Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ντανυ στο θρόνο και να έχουμε ένα κακό τέλος με villain victorious αφού έχει κάψει και τους υπόλοιπους. Δε θα με χαλαγε ένα τέτοιο τέλος. Μη γίνει κανα plot twist και κάτσει καμια Σανσα μόνο, θα ξενερώσω απίστευτα. :P

 Ειλικρινά δεν ξέρω ποιος θέλω να κάτσει στο θρόνο. Ο πιο καθαρός είναι ο Τζον. Αλλά δύσκολα θαρρώ. Πιθανότερο σενάριο τελευταία σκηνή να μας δείξει ότι βαδίζει μαζί με τον Τορμουντ πέρα του Τείχους αγκαλιά με τον Ghost με τους Άγριους να τον ανακηρύσσουν King Beyond the Wall ( Mance Rayder ** φάση, όπως ξεκίνησε η περιπέτεια του Τζον, άρχισε με τους Άγριους, να τελειώσει ως ηγέτης μαζί τους (;) 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάνυ στον θρόνο και τσιμπούσι στο πόπολο με αμνοερίφια ψημένα από τον δράκο μερακλιδικα και μια δυο εκτελέσεις από τους εχθρούς της για το φιλοθέαμον κοινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειπαμε να κανουμε κριτικη,  να μας ενοχλει μια σειρα που μας αρεσε να καταληγει να χανει την δυναμη της στην τελευταια σαιζον αλλα το να καθεσαι να κανεις petition να ξαναγυριστει μια σαιζον απο μια σειρα παραπαει... 

Εγινε η σαιζον,  σε καποιους αρεσε,  σε καποιους οχι παμε παρακατω,  υπαρχουν και πιο σημαντικα πραγματα στην ζωη απο το αν μια σειρα χαλασε ή οχι... 

Spoiler

Στον θρονο πιστευω θα κατσει παντως ο Μπραν γιατι ισως ειναι ο μονος που θα μπορει να ειναι αντικειμενικος σε ολα μιας και πια ειναι οπως λεει: (Το)  κατι αλλο 😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν εχω διαβασει leaks.

Προσωπικη προτιμηση σανσα στον θρονο. Θριαμβευτικη επιστροφη μετα τα οσα τραβηξε εκει.

Ο john με τα τοσα δεν θελω τον θρονο μας εχει ξενερωσει.

Dany αν πεθανει με οτιdηποτε διαφορετικο απο φωτια θα ειναι αποτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μπραν δεν καθετε στο θρόνο διότι ο ίδιος έχει πει είμαι το τρίτο ματι Χαχα 😅

η αραυ το ίδιο έχει πει πολλάκις πως εγώ δεν είμαι γεννημένη για βασίλισσα αλλά είμαι κάτι άλλο . Είναι απρόσωπη 

Μενει η σανσα και ο τσον 

Θωρω πλέον δεδομένο τον θάνατο της καλλησι κανένας δεν θα την δεχτεί μετά τον χαμό που έκανε όχι μόνο σκότωσε αθώους αλλά και πολεμιστές που είχαν είδη παραδώδοι . Αλλά με τον χαμό που έκανε δεν υπολόγισε καν τους δικούς της τον τσον την αρυα παραλίγο να πεθάνουν από τα συντριμια . Κανένας δεν θα την δεχτοί ειδικά ο βορας σαν βασίλισσα . 

Οποτε ο κλήρος πέφτει στον Γιαννάκη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Ντάνυ στον θρόνο και τσιμπούσι στο πόπολο με αμνοερίφια ψημένα από τον δράκο μερακλιδικα και μια δυο εκτελέσεις από τους εχθρούς της για το φιλοθέαμον κοινό.

Spoiler

Δεν έχει μείνει πόπολο λέμε μερακλίδικα τους έκαψε  :P Και εγώ ήθελα τον Tyrion αλλά κάτι μου λέει ότι θα τον φάνε 

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Capt.staros είπε

Dany αν πεθανει με οτιdηποτε διαφορετικο απο φωτια θα ειναι αποτυχια.

What if i told you.... καλά, γμ το.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Ο απρόσωπος θεός λέτε να γυρίσει και να σκοτώσει την άρυα μιας κ τον "προδοσε"?

Ο Τζον σγρ θα τραβήξει προς βορρα.παιζει να μην ασχοληθεί με τπτ ύστερα με αυτά ο έγιναν

Η άρυα να σκοτώσει σανσα μιας κ μάλλον τα μάτια της φέρνουν προς πράσινο

Τυριον θα τ ρίξει στ κρασί κ στς π@@τ@νες

Ο μπραν κλασικά θα κοίτα στο άπειρο και ακόμα παρά πέρα.

Ομοσπονδιακή κυβέρνηση με γερουσιαστές από τα 7 βασιλιά Άσχετους με τους πρωταγωνιστές.

Ο μπρον θα πάρει κάποια παλάτι σγρ η θα πεθάνει από τα χέρια τ τυριον

Η Ντάνυ θα αυτοκτονήσει όταν συνέλθει και δει έγινε το τέρας π φοβοτανε όλα τα χρόνια κ ότι έχασε την αγάπη της κ τς φίλους της

Ο δράκος στη θέα ότι πέθανε η μάνα τ θα μείνει νυστικός και θα πεθάνει κ αυτός

Ο Σαμ με την άγρια θα ζήσουν κ θα διηγούνται τα γεγονότα.

Ο τορμουμτ με γκοστ κ Τζόνι ζωαρα στον πραγματικό βορά

Η άρυα η θα πεθάνει από τν απρόσωπο η θα κόψει προς τ άγνωστο μαζί με τν γκεντρι

Μπριεν κρεμιδας ξέρω κ εγώ.ο ένας θα ξαναγίνει λαθρέμπορος η πάει προς μπράβος κ η άλλη στ νησί της

Ουσιαστικά ο θεσμός με την οικογένειες πχ Σταρκ λανιστερ κτλ θα χαθεί.

Ξέχασα κάποιον?

 

 

Τώρα μια δικιά μ θεωρία όπως μ ήρθε στ μυαλο

Επεξ/σία από kwstas_1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2019 στις 11:00 ΠΜ, Malthador είπε

Ήξερε τι θα γίνει και «φρόντισε» με τον τρόπο του να το καταστήσει δεδομένο ότι θα γίνει: το «φρόντισε» σε εισαγωγικά γιατί δεν ήταν αυτό που επίλεξε να κάνει, αλλά αυτό που επιβαλόταν να κάνει προκειμένου να διασφαλιστεί το continuity της ιστορίας όπως ήταν μελλούμενο να γίνει.

....μα για να το ξερει αυτό δεν χρειάζεται να είναι και μάντης... είναι αρκετή η καλη διαίσθηση που εχει καθως και το ότι ξερει τις ικανότητες της αδερφής του, μαζί με μπόλικη σοφια. Because he is the TER κλπ remember?

 

 

 

καλα και κανα όραμα πάντα βοηθαει βέβαια :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εικασία

Ο τζον θα πεθάνει στο τελευταίο επεισόδιο. Αναστήθηκε από τον lord of light και μέχρι το επόμενο θα έχει ολοκληρώσει τον σκοπό του οπότε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το επίπεδο των σεναριογράφων των τελευταίων σεζον, κάτι μου λέει ότι ετοιμάζουν sequel ala beverly hills 90210 σε 20 χρόνια τώρα, με τα παιδά των ξεπαρθενιασμένων της σειράς... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να καταθεσω και εγω γραπτως την προβλεψη μου 

Spoiler

Ο Γιαννης μας θα παρει με βαρια καρδια την αποφαση να σκοτωσει την Ντανι μετα απο το μπαρπεκιου που σκαρωσε στο KL. Θα την προστατευσει ο Greyworm αλλα θα τον σκοτωνει ο Jon και θα παει για την Ντανι η οποια ομως εχει αυτοκτονησει ηδη. Ο Τζον περνει αυτο το φοβερο βλεμμα που δεν υποδηλωνει καμια σκεψη ή συναισθημα και φευγει νυχτα για το Castle Black. Gendry Βασιλιας, ελπιζω να τη γλυτωσει και ο Τυριον απο εκτελεση. Αρια απο μακρια και αγαπημενοι με ολους και ολα. Σανσα Queen of the North 😋

 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...