ακουμπάνε τα 600 μίνιμουμ οι υπόλοιποι ....

 

Κατά τα άλλα φαίνεται δυνατή πρόταση υβριδικό δεν το λες όμως με την καμία...εχει πολύ δρόμο ακόμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρκετά κατατοπιστικό και αναλυτικό, πάντως το ipand mini με βολεύει αν και δεν παίρνει πάντα πληκτρολόγιο, το μόνο θέμα πάντως στην πληκτρολόγηση είναι ότι πολλές φορές αργεί η αποτύπωση του κειμένου και μάλλον είναι θέμα ταχύτητας στην συσκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, μια εταιρια σαν την Apple δεν πρόκειται ποτε να κανει κατι για να επωφεληθει κατι παράνομο... οποτε τα torents απλα ξεχάστε τα..  ο μονος τροπος ειναι εαν εχεις καποια ανδροιντ συσκευη , να το κατεβασεις και μεσω πχ vlc ασυρματα να το στειλεις στο ipad... τις σπανιες φορες που θα το χρειαστω αυτο κανω..

 

Το 10.5 pro παντως κατα 99% θα ειναι αυτο που θα τιμησω συντομα... πιστευω οτι για τα επομενα 3-4 χρονια θα με υπερκαλυψει ανετα,.. Φιλαρακι μου πηρε χθες το 12.9.. θα το περιεργαστωκαι κεινο, αλλα το 10.5 νομιζω ειναι ιδανικο μεγεθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αν το παρω θα παω στο 12.9

Δεν βλεπω λογο γτ καποιος να παει στο μικρο. Και πιστευω οσοι παρουν το 10.5 θα το μετανιωσουν μετα απο καιρο

ρε φιλε το 12.9 ειναι ολοκληρο πατερο..το πηρε πριν λιγες μερες φιλαρακι μου καλο, και ειναι τερας ...σα σανιδα του σερφ!!!!  Που να το κουβαλησεις.... Το 10.5 και μου φαινεται μεγαλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε το 12.9 ειναι ολοκληρο πατερο..το πηρε πριν λιγες μερες φιλαρακι μου καλο, και ειναι τερας ...σα σανιδα του σερφ!!!!  Που να το κουβαλησεις.... Το 10.5 και μου φαινεται μεγαλο...

Να το παρω να το παω που ρε φιλε? Στη καφετερια? Αν βγεις εξω να βγαζεις φοτωγραφιες, γελοιος φαινεσαι με το 12.9, γελοιος φαινεσαι και με το 10.5. Καταλαβες τι θελω να πω? Δεν πας να κανεις με το ταμπλετ πραγματα που κανεις με το κινητο.

 

Επειδη εχω το ipad 3 (2012) που ειναι 9,7 ιντσες, ειναι μικρο για ταινιες, σειρες, youtube και twitch με chat κλπ.

Και για να γραψεις ανετα ενα αρθρο ειναι μικρο.

 

Και επειδη εχω διαβασει πολλα sites για αυτα τα 2 ipad, διαβασα απο ατομα που πηραν το 10.5 οτι το μετανιωσαν. Αλλα κανενας δεν ειχε μετανιωσει που πηρε το 12.9

 

Οσο για το multitasking που εχουν τωρα τα νεα ipad, αφηνω εσενα να μαντεψεις σε ποιο θα ειναι πιο ευκολο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...