Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε εξετασε ο ψυχίατρος? Ή μεσω γνωστου πηρες τα xanax?

Πήγα στο νοσοκομείο, με είδε η φίλη μου η ψυχολόγος, μετά πήγαμε δίπλα στον ψυχίατρο και με ρώτησε τι έπαθα κλπ, εξήγησα το περιστατικό...

Δεν έβαλα τίποτα ακόμα στο στόμα...

Το παλεύω.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω στο στόμα μου κάτι χωρίς συνταγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντικαταθλιπτικά είναι η θεραπεία εκλογής.

Πιστεύεις ότι θα δουλέψει; μου είπε ότι για 10 ημέρες μπορεί να είμαι χειρότερα, πως θα την παλέψω;

Μιας και έγινε το νήμα των φαρμακοποιών, εγώ να προτείνω Ladose (Prozac), το χάπι της ευτυχίας με ολίγον Xanax.

Το φάση είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αλλά τίποτα.. Μπήκα σε λεωφορείο έπειτα από πολλά χρόνια και έφαγα κόλλημα, ιδρωσα ολόκληρος κλπ.

φίλε μου υπάρχει λύση , κέντρα βραχείας ψυχοθεραπείας. σε ένα μήνα το πολύ θα είσαι περδίκη. σου μιλάω από προσωπική πείρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί είναι να βρεις τι πυροδοτεί αυτή τη σωματική αντίδραση και μετά να δεις τι μπορείς να κάνεις για να εξαλείψεις αυτή την αιτία, ή αν δεν γίνεται άμεσα, πως να την διαχειριστείς.

Ο ψυχολόγος ή ψυχίατρος αν είναι σωστός επαγγελματίας αυτό θα προσπαθήσει να πετύχει παράλληλα με φαρμακευτική αγωγή αν την κρίνει απαραίτητη.

Αν εκτιμάς ότι μπορείς να το ανακαλύψεις μόνος σου και να το διαχειριστείς, ακόμα καλύτερα.

Μην τρέχεις σε άλλους γιατρούς, δεν εχεις εν προκειμένω κάτι παθολογικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου υπάρχει λύση , κέντρα βραχείας ψυχοθεραπείας. σε ένα μήνα το πολύ θα είσαι περδίκη. σου μιλάω από προσωπική πείρα.

Θεσσαλονίκη που έχει;

Το κλειδί είναι να βρεις τι πυροδοτεί αυτή τη σωματική αντίδραση και μετά να δεις τι μπορείς να κάνεις για να εξαλείψεις αυτή την αιτία, ή αν δεν γίνεται άμεσα, πως να την διαχειριστείς.

Ο ψυχολόγος ή ψυχίατρος αν είναι σωστός επαγγελματίας αυτό θα προσπαθήσει να πετύχει παράλληλα με φαρμακευτική αγωγή αν την κρίνει απαραίτητη.

Αν εκτιμάς ότι μπορείς να το ανακαλύψεις μόνος σου και να το διαχειριστείς, ακόμα καλύτερα.

Μην τρέχεις σε άλλους γιατρούς, δεν εχεις εν προκειμένω κάτι παθολογικό.

Δεν θα τρέξω εννοείται..

Η μόνος η με χάπια, ξεκινάει από το στομάχι πάντως.

Παίζει να το προκάλεσα κ εγώ, σκέφτομαι συνέχεια τι θα πουν οι άλλοι, από εδώ και πέρα στα @@ μου, ότι είναι να γίνει θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται οι γιαγια μου και οι 5 αδερφες της με τρομακτικες δυσκολιες κακουχιες και φτωχεια στα πρωτα 30 χρονια της ζωης τους να μην ενιωσαν ποτε καταθλιψη να δημιουργησαν ομολογουμενως υπεροχες οικογενειεςκαι τωρα τα μισα ξαδερφια μου να ειναι με χαπακια επειδη νιωθουν κενοι στη ζωη τους...ενω εχουν πολυ περισσοτερα υλικα απο τον μεσο Ελληνα.?

Εχουν οι γυφτοι καταθλιψη ?...Αγχος ??

Πως γινεται οι μαχητες του isis να μην πασχουν απο pst ενω οι μισοι αμερικανοι που γυρνουν πισω να εχουν και απο κατι...???

Πως γινεται στην εποχη των κοινωνικων μεσων να υπαρχει μεγαλυτερη μοναξια και αρα καταθλιψη απο ποτε ?

...

......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται οι γιαγια μου και οι 5 αδερφες της με τρομακτικες δυσκολιες κακουχιες και φτωχεια στα πρωτα 30 χρονια της ζωης τους να μην ενιωσαν ποτε καταθλιψη να δημιουργησαν ομολογουμενως υπεροχες οικογενειεςκαι τωρα τα μισα ξαδερφια μου να ειναι με χαπακια επειδη νιωθουν κενοι στη ζωη τους...ενω εχουν πολυ περισσοτερα υλικα απο τον μεσο Ελληνα.?

Εχουν οι γυφτοι καταθλιψη ?...Αγχος ??

Πως γινεται οι μαχητες του isis να μην πασχουν απο pst ενω οι μισοι αμερικανοι που γυρνουν πισω να εχουν και απο κατι...???

Πως γινεται στην εποχη των κοινωνικων μεσων να υπαρχει μεγαλυτερη μοναξια και αρα καταθλιψη απο ποτε ?

...

......

Φίλε τα προβλήματα τα δημιουργεί η δουλειά, όταν το 1960 δούλευαν 8 ώρες και έβγαζαν σε σημερινά λεφτά 2000 ευρώ ένας υπάλληλος και με τα 2000 αγόραζε σπίτι και μπορούσε να ταΐζει ολόκληρη οικογένεια γιατί να πάθαινε κατάθλιψη; τώρα εγώ και η γυναίκα βγάζουμε 1500 και δεν μπορούμε να βγάλουμε μισό μήνα, οπότε κάτι γίνεται...

Έχουν γίνει γενικώς τα πράγματα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι εχουμε καταλαβει.

Παντως τα πηγες καλα σε αυτο το thread,εδωσες συμβουλες αντι για το κλασσικο trolling σου.

 

δεν σε ρωτησα για τις επιδοσεις μου στο συγκεκριμενο θεμα κ μην ειρωνευσαι οταν σου λεει καποιος οτι εχει προβλημα κ παει σε γιατρους

Το φαρμακο παντως το πετυχατε. Xanax γραφατε, xanax εδωσε :)

8 στις 10 φορες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται οι γιαγια μου και οι 5 αδερφες της με τρομακτικες δυσκολιες κακουχιες και φτωχεια στα πρωτα 30 χρονια της ζωης τους να μην ενιωσαν ποτε καταθλιψη να δημιουργησαν ομολογουμενως υπεροχες οικογενειεςκαι τωρα τα μισα ξαδερφια μου να ειναι με χαπακια επειδη νιωθουν κενοι στη ζωη τους...ενω εχουν πολυ περισσοτερα υλικα απο τον μεσο Ελληνα.?

Εχουν οι γυφτοι καταθλιψη ?...Αγχος ??

Πως γινεται οι μαχητες του isis να μην πασχουν απο pst ενω οι μισοι αμερικανοι που γυρνουν πισω να εχουν και απο κατι...???

Πως γινεται στην εποχη των κοινωνικων μεσων να υπαρχει μεγαλυτερη μοναξια και αρα καταθλιψη απο ποτε ?

...

......

Σκεψου τι καταθλιψη ειχαν στον μεσαιωνα δλδ...ή οι ανθρωποι των σπηλαιων :) κανεις καποια αλματα λογικης στις υποθεσεις σου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...