Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζαναξ την ημέρα για το άγχος και εισαι οκ αλλιώς πριν τον ύπνο zma και σηκώνεσαι αλλος άνθρωπος


Εγώ προσωπικά περνώ zma πριν τον ύπνο γιατί με βοηθάει σε όλα απο δουλειά μέχρι γυμναστήριο/τρέξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ζαναξ την ημέρα για το άγχος και εισαι οκ αλλιώς πριν τον ύπνο zma και σηκώνεσαι αλλος άνθρωπος

Εγώ προσωπικά περνώ zma πριν τον ύπνο γιατί με βοηθάει σε όλα απο δουλειά μέχρι γυμναστήριο/τρέξιμο

Τι ειναι φιλε το Zma ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά η γυναίκα μου πέρνει Ζάναξ αλλά ειναι πολύ χαλαρή και δεν ενδιαφέρεται για τίποτα.Αυτα ειναι τα άσχημα με τα χάπια


Με το zma κανείς καλή ποιότητα ύπνου,εχει 6 βιταμίνες μέσα,αλλά εαν κοιμάσε κανονικά δεν το χρειάζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά η γυναίκα μου πέρνει Ζάναξ αλλά ειναι πολύ χαλαρή και δεν ενδιαφέρεται για τίποτα.Αυτα ειναι τα άσχημα με τα χάπια

Με το zma κανείς καλή ποιότητα ύπνου,εχει 6 βιταμίνες μέσα,αλλά εαν κοιμάσε κανονικά δεν το χρειάζεσαι

δεν θελω ζαναξ οδηγω ολη την ημερα θελω να ειμαι εκει...

τι χαπι ειναι αυτο δηλαδη τι φαση ;ετσι το ζητας χωρις συνταγη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιρνω τιποτα χωρις να ρωτησω

 

Πάλι καλά.. όχι ότι δεν εμπιστεύομαι τις αποστολικές ιατρικές συμβουλές.. αλλά σε θέλουμε πίσω αρτιμελή :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά.. όχι ότι δεν εμπιστεύομαι τις αποστολικές ιατρικές συμβουλές.. αλλά σε θέλουμε πίσω αρτιμελή :ρ

Έλα αστον να βοηθήσει θέλει, γενικά δεν παίρνω τίποτα χωρίς συνταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ειλικρινά σε καταλαβαίνω. Το έχω δει να συμβαίνει σε πολύ κοντινό μου πρόσωπο, φαινομενικά στα καλά καθούμενα.

Είχαμε πάει το αυτοκίνητο για σέρβις σε μια περίοδο που ο φίλος αντιμετώπιζε αδιέξοδο στις οικογενειακές του σχέσεις.

Εντελώς ξαφνικά όλο αυτό το στρες σωματοποιήθηκε σε κρίση πανικού. Έμεινε στην κυριολεξία ξερός. Όπως μου είπε ήταν σίγουρος ότι θα πάθει καρδιακή προσβολή. Δεν μπόρεσε ούτε καν να οδηγήσει το αμάξι, αλλά και συνοδηγός που ήταν μου φώναζε να κάνω γρήγορα να φτάσουμε σπίτι του.

Έκτοτε και για αρκετά μεγάλο διάστημα δεν πήγαινε ούτε σουπερμάρκετ. Ότι και αν του έλεγα δεν μπορούσε να συνέλθει.

Την λύση, όχι 100%, την βρήκε σε μια πολύ καλή ψυχίατρο και σε ατομικές και ομαδικές συνεδρίες, όπου συνειδητοποιησε τι ήταν εκείνο που του πυροδοτούσε τις κρίσεις και πως θα έπρεπε να συμπεριφερθεί για να ξεριζώσει την αιτία. Φυσικά πήρε και φαρμακευτική αγωγή που τον βοήθησε πολύ . Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά αυτή η εμπειρία μου έδειξε ότι τις περισσότερες φορές χρειάζεται αρκετός χρόνος για να ξετρυπώσεις τι είναι αυτό που φταίει. Χρειάζεται υποστήριξη από ειδικό. Εγώ και οι συμβουλές μου να προσπαθήσει να σκέφτεται αλλά πράγματα κλπ. απλώς δεν έκαναν τίποτε.

Εν πάσει περιπτώσει η επίσκεψη σε ειδικό είναι η μόνη αξιόπιστη λύση. Δεν είναι όλοι καραγκιόζηδες ή παραδόπιστοι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα κρισεις πανικου βαριας μορφης,γιατρος στο υγειας καταξιωμενος κ πολυ εμπειρος ειπε οτι ισως ειναι η εντονοτερη μορφη κρισης πανικου,δεν προλαβενα να αντιδρασω η να σκεφτω ,αρχιζε με ζαλαδα,δυσπνοια,ταχυκαρδια,μετα λυποθυμουσα για λιγο μετα εκανα εμετο ξανα λυποθυμουσα ξανα εμετο κ ολα αυτα ταυτοχρονα μεσα σε 10 λεπτα,κ μετα περνουσε,αφηνε ομως νευρωση στομαχου που κρατουσε για μηνες ,εχασα 30 κιλα σε 4 μηνες την πρωτη φορα,οι ηπιες κρισεις ηταν συχνοτατες ,δεν μπορουσα να φαω,δεν μπορουσα να βγω εξω κ αυτα ηταν μονο η αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στα ΜΜΜ και να μην έχεις διαταραχές παθαίνεις εκεί μέσα. Άλλος άνθρωπος βγαίνεις... :D

 

Eγώ νόμιζα τα είχα δει όλα (έστω αρκετά) μέχρι που είδα αυτό.. Eντάξει τι να πω, το μόνο που μένει να δω

είναι να αφοδεύει κάποιος μες στο μετρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα την πρωτη κριση αρχισα να πηγαινω σε γιατρους γιατι δεν ηξερα τι ειχα,αξονικες,καρδιογραφηματα,εγκεφαλογραφημα,αιματος ,γαστροσκοπηση,τπτ ολα οκ

μετα ψυχιατρος,αρχισα με seroxat,μετα απο κανα 2 μηνες αρχισα να βγαινω εξω κλπ,τα επαιρνα κανα χρονο κ τα σταματησα ,μετα απο 6-7 μηνες ξανα παλι ,ξανα σεροξατ με ταβορ,συνηλθα για μεριους μηνες ,με ξανα πιασανε ομως,ανεβασμα της δοσης κ του σεροξατ κ του ταβορ,μετα απο 3 μηνες επαθα εξαρτηση απ το ταβορ,μου εδωσε αταραξ κ ενα αλλο δεν θυμαμαι πιο για να κοψω το ταβορ ,το εκοψα ευκολα ευτυχως αλλα η μουν χαλια,απο σεροξατ πηγα σε σιπραλεξ ,4 μηνες μετα δεν ειχε κανει τπτ,μου δινει κ δευτερο αντικαταθληπτικο το ρεμερον ,δλδ 2 αντικαταθληπτικα μαζι,τπτ, αλλαζω σε εφεξορ κ ζαναξ,εκει τα ειδα ολα τα εφεξορ ηταν διεργητικα,δεν μπορουσα να κοιμηθω καθολου,2 ωρες το πολυ την μερα για 4-5 μηνες,επαιρνα 1 ζαναξ 0.5ml την ημερα,στους 4 μηνες εξαρτηση,ξανα αταραξ κ το αλλο που δεν το θυμαμαι ,κοβω το ζαναξ,η κατασταση χαλια,μου δινει σεροκουελ ,αντεξα 3 μερες κ το εκοψα,ειχα γινει ζομπι,κοβω κ το εφεξορ κ μου δινει ζολοφτ,ενα απο τα πρωτα αντικαταθληπτικα παλιας τεχνολογιας,κ μαζι ριβοτριλ,απο τοτε μεχρι σημερα 5 χρονια μετα ειμαι οκ

τα αντικαταθληπτικα δεν εχει να κανει αν ειναι δυνατα η οχι η αν ειναι καινουρια η παλια,ειναι ποιο θα σου κανει εσενα,εγω αργησα να το βρω αλλοι το βρισκουν με την πρωτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνουμε κανένα χάπι αν δεν το προτείνει γιατρός πρώτα, ψυχίατρος καλύτερα γιατί ο ψυχολόγος δεν έχει δικαίωμα να γράψει χάπια, θεωρητικά-προφορικά βέβαια μπορεί να σου πει να πάρεις κάτι.

 

Άγχος έχω και εγώ αρκετά με διάφορα θέματα, αυτό με οδηγεί σε αναβλητικότητα κάποιων πραγμάτων που θέλω να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα κρισεις πανικου βαριας μορφης,γιατρος στο υγειας καταξιωμενος κ πολυ εμπειρος ειπε οτι ισως ειναι η εντονοτερη μορφη κρισης πανικου,δεν προλαβενα να αντιδρασω η να σκεφτω ,αρχιζε με ζαλαδα,δυσπνοια,ταχυκαρδια,μετα λυποθυμουσα για λιγο μετα εκανα εμετο ξανα λυποθυμουσα ξανα εμετο κ ολα αυτα ταυτοχρονα μεσα σε 10 λεπτα,κ μετα περνουσε,αφηνε ομως νευρωση στομαχου που κρατουσε για μηνες ,εχασα 30 κιλα σε 4 μηνες την πρωτη φορα,οι ηπιες κρισεις ηταν συχνοτατες ,δεν μπορουσα να φαω,δεν μπορουσα να βγω εξω κ αυτα ηταν μονο η αρχη

Οκ δεκτό, εμένα κρατάει η όλη φάση 4-5 ώρες σε ήπια μορφή όμως... Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο.

μετα την πρωτη κριση αρχισα να πηγαινω σε γιατρους γιατι δεν ηξερα τι ειχα,αξονικες,καρδιογραφηματα,εγκεφαλογραφημα,αιματος ,γαστροσκοπηση,τπτ ολα οκ

μετα ψυχιατρος,αρχισα με seroxat,μετα απο κανα 2 μηνες αρχισα να βγαινω εξω κλπ,τα επαιρνα κανα χρονο κ τα σταματησα ,μετα απο 6-7 μηνες ξανα παλι ,ξανα σεροξατ με ταβορ,συνηλθα για μεριους μηνες ,με ξανα πιασανε ομως,ανεβασμα της δοσης κ του σεροξατ κ του ταβορ,μετα απο 3 μηνες επαθα εξαρτηση απ το ταβορ,μου εδωσε αταραξ κ ενα αλλο δεν θυμαμαι πιο για να κοψω το ταβορ ,το εκοψα ευκολα ευτυχως αλλα η μουν χαλια,απο σεροξατ πηγα σε σιπραλεξ ,4 μηνες μετα δεν ειχε κανει τπτ,μου δινει κ δευτερο αντικαταθληπτικο το ρεμερον ,δλδ 2 αντικαταθληπτικα μαζι,τπτ, αλλαζω σε εφεξορ κ ζαναξ,εκει τα ειδα ολα τα εφεξορ ηταν διεργητικα,δεν μπορουσα να κοιμηθω καθολου,2 ωρες το πολυ την μερα για 4-5 μηνες,επαιρνα 1 ζαναξ 0.5ml την ημερα,στους 4 μηνες εξαρτηση,ξανα αταραξ κ το αλλο που δεν το θυμαμαι ,κοβω το ζαναξ,η κατασταση χαλια,μου δινει σεροκουελ ,αντεξα 3 μερες κ το εκοψα,ειχα γινει ζομπι,κοβω κ το εφεξορ κ μου δινει ζολοφτ,ενα απο τα πρωτα αντικαταθληπτικα παλιας τεχνολογιας,κ μαζι ριβοτριλ,απο τοτε μεχρι σημερα 5 χρονια μετα ειμαι οκ

τα αντικαταθληπτικα δεν εχει να κανει αν ειναι δυνατα η οχι η αν ειναι καινουρια η παλια,ειναι ποιο θα σου κανει εσενα,εγω αργησα να το βρω αλλοι το βρισκουν με την πρωτη

Πολλά χάπια ρε φίλε.. Γιαυτό δεν τα θέλω, τώρα για δοκιμές είμαστε; έχω δουλειά δεν γίνεται να δοκιμάζω χάπια δυστυχώς..

 

Και τελικά πήρες zolosft και σώθηκες, ας το έδιναν από την αρχή αφού είναι πάλι, τι να πω.

 

Τώρα παίρνεις ακόμα;

Δεν παίρνουμε κανένα χάπι αν δεν το προτείνει γιατρός πρώτα, ψυχίατρος καλύτερα γιατί ο ψυχολόγος δεν έχει δικαίωμα να γράψει χάπια, θεωρητικά-προφορικά βέβαια μπορεί να σου πει να πάρεις κάτι.

 

Άγχος έχω και εγώ αρκετά με διάφορα θέματα, αυτό με οδηγεί σε αναβλητικότητα κάποιων πραγμάτων που θέλω να κάνω.

Καλά κοίτα το είχα πάθει κ αυτό πριν κάνουμε τα παιδιά, μετά έγιναν τα παιδιά κ δεν μπορώ να αναβάλω κουνιες κλπ.. Συνέχεια είμαι έξω, το καλοκαίρι λεπτό δεν κάθονται μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...