Προς το περιεχόμενο

[Κινητό] Xiaomi Redmi Note 4 Global 3/32 (Snapdragon) ~ 119€ @banggood [TEΛΟΣ]


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι παιζει? τοσες μερες κολλημένο στην ολλανδια!! ειναι φυσιολογικο?

 

Δεν είναι στην Ολλανδία, έχει φύγει από Ολλανδία και έχει φτάσει Ελλάδα, αλλά δεν έχει καταγραφεί στο σύστημα, δεν έχει περάσει από το στάδιο της επεξεργασίας (δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος πχ ή κατακρατούνται για κάποιο λόγο; ) στην Ελλάδα, στο αεροδρόμιο.

 

Το ίδιο κι εδώ...

 

Θήκη/Τζαμάκι πέρασαν αέρα (παρέλαβα σήμερα)

Κινητό γιοκ, παρότι προχωρούσαν μαζί μέχρι που έφυγαν από Ολλανδία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς παιδιά δεν θα έχει ανοίξει ο σάκος σας ακόμα. Και εμένα έφυγε από εκεί 15, χθες το βράδυ τσεκάρω στο 17track και λέει ότι έφτασε στο αεροδρόμιο προορισμού ενώ στα ΕΛΤΑ έλεγε ότι έφυγε από Ολλανδία. Σήμερα το μεσημέρι ενημερώθηκε στα ΕΛΤΑ ότι έκλεισε από κδ (έχω screenshot σε προηγούμενο post αν δείτε). Λογικά θα σας γράψει αύριο ή την Παρασκευή ότι προωθήθηκε, απλώς το εκνευριστικό είναι η καθυστέρηση χωρίς λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τσεκάρω και το 17track και τον ελτα τη σελίδα και το κινέζικο site που είχε προαναφερθεί σε προηγούμενο ποστ. Νομίζω πάντως ότι μια χαρά κάνει τη δουλεία του το 17track μέχρι το δέμα να διαχειρίζεται πλέον εξ' ολοκλήρου από τα ελτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρω εχει. και πρεπει να ζητησεις να σου ενεργοποιησουν το 4G στην καρτα σου.

 

 

Ή θα την κόψεις μόνος σου ή όπως σου είπε ο φίλος θα δώσεις 5€ και θα τελειώνεις. Καλύτερα το δεύτερο για να ξεμπερδεύεις. Επίσης για το 4g πρέπει να στείλεις sms ή να τους πεις να στο ενεργοποιήσουν όταν θα πας για τη sim. Καλορίζικο φίλε μου.

 

Υ.Γ παιδιά το γλίτωσα το τελωνείο ή όχι;;

Πρέπει να πάρω και το νέο τηλέφωνο μαζί; ή μπορώ να κάνω register την νέα sim στην cosmote και με το παλιό τηλέφωνο;

micro sim ή nano να πάρω; τα παίρνει και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παίρνει και τα 2

Οι νέες sim είναι 1 σε 3 κομμάτια, nano-micro-regular, απλά τη χρησιμοποιείς στο ανάλογο μέγεθος , όταν τη δεις θα καταλάβεις, αν μπορώ να σε βοηθήσω με την παρακάτω εικόνα

https://www.cricketwireless.com/content/dam/newco/page_shop/page_byod/sim-card-sizes.png

Καλό θα ήταν να έχεις την παλιά μαζί σου να την ακυρώσουν πιο γρήγορα μέσω του κωδικού που έχει επάνω της και θα περάσουν αυτόν της νέας

Είναι διαδικασία 5 λεπτών... βαριά βαριά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πάρω και το νέο τηλέφωνο μαζί; ή μπορώ να κάνω register την νέα sim στην cosmote και με το παλιό τηλέφωνο;

micro sim ή nano να πάρω; τα παίρνει και τα 2

 

 

Το xiaomi όχι δεν χρειάζεται να το έχεις απαραίτητα μαζί σου γιατί θα σου δώσουν και τα τρία μεγέθη και μετά όταν επιστρέψεις θα βάλεις αυτό που πρέπει. Αν και εγώ θα το έπαιρνα ώστε να βάλω την καινούργια άμεσα για να μην ξεμείνω από τηλ.

 

Την παλιά sim μαζί σου όπως σου είπε ο φίλος παραπάνω για να την ακυρώσουν επιτόπου, θα σου πουν να περιμένεις καμιά ώρα μέχρι να γίνει η αλλαγή αλλά αυτά είναι μ@λακίες...μέσα σε 5 λεπτά θα δουλεύει η νέα σου, οπότε φρόντισε να την αντικαταστήσεις σύντομα, αν δεν το έχεις μαζί όπως είπα παραπάνω, γιατί η παλιά θα είναι άκυρη και αν σε παίρνουν τηλ στο παλιό σου κινητό δεν θα δουλεύει με εκείνη που είχες πριν. Επίσης, ταυτότητα οπωσδήποτε μαζί σου για να μην ξαναγυρνάς να την πάρεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα σήμερα το πρωί με ελτα , και μου είπε ότι είναι ακόμα ολλανδία και να περιμένω,βεβαια μετά μου είπε ότι θα πάει πρώτα λέει από τελωνείο και μετά θα έρθει σε εμενα, εγώ τις είπα ότι αφού είναι από ολλανδία και γιατί να μπει τελωνείο και αυτή μου απάντησε ότι ενταξει τώρα εδώ λέει ολλανδία αλλα μπορεί αν είναι από κινα κλπ. τι σκατά ? δηλαδή υπάρχει περίπτωση να φάμε τελωνείο ενώ πληρώσαμε priority direct mail??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα πέρασε αέρας Ευχαριστώ! Παντός που έχω παραγγείλει και μια μητρική μέσω postnl Από alixpress Και δείχνει από tracking sites να ξεκίνησε από Ολλανδία αντί για Κίνα αναμένει αεροδρόμιο από 14 του μηνα και μάλλον πάει για τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προχωράει αργά και βασανιστικά, κλασικό Ελλαδιστάν, 2-3 μέρες αποστολή από Κίνα σε Ολλανδία και από Ολλανδία σε Ελλάδα και 5-6 εδώ πέρα...

Άραγε θα προλάβω να παραλάβω πριν το σκ ή πάει γι την επόμενη...

post-283681-0-35525600-1505992092_thumb.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα σήμερα το πρωί με ελτα , και μου είπε ότι είναι ακόμα ολλανδία και να περιμένω,βεβαια μετά μου είπε ότι θα πάει πρώτα λέει από τελωνείο και μετά θα έρθει σε εμενα, εγώ τις είπα ότι αφού είναι από ολλανδία και γιατί να μπει τελωνείο και αυτή μου απάντησε ότι ενταξει τώρα εδώ λέει ολλανδία αλλα μπορεί αν είναι από κινα κλπ. τι σκατά ? δηλαδή υπάρχει περίπτωση να φάμε τελωνείο ενώ πληρώσαμε priority direct mail??

Αν είσαι ανυπόμονος και παίρνεις τέτοια τηλέφωνα ίσως και να αυξάνεις τις πιθανότητες μόνος σου πάντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...