Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι καποιοι που θα πανε στον ψυχολογο θα τους πει τι εχουν θα το καταλαβουν κ θα τους περασει,αυτοι ειναι κυριως οσοι νομιζουν οτι εχουν κατι σοβαρο,δλδ δεν ξερουν οτι ειναι κριση πανικου


ο ψυχιατρος θα σου δωσει αντικαταθλιπτικο κ μια βενζοδιαζεπινη που θα την παιρνεις μεχρι να δρασει το αντικαταθληπτικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν τελειωσεις με τα βαλσαμοχορτα, τα μηλα, τη βαλεριανα και τα λοιπα ματζουνια, πηγαινε και σε ενα ψυχιατρο που ειναι ο ειδικος που θα σε βοηθησει με την κατασταση σου. 2017 εχουμε, ειναι κριμα να υπαρχει νοοτροπια 1950.

Δεν αντιλεγω αλλα αυτοι δινουν χαπια που τα κολλας για παντα φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το αντικαταθληπτικο σου κανει θα εισαι οκ σε 2-3 μηνες

οταν λες " μου κανει " ;

εχεις δοκιμασει και το λες η απλά ετσι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν κολλας,η βενζοδιαζεπινες ειναι εξαρτησιογονες γιαυτο κ δεν σου την δινει κ μεγαλο χρονικο διαστημα,τα αντικαταθληπτικα δεν ειναι


εχω δοκιμασει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν κολλας,η βενζοδιαζεπινες ειναι εξαρτησιογονες γιαυτο κ δεν σου την δινει κ μεγαλο χρονικο διαστημα,τα αντικαταθληπτικα δεν ειναι

εχω δοκιμασει

νταξει ρε παιδια θα δοκιμασω πρωτα μηλα -περπατημα κλπ και αν δεν γινει τιποτα θα παω σε μια γνωστη μου ιατρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παντως που δεν πηγα δουλεια ειμαι μια χαρα  ( αδεια)

 

Δε νομίζω να 'ναι τυχαίο.. ;)  Στείλε τη γυναίκα για δουλειά και συ κοίτα τα παιδιά :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραιτησου

δεν παιζει ...θα βρεθει τροπος να χαλαρωσω

Δε νομίζω να 'ναι τυχαίο.. ;)  Στείλε τη γυναίκα για δουλειά και συ κοίτα τα παιδιά :D

οχι ρε συ σιγα...ειπαμε :)

Ενταξει πρωτη φορα το επαθα θα μαθω τι παιζει και θα το αντιμετωπισω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ωραια πραγματα που σε κανουν ευτυχισμενο κ μπορεις να τα φερνεις στο μυαλο σου οταν δυσκολευουν τα πραγματα,να σκεφτεσαι τα παιδια σου κ τις ωραιες στιγμες που εχεις περασει κ θα περασεις μαζι τους,αυτο ειναι προνομιο που καποιοι δεν το εχουν,

χρησιμοποιησε το

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ωραια πραγματα που σε κανουν ευτυχισμενο κ μπορεις να τα φερνεις στο μυαλο σου οταν δυσκολευουν τα πραγματα,να σκεφτεσαι τα παιδια σου κ τις ωραιες στιγμες που εχεις περασει κ θα περασεις μαζι τους,αυτο ειναι προνομιο που καποιοι δεν το εχουν,

χρησιμοποιησε το

Σε ευχαριστώ αδερφέ μου έχεις δίκαιο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις την αποψη μου αν και δεν ειμαι γιατρος ή αντιμετοπιζω κατι παρομοιο. Το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να πας σε ενα γιατρο διοτι αυτο αν και δεν ειναι κατι που μπορει να σε βλαψει αμεσα ομως επηρεαζει την κοινωνικη σου δραστηριοτητα απο προσωπικες σχεσεις μεχρι επαγγελματικες και αλλα. Οποτε καταρχήν βρες ένα καλο γιατρο ο οποιος προς θεου μην σε αρχισει σε τιποτα φαρμακα (μακρια από αυτά).

Τωρα επισης αν θελεις να κανεις κατι που πραγματικα να σε βοηθησει διοτι το εχω δει να δουλευει σε πολύ κοντινο μου προσωπο, βρες και κανε μια δραστηριοτητα που να σου αρεσει ( γυμναστηριο-τρεξιμο-πολεμικες τεχνες-χορος οτιδήποτε)

Σου ευχομαι να γινεις σουπερ γρηγορα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε καταρχήν βρες ένα καλο γιατρο ο οποιος προς θεου μην σε αρχισει σε τιποτα φαρμακα (μακρια από αυτά).

 

Γιατι γαμω το κερατο μου; Αν χρειαζεται αντικαταθλιπτικο ο ανθρωπος, ο οποιοσδηποτε οχι ο TS, γιατι να μην παρει;

Γιατι η επισκεψη στον ψυχιατρο και η ψυχιατρικη αγωγη ειναι ακομα ταμπου το 2017;

Ψυχιατρικη δεν ειναι μονο η σχιζοφρενεια, δεν ειναι Δαφνι-Δρομοκαιτειο, δεν ειναι ανθρωποι που περπατανε στο δρομο και ακουνε φωνες. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...