Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των iPhone 8 και iPhone 8 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι μια χαρά οι τιμές. Είναι απαράδεκτες και πάντα ήταν, δε παει να λέει η συσκευή πάνω Apple, Samsung, τσον τσιν κλπ. Το μόνο που καταφέρνουμε είναι να αποκτάμε κάτι το οποίο του χρόνου θα είναι χειρότερο, και τις εταιρείες να μαζεύουν ευκολότερα 2-3 φορές σε κέρδη το συνολικό ΑΕΠ της Ελλάδας κάθε χρόνο.

Οκ αφου παντα ηταν απαραδεκτες οι τιμες μην αγορασεις εσυ τιποτα αλλο ποτε.

Τα εκατονταδες εκατομμυρια των πωλησεων  που κανουν οι 2 εταιρειες που αναφερα δειχνουν πως παρα  πολλοι δεν τις θεωρουν απαραδεκτες .

Οι εταιρειες πολυ καλα κανουν και μαζευουν κερδη  αυτος ειναι ο σκοπος τους .Ζουν χιλιαδες εργαζομενοι απο αυτα  .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ αφου παντα ηταν απαραδεκτες οι τιμες μην αγορασεις εσυ τιποτα αλλο ποτε.

Τα εκατονταδες εκατομμυρια των πωλησεων  που κανουν οι 2 εταιρειες που αναφερα δειχνουν πως παρα  πολλοι δεν τις θεωρουν απαραδεκτες .

Οι εταιρειες πολυ καλα κανουν και μαζευουν κερδη  αυτος ειναι ο σκοπος τους .Ζουν χιλιαδες εργαζομενοι απο αυτα  .

That's the point. Εσύ το υποστηρίζεις και κοιτάς τα νούμερα. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα νούμερα γιατί προσωπικά δεν έχω καμία απολύτως άμεση συμμετοχή στις πωλήσεις της κάθε εταιρείας. Οι μεν βγάλαν τα περισσότερα σε πωλήσεις πέρυσι, οι δεν φάγαν 2 εκατομμύρια επιστροφές παρ'όλα αυτά είχαν κέρδη. Παράξενο δεν είναι;

 

Οι εταιρείες αυτές δεν είναι ούτε Σκλαβενίτης ούτε Καρέλλιας. Αν πέσουν τα κέρδη ούτε που θα σκεφτούν το προσωπικό τους. Βασικά την ανθρωπιά. Η ιστορία λέει ότι τέτοιου μεγέθους εταιρείες απολύουν μαζικά και βασίζονται σε φθηνά εργατικά χέρια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

That's the point. Εσύ το υποστηρίζεις και κοιτάς τα νούμερα. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα νούμερα γιατί προσωπικά δεν έχω καμία απολύτως άμεση συμμετοχή στις πωλήσεις της κάθε εταιρείας. Οι μεν βγάλαν τα περισσότερα σε πωλήσεις πέρυσι, οι δεν φάγαν 2 εκατομμύρια επιστροφές παρ'όλα αυτά είχαν κέρδη. Παράξενο δεν είναι;

 

Οι εταιρείες αυτές δεν είναι ούτε Σκλαβενίτης ούτε Καρέλλιας. Αν πέσουν τα κέρδη ούτε που θα σκεφτούν το προσωπικό τους. Βασικά την ανθρωπιά. Η ιστορία λέει ότι τέτοιου μεγέθους εταιρείες απολύουν μαζικά και βασίζονται σε φθηνά εργατικά χέρια.

Αν και ειναι off topic  το σχολιο σου ,θα σου απαντησω .

Eσυ οταν  φτιαξεις  μια εταιρεια  τετοιου μεγεθους  καντην κοινωφελες ιδρυμα,μοιρασε τα κερδη σου στα παιδακια της αφρικης  η' οτι αλλο θες .

Μεχρι τοτε ομως η θεση  σου ειναι μονο θεωρητικη, δεν εχει απολυτως καμμια πρακτικη βαση ουτε εφαρμογη  και ως εκ τουτου ειναι ακυρη .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ο Άθρωπος το λέει μόνος του... τον ενδιαφέρει η Αθρωπιά και όχι τα νούμερα, επειδή δεν συμμετέχει στις πωλήσεις της εταιρίας. Άρα τον ενδιαφέρουν τα νούμερα, εφ' όσον είναι μέσα σ' αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το design των 8 μπροστά στο X αποδεικνύει πόσο παρωχημένα σε εμφάνιση ήταν και είναι τα "κανονικά" Iphones απέναντι στις αντίπαλες συσκευές. Με το X η Apple απέδειξε εντός του Ios πόσο ξεπερασμένο δείχνει το design του 8 με τα bezels κινεζιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την επένδυση που κάνετε στις φωτογραφίες που βγάζει το σαραβαλάκι σας και είμαι κάτοχος iPhone εφτά φυσικά και Samsung S7 όπου βγάζει μακράν τις καλύτερες φωτογραφίες από όλα τα κινητά τα υπόλοιπα τώρα το αν χρειάζεται να παίρνετε κάθε φορά το τελευταίο γιατί ρε φίλε σιγά τον επαγγελματία που θέλετε και ότι τελευταίο υπάρχει στον κόσμο πες μια βόλτα στο ίνσταγκραμ και θα δεις γιατί θεωρείται σύμβολο και Καλά καλής ζωής οι περισσότερες φωτογραφίες που βγαίνουνε είναι Σε Έναν καθρέφτη με το χέρι να κρατάει ένα iPhone τραγικό μη μιλήσω για αυτούς οι οποίοι μόλις παίρνουνε το τηλέφωνο του φωτογραφίες παντού να δείξουν ότι κοίτα πήρα το καινούργιο iPhone αυτό είναι το νόημα της ζωής τους δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουν δεν ξέρουν τίποτα να κάνουν και όπως είπαμε και παραπάνω τα παιδιά κάνουν μετά αναπάντητες γιατί πολύ απλά δεν έχω λεφτά να πάρουν τίποτα μόνο γι’ αυτό είναι Το κοινό της Apple στο μεγαλύτερο ποσοστό γιατί εύκολιες δεν προσφέρει ρε φίλε όπως και να το κάνουμε τώρα τα υπόλοιπά όλα είναι να χαμέ να λέγαμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, δεν νομίζω πως μπορεί να αιτιολογηθεί η αγορά καινούργιου iphone 8, όταν μπορείς να πάρεις κινητά όπως το Xiaomi Mi6 και Oneplus 5 με τα μισά λεφτά.

 

Ακόμα και αν κάποιος/α θεωρεί ότι το λειτουργικό είναι τόσο καλύτερο ή αρέσει περισσότερο από το android.

Σεβαστή η άποψη, δε θα μπω σε αντιπαράθεση, αλλά προσωπικά βλέπω 1000 λόγους να πάρω iPhone αντί για OP, γιατί το είχα και το πούλησα πριν το σπάσω, για να πάρω πάλι iPhone. Έτσι έλεγα κι εγώ, τα μισά λεφτά, αλλά τελικά ότι πληρώνεις, παίρνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι οι τιμες οπως εχουμε δει και απο αλλες εταιρειες  .Οταν η "τσον τσιν" βγαζει το top μοντελο  της στα 1000+  τοτε οι εταιρειες  αυτου του βεληνεκους( Apple-Samsung)  προφανως και θα εχουν αντιστοιχη τιμολογηση.

Πρεπει να συνηθισετε στην ιδεα πως οι premium συσκευες θα κοστιζουν λιγο πανω η' κατω απο το χιλιαρικο (απο 800 που ηταν  τις προηγουμενες χρονιες ).

Τωρα οποιος πρεπει να δωσει νεφρο  ,παθαινει εγκεφαλικα ,θελει 3 μισθους η' δεν ξερω εγω τι αλλο  , τσαμπα ασχολειται καθως υπαρχουν πολλες αλλες επιλογες με σημαντικο μικροτερο κοστος ας επικεντρωθει εκει απο το να τα κανει τσουρεκια στους υπολοιπους  με τις γραφικοτητες .

λεφτα μπορει να μην εχουμε φιλε αλλα εχουμε αποψη... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λες και φθηνά σε σύγκριση με το άσχημο iphone x στα 1450 ευρώ με τη 256 έκδοση. Κλασεις ανώτερα σαφώς ειδικά τα plus που αν και με τεράστια bezels έχουν μεγαλύτερη οθόνη από το iPhone x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Πέρα από την πλάκα, δεν νομίζω πως μπορεί να αιτιολογηθεί η αγορά καινούργιου iphone 8, όταν μπορείς να πάρεις κινητά όπως το Xiaomi Mi6 και Oneplus 5 με τα μισά λεφτά.

 

Ακόμα και αν κάποιος/α θεωρεί ότι το λειτουργικό είναι τόσο καλύτερο ή αρέσει περισσότερο από το android.

κοίταξε, εν μέρει θεωρώ δικαιολογείται γιατί έχεις day 1 updates τουλάχιστον για τα επόμενα 4+ χρόνια και η ποιότητα κατασκευής ειναι ασύγκριτη (συνεπως και η μεταπωλητικη αξια και η μακροζωια της συσκευης).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να σκεφτείτε και μια βασική παράμετρο. Συζητάτε για μια αμερικάνικη εταιρία της οποίας η ανάπτυξη και ο πληθωρισμός τρέχει απίστευτα. Όταν ο βασικός μισθός έχει ανέβει 20-30% από το 2007, λογικό είναι να ανέβουν οι τιμές. Μην βλέπετε στην Ελλάδα που οι μισθοί πέφτουν και έχουμε υπόπληθωρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την επένδυση που κάνετε στις φωτογραφίες που βγάζει το σαραβαλάκι σας και είμαι κάτοχος iPhone εφτά φυσικά και Samsung S7 όπου βγάζει μακράν τις καλύτερες φωτογραφίες από όλα τα κινητά τα υπόλοιπα τώρα το αν χρειάζεται να παίρνετε κάθε φορά το τελευταίο γιατί ρε φίλε σιγά τον επαγγελματία που θέλετε και ότι τελευταίο υπάρχει στον κόσμο πες μια βόλτα στο ίνσταγκραμ και θα δεις γιατί θεωρείται σύμβολο και Καλά καλής ζωής οι περισσότερες φωτογραφίες που βγαίνουνε είναι Σε Έναν καθρέφτη με το χέρι να κρατάει ένα iPhone τραγικό μη μιλήσω για αυτούς οι οποίοι μόλις παίρνουνε το τηλέφωνο του φωτογραφίες παντού να δείξουν ότι κοίτα πήρα το καινούργιο iPhone αυτό είναι το νόημα της ζωής τους δεν έχουμε κάτι άλλο να κάνουν δεν ξέρουν τίποτα να κάνουν και όπως είπαμε και παραπάνω τα παιδιά κάνουν μετά αναπάντητες γιατί πολύ απλά δεν έχω λεφτά να πάρουν τίποτα μόνο γι’ αυτό είναι Το κοινό της Apple στο μεγαλύτερο ποσοστό γιατί εύκολιες δεν προσφέρει ρε φίλε όπως και να το κάνουμε τώρα τα υπόλοιπά όλα είναι να χαμέ να λέγαμε

 

και αγενής και απληροφόρητος.

 

μιλουσα για την υποδομη διαχειρισης φωτογραφιων που παρεχει η Apple στο οικοσυστημα της. Εκει εχω και φωτογραφιες απο τις dSLR μου και απο την X100 μου και απο τα εκαστοτε iPhones μου. Δε σου συγκρινε κανεις καμερες κινητων. δεν εχουμε κανενα παθος να σας αποδειξουμε αν εχουμε οικονομικη υπεροχη ή οχι ούτε ειναι για ολους το iPhone status symbol.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...