Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε, καταπιέζεσαι μόνος σου; Μη το κάνεις. 10 λεπτά αργοπορία, δεν είναι πολλά. Ίσα ίσα, που το άγχος σου χαλάει και τη μέρα, και το πρόγραμμα.

Επίσης, δε ξέρω πόσο είναι επιτρεπτό στο forum να λέγεται, αλλά είναι γεγονός ότι η (συχνή) ερωτική επαφή με την\ τον σύντροφο, διώχνει το άγχος, και βοηθάει στην καλύτερη απόδοση.

κοιτα εχω θεση υπευθυνη θελω να ειμαι καθε ημερα ο καλυτερος οπως και ειμαι εδω και 15 χρονια περιπου...

το αγχος με την καλη εννοια το ειχα παντα, τωρα ξαφνικα δεν ξερω τι συνεβη, εχει και διπλασια δουλεια και τρεχω , ερωτικη επαφη παιζει αλλα με τα παιδια δεν μπορεις πανω απο 1-2 φορες την εβδομαδα..

αν εχεις παιδια δινεις αλλου βαση .

Αυτό μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.

ο ιατρος θα δωσει χαπια γιατι βαριεται οπως εκανε στη μανα μου και στην θεια ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 ηταν ΦΟΥΛ μεχρι και μωρα κλαιγανε- αλλοι βρωμουσαν κλπ...

 

Σε γνωστό τρόλεΰ της Αθήνας πριν ένα μήνα: εκεί που στεκόταν όρθιος ένας πάκης  ξαφνικά αρχίζει να ξερνά μπυροξερατά. Μια κοπέλα την πήραν τα σκάγια... Τρελή εμπειρία!

 

απο κρισεις πανικου δεν πεθανε ποτε κανεις

 

Αν ήταν εκεί ο βάη  σίγουρα θα άφηνε την τελευταία του πνοή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εχω θεση υπευθυνη θελω να ειμαι καθε ημερα ο καλυτερος οπως και ειμαι εδω και 15 χρονια περιπου...

το αγχος με την καλη εννοια το ειχα παντα, τωρα ξαφνικα δεν ξερω τι συνεβη, εχει και διπλασια δουλεια και τρεχω , ερωτικη επαφη παιζει αλλα με τα παιδια δεν μπορεις πανω απο 1-2 φορες την εβδομαδα..

αν εχεις παιδια δινεις αλλου βαση .

ο ιατρος θα δωσει χαπια γιατι βαριεται οπως εκανε στη μανα μου και στην θεια ...

Ακριβώς! Συγχαρητήρια αρχικά για την υπευθυνότητά σου, και να χαίρεσαι τα παιδιά σου.

Κοιμάσαι καλά (7 ώρες); Κάνεις σωστή διατροφή;

Αυτά τα δύο ερωτήματα, ίσως λύσουν τα προβλήματα, αν όχι, καλύτερα να επισκεφθείς ειδικό γιατρό, όπως ειπώθηκε, όπου θα σου κάνει τις κατάλληλες εξετάσεις. Αλλά να θυμάσαι, όλα αρχίζουν από το μυαλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο ιατρος θα δωσει χαπια γιατι βαριεται οπως εκανε στη μανα μου και στην θεια ...

 

Δυστυχώς έχει και τέτοιους αλλά όπως καταλαβαίνεις κανείς από μας εδώ δεν μπορεί να σου πει τι έχεις και τι πρέπει να κάνεις.

 

Πάντως να ξέρεις ότι ο περισσότερος κόσμος έχει άγχος, να μην πω σχεδόν όλοι, και συνεχώς αυξάνονται με τις συνθήκες που επικρατούν, οικονομικές κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας σε ψυχιατρο θα παρεις αντικαταθληπτικο,αν πας σε ψυχολογο θα προσπαθησει να σου δωσει να καταλαβεις τι ειναι αυτο που εχεις κ απο που προερχεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! Συγχαρητήρια αρχικά για την υπευθυνότητά σου, και να χαίρεσαι τα παιδιά σου.

Κοιμάσαι καλά (7 ώρες); Κάνεις σωστή διατροφή;

Αυτά τα δύο ερωτήματα, ίσως λύσουν τα προβλήματα, αν όχι, καλύτερα να επισκεφθείς ειδικό γιατρό, όπως ειπώθηκε, όπου θα σου κάνει τις κατάλληλες εξετάσεις. Αλλά να θυμάσαι, όλα αρχίζουν από το μυαλό.

να σαι καλα ...

 

κοιμαμαι 5-7 ωρες με ξυπναει η μικρη, διατροφη ετσι κ ετσι χρειαζεται να χασω 10κιλα προσπαθω.

πηγα σημερα σε παθολογο και μου εδωσε ενα χαπι για ουρικο οξυ , αυτο ειχα ανεβασμενο στις εξετασεις αιματος .

Μου εδωσε και υπερηχο κοιλιας για να δει τι γινεται εκει μεσα , αυτα .

Για το αγχος κ αυτη χαπια ειπε ( μακρια)

 

οποτε εχω παει καρδιολογο , εβγαλα 9 μιση λεπτα στο τεστ κοπωσεως και παθολογο σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γνωστό τρόλεΰ της Αθήνας πριν ένα μήνα: εκεί που στεκόταν όρθιος ένας πάκης , ξαφνικά αρχίζει να ξερνά μπυροξερατά. Μια κοπέλα την πήραν τα σκάγια... Τρελή εμπειρία!

 

 

Καλά στα ΜΜΜ και να μην έχεις διαταραχές παθαίνεις εκεί μέσα. Άλλος άνθρωπος βγαίνεις...:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχει και τέτοιους αλλά όπως καταλαβαίνεις κανείς από μας εδώ δεν μπορεί να σου πει τι έχεις και τι πρέπει να κάνεις.

 

Πάντως να ξέρεις ότι ο περισσότερος κόσμος έχει άγχος, να μην πω σχεδόν όλοι, και συνεχώς αυξάνονται με τις συνθήκες που επικρατούν, οικονομικές κτλ.

το θεμα ειναι οτι ξαφνικα το επαθα και χωρις σοβαρο λογο...

αν πας σε ψυχιατρο θα παρεις αντικαταθληπτικο,αν πας σε ψυχολογο θα προσπαθησει να σου δωσει να καταλαβεις τι ειναι αυτο που εχεις κ απο που προερχεται

θα περιμενω να δω τι θα πει και η παθολογος την τεταρτη μετα τις εξετασεις...

Ισως παρω βαλεριανα για αρχη και βλεπουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας σε ψυχιατρο θα παρεις αντικαταθληπτικο,αν πας σε ψυχολογο θα προσπαθησει να σου δωσει να καταλαβεις τι ειναι αυτο που εχεις κ απο που προερχεται

 

Υπάρχουν βέβαια πολλοί που λένε ότι οι ψυχολόγοι είναι οι μεγαλύτεροι απατεώνες και τσαρλατάνοι καθώς δεν είναι γιατροί. Ο ψυχίατρος είναι γιατρός. Το λέω γιατί ακούγεται και αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα ...

 

κοιμαμαι 5-7 ωρες με ξυπναει η μικρη, διατροφη ετσι κ ετσι χρειαζεται να χασω 10κιλα προσπαθω.

πηγα σημερα σε παθολογο και μου εδωσε ενα χαπι για ουρικο οξυ , αυτο ειχα ανεβασμενο στις εξετασεις αιματος .

Μου εδωσε και υπερηχο κοιλιας για να δει τι γινεται εκει μεσα , αυτα .

Για το αγχος κ αυτη χαπια ειπε ( μακρια)

 

οποτε εχω παει καρδιολογο , εβγαλα 9 μιση λεπτα στο τεστ κοπωσεως και παθολογο σημερα.

Μάλιστα. Οπότε περπάτημα μισή και κάτι ώρα τη μέρα, και πιστεύω θα είσαι οκ! Ειδικά σε μέρος εκτός συνωστισμού, για παράδειγμα στην παραλία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Οπότε περπάτημα μισή και κάτι ώρα τη μέρα, και πιστεύω θα είσαι οκ! Ειδικά σε μέρος εκτός συνωστισμού, για παράδειγμα στην παραλία. 

ναι αυτο θα κανω για αρχη...σε λιγο θα βγω μολις κοιμηθουν τα μικρα...

 

φορμα ακουστικα και περπατημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τελειωσεις με τα βαλσαμοχορτα, τα μηλα, τη βαλεριανα και τα λοιπα ματζουνια, πηγαινε και σε ενα ψυχιατρο που ειναι ο ειδικος που θα σε βοηθησει με την κατασταση σου. 2017 εχουμε, ειναι κριμα να υπαρχει νοοτροπια 1950.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...