Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οδηγει χαλαρα και ηρεμα. π.χ. μπορει να αναψει πρασινο φαναρι να κορναρουν οι απο πισω αλλα δεν την ενδιαφερει καθολου, ενω οι αλλοι οδηγοι ειναι μεσα στα νευρα και στην τρελλα.η να μιλαει στο κινητο και παλι οι απο πισω να υποφερουν απο τα νευρα τους.γενικα ειναι ηρεμη ενω οι αλλοι οδηγοι ειναι μεσα στην παρανοια

δεν ξερω σε ρωταω γιατι εμενα ειναι η δουλεια μου - οκ δεκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα δυο σεντς μου πριν κλειδωθεί όπως όλα τα άλλα
 
αυτό

 

Οταν τελειωσεις με τα βαλσαμοχορτα, τα μηλα, τη βαλεριανα και τα λοιπα ματζουνια, πηγαινε και σε ενα ψυχιατρο που ειναι ο ειδικος που θα σε βοηθησει με την κατασταση σου. 2017 εχουμε, ειναι κριμα να υπαρχει νοοτροπια 1950.

 


και αυτό

 

Γιατι γαμω το κερατο μου; Αν χρειαζεται αντικαταθλιπτικο ο ανθρωπος, ο οποιοσδηποτε οχι ο TS, γιατι να μην παρει;
Γιατι η επισκεψη στον ψυχιατρο και η ψυχιατρικη αγωγη ειναι ακομα ταμπου το 2017;
Ψυχιατρικη δεν ειναι μονο η σχιζοφρενεια, δεν ειναι Δαφνι-Δρομοκαιτειο, δεν ειναι ανθρωποι που περπατανε στο δρομο και ακουνε φωνες.

 




Δεν χρειάζεται να κολλήσεις σε κάποιον γιατρό που με το καλημέρα σου γράφει 2 τσάντες φάρμακα. Οι μισοί είναι τσαρλατάνοι σίγουρα αλλά εσύ πρέπει να ψάξεις τους άλλους μισούς που είναι πραγματικοί επαγγελματίες και βλέπουν την φαρμακευτική αγωγή ως ένα επιπλέον εργαλείο για να θεραπεύσουν τους ασθενείς τους.

Καλές οι βαλεριάνες, τα φύκια, τα φυστίκια, τα φενγκ σούι και οι self-help δραστηριότητες αλλά αν από μόνα τους κάνανε πάντοτε δουλειά τότε δεν θα υπήρχε μια πλειάδα ελλήνων με μόνιμο και χρόνιο άγχος.

Επίσης ρίξε μια ματιά εδώ (το βρήκα στο google) και καλή τύχη
http://www.neurodiagnosis.gr/phovies_agxos.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκαλει δεν προκαλει εθισμο δεν με ενδιαφερει.Δινω στην γυναικα μου ενα ζαναξ την ημερα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και εχει και το δικο της κεφαλι ησυχο, χωρις αγχος για χρεη και δουλειες, και φασαριες μεσα στο σπιτι.απλα πραγματα.

Σε καποιο (συντομο) χρονικό διάστημα θα αρχισει να σε ενδιαφέρει καθως θα βιωσεις τι σημαίνει εξαρτημένο άτομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκαλει δεν προκαλει εθισμο δεν με ενδιαφερει.Δινω στην γυναικα μου ενα ζαναξ την ημερα και εχω το κεφαλι μου ησυχο και εχει και το δικο της κεφαλι ησυχο, χωρις αγχος για χρεη και δουλειες, και φασαριες μεσα στο σπιτι.απλα πραγματα.

Πριν πας σε αυτο, δοκιμασες βαλεριανα σε χαπια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πας σε αυτο, δοκιμασες βαλεριανα σε χαπια;

αυτα θα τα παρω εγω σημερα να δοκιμασω αν κανουν κατι για τον υπνο...

μολις κοιμησω τα παιδια ( ενω πριν νυσταζω μεχρι πατωμα) το ματι γαριδα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε vairass,η προσωπικη μου συμβουλη ειναι να απευθυνθεις σε ψυχολογο σε ατομικο επιπεδο για αρχη και αν σου προτεινει μετα να μπεις  σε ομαδικη συνεδρια με την ιδια ψυχολογο να δεχτεις εφοσον εχεις δει εξ αρχης οτι ειναι επαγγελματιας στη δουλεια της και οτι υπαρχει αποτελεσμα.

 

Ψυχιατρο θα λεγα οχι γιατι με το καλημερα σου προτεινει κουτακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vairass..

Το τι πρέπει ακριβώς να κάνεις, και με την σωστή σειρά, στο είπε ο xgol.
Τίποτα άλλο.
(δεν έχει σημασία να αναφέρω γιατί το υποστηρίζω τόσο απόλυτα το παραπάνω)

Καλό κουράγιο σου εύχομαι.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vairass..

 

Το τι πρέπει ακριβώς να κάνεις, και με την σωστή σειρά, στο είπε ο xgol.

Τίποτα άλλο.

(δεν έχει σημασία να αναφέρω γιατί το υποστηρίζω τόσο απόλυτα το παραπάνω)

 

Καλό κουράγιο σου εύχομαι.

 

Δεν αντιλέγω... Κ αυτό θα γίνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω με την ευκαιρία πως σε κάθε δήμο υπάρχει ψυχολόγος, δωρεάν

Εχει και κέντρα ψυχικής υγείας... Εγώ θα πάω σε νοσοκομείο σε γνωστή ψυχολόγο φίλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαω εκ πειρας,εχω παει σε 10 γιατρους

Κατι εχουμε καταλαβει.

Παντως τα πηγες καλα σε αυτο το thread,εδωσες συμβουλες αντι για το κλασσικο trolling σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...