Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.athensvoice.gr/culture/tv/545853_game-thrones-xanagyriste-tin-8i-sezon

Martin θεέ. Πάρε την ΠΑΕ

Μαρτι ζεις, εσύ μας οδηγείς

Πατέρα του Μάρτιν, σήκω να δείς, το παιδί της αλλαγής (Μάρτιν)

Κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Zus είπε

Υπήρχαν υποτίθεται κάποια leaks για το 5ο επεισόδιο. Επιβεβαιώθηκε κανένα ή πίπες έγραφαν;

Νομίζω σχεδόν όλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game of Thrones Patch Notes v8.05

- Νερφάραμε το accuracy από τις βαλίστρες κατά 99% καθώς επηρέασαν δραματικά την εξέλιξη του παιχνιδιού. - Μπαφάραμε τους δράκους αλλά τους μειώσαμε σε αριθμό: A̶g̶i̶l̶i̶t̶y̶ ̶3̶0̶ -> Agility 80 A̶r̶m̶o̶r̶ ̶2̶0̶ -> Armor 100 D̶r̶a̶c̶a̶r̶y̶s̶ ̶A̶b̶i̶l̶i̶t̶y̶ ̶s̶c̶a̶l̶e̶s̶ ̶0̶.̶6̶ ̶A̶P̶ -> 1.0 AP (×10 if the target is a structure) New: Now you can only control one dragon per game. - Ακούσαμε ότι σας έλειψαν οπότε φέραμε πίσω τους Dothraki και αυξήσαμε τον αριθμό των Unsullied. - Νέο game mode: Clegane Bowl για περιορισμένο χρόνο. - Αφαιρέσαμε το plot armor του Euron, του μειώσαμε το early damage. - Αυξήσαμε το plot armor της Arya κατά 100000% και της δώσαμε νέο mount που μπορείτε να το αγοράσετε σε μειωμένη τιμή τις πρώτες 3 μέρες. - Αλλάξαμε μερικές ονομασίες εντός παιχνιδιού: G̶o̶l̶d̶e̶n̶ ̶C̶o̶m̶p̶a̶n̶y̶ -> Golden Company από τα Lidl C̶h̶a̶r̶a̶c̶t̶e̶r̶ ̶D̶e̶v̶e̶l̶o̶p̶m̶e̶n̶t̶ -> Fanfiction V̶a̶r̶y̶s̶ ̶M̶a̶s̶t̶e̶r̶ ̶o̶f̶ ̶W̶h̶i̶s̶p̶e̶r̶ -> Varys η Κατίνα - Μπορείτε να κάνετε surrender από τα 1̶5̶ ̶λ̶ε̶π̶τ̶α̶ -> 5 λεπτά New: oι αντίπαλοι μπορούν να το απορρίψουν - Νέα skins: Unmasked Mountain Madqueen Daenerys Onion Warrior Davos A̶r̶m̶o̶r̶e̶d̶ ̶D̶r̶o̶g̶o̶n̶ (cancelled)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dazed είπε

Διαφωνώ φουλ.

Για το πρώτο, οι δράκοι είναι παντελώς αδιάφοροι ως χαρακτήρες (δεν έχουν καν διάλογο, τι να λέμε...) και, όπως ξανάγραψα σε κάποιο από τα threads, δεν είχαν καν πολύ τηλεοπτικό χρόνο (συγκριτικά με άλλα stories) σε όλες τις σεζόν, Ναι, ήταν το υπερατού που έπαιζε μόνιμα στο βάθος και επίσης είδαμε ήδη αρκετές μάχες με αυτούς, μάθαμε τι μπορούν να κάνουν και τι όχι,  ξέραμε τη δύναμή τους, οπότε τι άλλο είχαν να δώσουν τηλεοπτικά και σεναριακά στον "παρόν" της σειράς; Τίποτα μάλλον.

Για το δεύτερο, τους WW, τι να πω, 7 χρόνια τους περιμέναμε να περάσουν το τείχος, να έρθουν στο Westeros και να αναλάβουν δράση... so... 

🙄 🙄 🙄

Ε ναι απάντησες on the point. 7 seasons περιμένουμε να κατέβουν για ξεπαστρεμα σε ένα επεισόδιο. Όσο για το δεύτερο πραγματικά ποιες σκηνές σας έχουν μείνει από το got. Αυτές που είχαν να κάνουν με τους χαρακτήρες. Όχι ότι κάποια εντυπωσιακά επεισόδια δεν ήταν επικά, αλλά συναισθηματικά δεν ήταν αυτά που σου μένουν. 

Γενικά αυτό θεωρώ ότι η σειρά με την απόφαση του γρήγορου κλεισίματος άδειασε συναισθηματικά. 

Επεξ/σία από mordred
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 3ο επεισόδιο η αλήθεια είναι ότι έχω μία πικρή γεύση στο στόμα μου, περίμενα κάτι πιο δραματικό TBH. Και θα ήθελα κάποιος επιτέλους να εξηγήσει τα σχέδιο που δημιουργούσαν με τα κομμάτια των νεκρών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/5/2019 στις 10:16 ΜΜ, azuli είπε

για οσους τους φανηκε περιεργη η εξελιξη με τον Varys:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

στην αρχη του επεισοδιου προσπαθουσε να δηλητηριασει την Ντενερις,το δηλητηριο θα το εβαζε το κοριτσακι στην κουζινα στο φαι της.Γι αυτο της ειπε οτι οσο μεγαλυτερο το ρισκο τοσο μεγαλυτερο το κερδος,και για αυτο την ρωταγε αν εφαγε και οτι θα δοκιμασουμε παλι αργοτερα.

Και μαλλον γι αυτο (και ισως για δικους του λογους) το εδωσε ο Τυριον.

πρεπει να εχεις μεγαλη φαντασια για να καταλαβεις τι εγινε,δεν δωσαν κανενα clue.Και γω απο αλλου το διαβασα.

Χαχα... Εμένα πάλι στο got μου αρέσει ακριβως αυτό που λες ότι δε σου αρέσει εσένα  

(Αντε να βγει ακρη τώρα 😀)

ότι δλδ:

«πρεπει να εχεις μεγαλη φαντασια για να καταλαβεις τι εγινε»

Μερικες φορές είναι απαραίτητη η φαντασία. 

Το κάνουν όταν κάποια πράγματα εννοούνται απο την υπόθεση και επειδή έχουν περιορισμένο budget (προφανως δεν χωράνε τα πάντα παντου, αποδεκτό απο ολους αυτό φαντάζομαι  οκ; )

πχ ο Κιούμπρικ εδώ:

C0BD5EC9-101A-4D68-BF6C-96FFE55500F3.gif.0ed74753a26b8827105670df41ae9303.gif

αλλαζει ξέρω γω 50000 χρόνια σε μια σκηνή (που ξεκινάει με το κόκαλο)

Έχω φτάσει να αναρωτιεμαι: αν υπήρχε Ίντερνετ τότε, θα έβγαιναν καποιοι να λέγανε «γιατί δεν έδειξε λιγο την εξέλιξη της ιστορίας των 50000 αυτών χρόνων, ήταν φτηνό το budget?!?”

Ξέρω γω; παίζει και να βγαίνανε :-) 

Για εμένα, παραμένει το got που ήξερα απο Ε1, ένας κοσμος στον οποίο «κοιτάω» μέσα του και μου φαίνεται αρκετά πιστευτός. 

μακαρι να ήταν 10 σεζόν φουλ...  Αφου δεν είναι 

🤷‍♂️

just use your imagination to fill in the gaps, συγχωρήστε λάθη-κενά και απολαύστε το τέλος 

Spoiler

 

Which will be brutal

I am sure

 BE6507BB-6B21-4537-8540-6F7D76A51C30.gif.e5c979e4f3ca9cf78fd84fc433de9332.gif

 

 

 

 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheGrisGrisMan είπε

«πρεπει να εχεις μεγαλη φαντασια για να καταλαβεις τι εγινε»

Μερικες φορές είναι απαραίτητη η φαντασία. 

Το κάνουν όταν κάποια πράγματα εννοούνται απο την υπόθεση και επειδή έχουν περιορισμένο budget (προφανως δεν χωράνε τα πάντα παντου, αποδεκτό απο ολους αυτό φαντάζομαι  οκ; )

πχ ο Κιούμπρικ εδώ:

C0BD5EC9-101A-4D68-BF6C-96FFE55500F3.gif.0ed74753a26b8827105670df41ae9303.gif

αλλαζει ξέρω γω 50000 χρόνια σε μια σκηνή (που ξεκινάει με το κόκαλο)

Έχω φτάσει να αναρωτιεμαι: αν υπήρχε Ίντερνετ τότε, θα έβγαιναν καποιοι να λέγανε «γιατί δεν έδινε λιγο την εξέλιξη της ιστορίας των 50000 αυτών χρόνων, ήταν φτηνό το budget?!?”

Ξέρω γω; παίζει και να βγαίνανε :-) 

Φίλε μου εδώ όμως δεν μιλάμε για 50000 χρόνια, αλλά για ΩΡΕΣ που μεσολάβησαν στο σύμπαν της σειράς. Άντε μέρες το πολύ.

Spoiler

Δεν πείθει ότι έχει φλιπάρει όταν είναι στο Dragonstone, τι να κάνουμε, άλλο οργή κι άλλο παράνοια. Αυτά που κάνει δεν έχουν συνοχή απ' τη μία στιγμή στην άλλη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί είμαι τόσο συναισθηματικός αυτές τις μέρες αλλά μιας και έφτασε το τέλος της σειράς συνειδητοποιώ ότι μαζί της φεύγει και μια ακόμη δεκαετία της ζωής μας. Επομένως ας ακούσω για πολλοστή φορά το "Jenny of oldstones" για τις στιγμές περνούν, για φίλους και συγγενείς που έγιναν "φαντάσματα". 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, moumos είπε

Δεν ξέρω γιατί είμαι τόσο συναισθηματικός αυτές τις μέρες αλλά μιας και έφτασε το τέλος της σειράς συνειδητοποιώ ότι μαζί της φεύγει και μια ακόμη δεκαετία της ζωής μας. Επομένως ας ακούσω για πολλοστή φορά το "Jenny of oldstones" για τις στιγμές περνούν, για φίλους και συγγενείς που έγιναν "φαντάσματα". 

(Ζητω συγνωμη αν εχει ξαναμπει,αλλα με τα σβησμενα νηματα κ.τ.λ. εχω μπερδευτει.)

Επεξ/σία από benign
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zus είπε

Υπήρχαν υποτίθεται κάποια leaks για το 5ο επεισόδιο. Επιβεβαιώθηκε κανένα ή πίπες έγραφαν;

Όλα.

Έχει διαρρεύσει πλήρως το τελευταίο.... Λογικά τη Δευτέρα ξεκινάει ο WW3. Τα υπόλοιπα αφού προβληθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, kirileman said:

Όλα.

Έχει διαρρεύσει πλήρως το τελευταίο.... Λογικά τη Δευτέρα ξεκινάει ο WW3. Τα υπόλοιπα αφού προβληθεί.

Cheers!

Spoiler

1s5h3fulrly21.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kirileman είπε

Όλα.

Έχει διαρρεύσει πλήρως το τελευταίο.... Λογικά τη Δευτέρα ξεκινάει ο WW3. Τα υπόλοιπα αφού προβληθεί.

Α τόσο καλά ε; Με τις υγείες μας!

Τι σκατά, στις υπόλοιπες σεζόν δεν μαθαίναμε το παραμικρό. Survivor το κατάντησαν...

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...