Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, omghi2u είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν προλαβα να διαβασω παρακατω απο το σχολιο σου οποτε δεν ξερω αν σου απαντησε καποιος... αλλα... οταν εχουμε δει οτι ΗΔΗ ο night king solαρει δρακο... τι σε κανει να πιστευεις οτι ενας δρακος θα μπορει να κανει καλα τον night king ενω καβαλαει εναν UNDEAD/turned δρακο??????

Spoiler

Αν οι ΙΔΙΟΙ οι δράκοι δεν μπορούν να κάνουν καλά τον undead αδερφό τους, τότε δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ. Γενικά αυτή η λογική δεν πολυστέκει, εκτός αν τους παρκάρουν στις κρύπτες με τα γυναικόπαιδα όπως είπα και σε άλλους. Αφού αυτό το σενάριο δεν παίζει και θα μπουν στη μάχη, κάθε κίνδυνος είναι υπαρκτός οπότε δεν βλέπω γιατί να μη τους βάλουν μπροστά. Δέχομαι όμως το σκεπτικό ενός φίλου ότι θα τους χρησιμοποιήσουν με έξυπνο τρόπο, οπότε περιμένω να τον δω για να μου λυθεί και η απορία. Δεν απέρριψα κάτι, απλά εξέφρασα μια απορία.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αν οι ΙΔΙΟΙ οι δράκοι δεν μπορούν να κάνουν καλά τον undead αδερφό τους, τότε δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ. Γενικά αυτή η λογική δεν πολυστέκει, εκτός αν τους παρκάρουν στις κρύπτες με τα γυναικόπαιδα όπως είπα και σε άλλους. Αφού αυτό το σενάριο δεν παίζει και θα μπουν στη μάχη, κάθε κίνδυνος είναι υπαρκτός οπότε δεν βλέπω γιατί να μη τους βάλουν μπροστά. Δέχομαι όμως το σκεπτικό ενός φίλου ότι θα τους χρησιμοποιήσουν με έξυπνο τρόπο, οπότε περιμένω να τον δω για να μου λυθεί και η απορία. Δεν απέρριψα κάτι, απλά κάνω εξέφρασα μια απορία.

Spoiler

Εγώ μαζί σου είμαι, αλλά αν ο Night King κάνει κι'άλλη μεταγραφή δράκο, τότε την μαμήσαμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Vangelis_D9 είπε

 

Είπαμε, κλείνετε σε σπόιλερ κάποια μελλούμενα στοιχεία της πλοκής όσο κι αν είναι υποθέσεις.


 

Πω πω ναι, μου διεφυγε για λίγο, το διόρθωσα... 

Στα πλαίσια δίκης μου θεωρίας (δεν ξέρω βέβαια αν εχει γραψει και καποιος άλλος σχετικά, με βάση τη θεωρία την οποία ανέφερε στις 17/4/2019 στις 5:01 ΜΜ, thomasG4):

Spoiler

Επεισόδιο 3, ο Night King στελνει τα τσιράκια του στο Winterfell και ενώ η μάχη μαίνεται και όλοι τον ψάχνουν, ο ιδιος πεταρίζει ΜΟΝΟΣ του προς το Kings Landing με το δρακακι του & γλεντοκοπάει, καίγοντας καμία 1000αρια στρατιωτες τους οποιους μετά ανασταίνει και στέλνει να κάνουν ντου στο κάστρο. Στη συνέχεια, αφού περιμένει 2-3 ώρες να σφαχτούν όλοι, μπαίνει στο δωματιο και κάθεται casually στο θρονάκι, προς το τέλος του επεισοδίου 3... Αααα και εχει αποκτησει καβάτζα zombie mountain ως extra bonus...  Έτσι για να γουστάρουμε 😀

Ξέφυγα το ξέρω 😆

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αν οι ΙΔΙΟΙ οι δράκοι δεν μπορούν να κάνουν καλά τον undead αδερφό τους, τότε δεν μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ. Γενικά αυτή η λογική δεν πολυστέκει, εκτός αν τους παρκάρουν στις κρύπτες με τα γυναικόπαιδα όπως είπα και σε άλλους. Αφού αυτό το σενάριο δεν παίζει και θα μπουν στη μάχη, κάθε κίνδυνος είναι υπαρκτός οπότε δεν βλέπω γιατί να μη τους βάλουν μπροστά. Δέχομαι όμως το σκεπτικό ενός φίλου ότι θα τους χρησιμοποιήσουν με έξυπνο τρόπο, οπότε περιμένω να τον δω για να μου λυθεί και η απορία. Δεν απέρριψα κάτι, απλά εξέφρασα μια απορία.

Spoiler

Το βρισκω ευκολος κατανοητο πως ΠΡΕΠΕΙ και ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ εξυπνα και στρατηγικα. δεν παει καιρος απο τοτε που ο δρακος της σκοτωθηκε 1 hit ... και οχι απλα σκοτωθηκε αλλα πλεον ειναι και στο αντιπαλο στρατοπεδο πιθανοτατα ακομα περισσοτερο ανθεκτικος απο οτι ηταν πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2019 στις 2:52 ΜΜ, geodrako είπε

Και επιστρέφει ο Jofrey λέει , και σκοτώνει night king και κρεμάει όλους τους άλλους κρατώντας μόνο τη Σάνσα για να τη γλεντάει!! 🤣😂🤣

Πάντως το μεγαλύτερο redemption θα ήταν να σκοτώσει τον Night King o Hound..

Επίσης αν τον σκοτώσει ο John, είναι τόσο προβλέψιμο.. που δε θα αρέσει.

Dude, be careful what you wish for 😃

Spoiler

CAD19039-38EA-44E5-80CF-0F345A425EB8.jpeg.bb77618bd24ffc7b238de2f487901523.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Πω πω ναι, μου διεφυγε για λίγο, το διόρθωσα... 

Στα πλαίσια δίκης μου θεωρίας (δεν ξέρω βέβαια αν εχει γραψει και καποιος άλλος σχετικά, με βάση τη θεωρία την οποία ανέφερε στις 17/4/2019 στις 5:01 ΜΜ, thomasG4):

  Απόκρυψη περιεχομένων

Επεισόδιο 3, ο Night King στελνει τα τσιράκια του στο Winterfell και ενώ η μάχη μαίνεται και όλοι τον ψάχνουν, ο ιδιος πεταρίζει ΜΟΝΟΣ του προς το Kings Landing με το δρακακι του & γλεντοκοπάει, καίγοντας καμία 1000αρια στρατιωτες τους οποιους μετά ανασταίνει και στέλνει να κάνουν ντου στο κάστρο. Στη συνέχεια, αφού περιμένει 2-3 ώρες να σφαχτούν όλοι, μπαίνει στο δωματιο και κάθεται casually στο θρονάκι, προς το τέλος του επεισοδίου 3... Αααα και εχει αποκτησει καβάτζα zombie mountain ως extra bonus...  Έτσι για να γουστάρουμε 😀

Ξέφυγα το ξέρω 😆

Θέλω απ' αυτό που πίνεις, καλά το πας. :-D

Κάποια πρόσθετα που σκέφτηκα για να δείτε πόσο μας παραπλανούν οι παραγωγοί.

 

Spoiler

Στα τρέηλερ βλέπουμε τους δράκους να πετάνε πάνω από Κινγκ'ς Λάντιγκ. Άρα η Ντενέρις φτάνει μέχρι τέλους. Αλλά στο όραμα δεν μας λέει απαραίτητα ότι είναι ήδη βασίλισσα ενώ ο διάλογος στη συνέχεια με τον Ντρόγκο υποκρύπτει κάτι δυσοίωνο για τη μοίρα της, σαν να της λέει ότι θα σμίξουν σύντομα στην άλλη ζωή. Κι όσο ακόμα περισσότερο τα σκέφτομαι - και θέλω να τα ξαναδώ τα δυο τελευταία επεισόδια - κάτι μου λέει ότι το έπαθλο του Σιδηρούν Θρόνου μπορεί να το κατακτήσει η Σάνσα Σταρκ. Για πολλούς λόγους αλλά φαντάζομαι, όσοι παρακολουθείτε πιστά τη σειρά, καταλαβαίνετε γιατί και πως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, eMike said:

Ερώτηση:

Οι "από εδώ" ξέρουν ότι οι WW έχουν και δράκο? Ή όχι?..Υποθέτουμε, λογικά ότι το ξέρουν επειδή γκρέμιζε το τείχος έτσι?

Τους το είπε ο Bran

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο και να λυσάτε η θέα δρακομανα θα φτάσει σίγουρα μέχρι το προτελευταίο επεισόδιο και θα την βγάλει καθαρή στο 3ο.

Όσο για την θεωρία που αναφέρθηκε παραπάνω και εγώ αρχίζω να την πιστεύω.

Και για αυτούς που γκρινιάζουν (μέσα και εγώ) ότι ήταν λίγο φιλερ το επεισόδιο. Ρισπεκτ σε D&D.

 

Επεξ/σία από mary
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο... Κοιτώντας videos από παλιά επεισόδια, θυμήθηκα τον Daario Naharis, ο οποίος είναι ξεχασμένος κάπου στο Meereen. Τι φάση μ' αυτόν; Δε χρειάζεται αυτός στις μάχες που έρχονται, τώρα που έχουν ανάγκη από κόσμο να πολεμήσει; Ή απλά δικαιολογείται επειδή είναι μακριά; Ξεχάστηκε κιόλας, οπότε σου λέει: μην ασχολείστε... 

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Jon Snow: My name..My REAL name....is Aegon Targaryen....

*Danaerys Targaryen has left the chat

 

Bran: The things we do for love

 

Jamie: Pushes Bran out of wheelchair

 

 

Επεξ/σία από telis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Night King πιστεύω θα 

τον φάει λάχανο η Αρυα με το δόρυ που της έφτιαξε ο αγαπητικός της

Επίσης 

Απο τη παρέα που τα έπινε στο τζάκι δε θα μείνει κανείς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...