Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μην εμπιστεύστε συμπληρώματα διατροφής τα οποία είναι επικίνδυνα για μελλοντικές παρενέργειες.

 

Μη νομίζετε ότι διαβάζοντας μία ανάρτηση (μου θυμίζουν διαφημιστικά που βρίσκεις στα τορεντ) κάνουν αυτά

που γράφουν.

Μούφα είναι όλα για να πουλήσουν.Τα περισσότερα είναι ακίνδυνα και τίποτε δεν προσφέρουν αλλά είναι 

πολλά όχι απλώς ακατάλληλα αλλά επικίνδυνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ δεκτό, εμένα κρατάει η όλη φάση 4-5 ώρες σε ήπια μορφή όμως... Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο.

Πολλά χάπια ρε φίλε.. Γιαυτό δεν τα θέλω, τώρα για δοκιμές είμαστε; έχω δουλειά δεν γίνεται να δοκιμάζω χάπια δυστυχώς..

 

Και τελικά πήρες zolosft και σώθηκες, ας το έδιναν από την αρχή αφού είναι πάλι, τι να πω.

 

Τώρα παίρνεις ακόμα;

 

Καλά κοίτα το είχα πάθει κ αυτό πριν κάνουμε τα παιδιά, μετά έγιναν τα παιδιά κ δεν μπορώ να αναβάλω κουνιες κλπ.. Συνέχεια είμαι έξω, το καλοκαίρι λεπτό δεν κάθονται μέσα.

εμε η φαση των 4-5 ωρων ηταν μονιμη για μηνες,μονο οταν κοιμομουν ημουν καλα

ολα αυτα τα φαρμακα κανουν το ιδιο πραγμα με διαφορετικη ουσια το καθενα λεγονται αναστολεις προσληψης σεροτονινης,δεν ξερουν ποια ουσια θα πιασει στον καθεναν ,αν ηξεραν θα μου δινανε το ζολοφτ,στην τυχη ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμε η φαση των 4-5 ωρων ηταν μονιμη για μηνες,μονο οταν κοιμομουν ημουν καλα

ολα αυτα τα φαρμακα κανουν το ιδιο πραγμα με διαφορετικη ουσια το καθενα λεγονται αναστολεις προσληψης σεροτονινης,δεν ξερουν ποια ουσια θα πιασει στον καθεναν ,αν ηξεραν θα μου δινανε το ζολοφτ,στην τυχη ειναι

Ναι σωστό κ αυτό, δνε μου είπες τώρα παίρνεις κάτι μετά από τόσα πολλά χρόνια;

Παιδιά μην εμπιστεύστε συμπληρώματα διατροφής τα οποία είναι επικίνδυνα για μελλοντικές παρενέργειες.

 

Μη νομίζετε ότι διαβάζοντας μία ανάρτηση (μου θυμίζουν διαφημιστικά που βρίσκεις στα τορεντ) κάνουν αυτά

που γράφουν.

Μούφα είναι όλα για να πουλήσουν.Τα περισσότερα είναι ακίνδυνα και τίποτε δεν προσφέρουν αλλά είναι

πολλά όχι απλώς ακατάλληλα αλλά επικίνδυνα.

Καλά Μούφα δεν τα λες, όταν πήγαινα γυμναστήριο έπαιρνα αρκετά δεν υπήρχε θέμα κανένα και έκαναν την δουλειά τους, παίρνουν πολλά άτομα ειδικά μικρά σε ηλικία δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν εχω θεματα σοβαρα

Τι να πω και πόσο θα πάει αυτό ρε συ;

Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό, γυμναστική κάνεις όπως είπαν τα παιδιά πιο πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει τα παντα,δεν εφτανε στην δικη μου περιπτωση,για να ανεβει η σεροτονινη χρειαζοτανε φαρμακο

θα παει 50 χρονια,ειναι σαν αυτους που παιρνουν χαπι για την πιεση 

 

για την γυμναστικη να ξερεις οτι πρεπει να υπερβαινει τα 30 λεπτα γιατι τοτε η σεροτινινη αρχιζει να εκκρινεται ,αν κανεις 25 πχ. δεν εκανες τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει τα παντα,δεν εφτανε στην δικη μου περιπτωση,για να ανεβει η σεροτονινη χρειαζοτανε φαρμακο

θα παει 50 χρονια,ειναι σαν αυτους που παιρνουν χαπι για την πιεση

 

για την γυμναστικη να ξερεις οτι πρεπει να υπερβαινει τα 30 λεπτα γιατι τοτε η σεροτινινη αρχιζει να εκκρινεται ,αν κανεις 25 πχ. δεν εκανες τπτ

Τι να πω κουράγιο... Δύσκολη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι χαλαρωσεις με την δουλεια λιγο,δουλευουμε για να ζουμε ,δεν ζουμε για να δουλευουμε,κ να κανεις πραγματα που σου αρεσουν κ ανεβαζουν την διαθεση σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα το μονο που πρεπει να κανεις ειναι χαλαρωσεις με την δουλεια λιγο,δουλευουμε για να ζουμε ,δεν ζουμε για να δουλευουμε,κ να κανεις πραγματα που σου αρεσουν κ ανεβαζουν την διαθεση σου

Θα προσπαθήσω είναι όμως μειωμένος ο χρόνος μου δυστυχώς:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η περιπτωση σου ειναι ηπια πιστεψε με μπορεις να το ξεπερασεις κ μονος σου

σε μενα υπηρχε πολυ σοβαρος λογος που με ζορισε ψυχολογικα κ μου βγηκαν τοσο εντονες κρισεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η περιπτωση σου ειναι ηπια πιστεψε με μπορεις να το ξεπερασεις κ μονος σου

σε μενα υπηρχε πολυ σοβαρος λογος που με ζορισε ψυχολογικα κ μου βγηκαν τοσο εντονες κρισεις

κοιτα ολοι εχουν εναν σοβαρο λογο , ας πουμε στην περιπτωση μου ειναι οτι δεν μου φτανουν οι 24 ωρες...τρελη πιεση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα είμαστε εκτός εποχής.

Από τέλη Μαίου μέχρι τέλη Ιουλίου ανθίζει το σπαθόχορτο ή βαλσαμόχορτο.

image.jpg

 

Μαζεύεις λουλούδι το βάζεις στον ήλιο μέσα σε γυάλινο βάζο με ελαιόλαδο για 40 μέρες μετά στραγγίζεις και είσαι οκ.

Αν δεν ξέρεις που να βρεις και μένεις Αθήνα του χρόνο το Μάη (άμα έχουμε βγάλει το χειμώνα) :P στείλε π.μ. να κλείσουμε

ραντεβού να σε πάω Σπάτα που ξέρω σε ένα μέρος που υπάρχει.

 

Εγώ μαζεύω επαρχία που είναι χωρίς καυσαέριο και πιο βιολογικό. :lol:

Μακριά απο τέτοιες μπούρδες. Ελεος 2017 έχουμε.

Μακριά από αυτά.. :)

 

Σε κάνουν χειρότερα, τα παίρνει η μάνα μου πολλά χρόνια.

Αν παίρνει ζαναξ πολλα χρονια πες της να αλλαξει ψυχιατρο. Έχετε πανεπιστημιακη κλινική πανω, να απευθυνθει εκει.

 

Οι θεραπεια στις αγχωδεις συνδρομες είναι, αδρα και αναλογα την περιπτωση, η ψυχοθεραπεια και τα αντικαταθλιπτικα.

αν πας σε ψυχιατρο θα παρεις αντικαταθληπτικο,αν πας σε ψυχολογο θα προσπαθησει να σου δωσει να καταλαβεις τι ειναι αυτο που εχεις κ απο που προερχεται

Εσυ χαραμιζεσαι εδω μεσα ξεφτερι μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε τι κάνετε όταν νιώθετε ότι έχετε άγχος, στον δρόμο, στη δουλειά, στο λεωφορείο κλπ;

 

Μουσική, έχω στο αμάξι για όλες τις περιπτώσεις! Και σε πολυκοσμία - ακουστικά :) ή ασκήσεις αναπνοής, με βοηθούν να "ανασυγκροτηθώ". Γενικά όμως προσπαθώ να ισορροπώ τα θέλω και τα πρέπει, να βρίσκω χρόνο για αυτά που γουστάρω (όχι που απλά μου αρέσουν). Και νομίζω πως μπορούμε να βελτιώνουμε πολλές πλευρές της ζωής μας (ακόμα και στο να διαλέγουμε καλύτερα το φαγητό που τρώμε π.χ.), αρκεί να βρίσκουμε τα κομμάτια που λείπουν για να ευχαριστιόμαστε  ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι γαμω το κερατο μου; Αν χρειαζεται αντικαταθλιπτικο ο ανθρωπος, ο οποιοσδηποτε οχι ο TS, γιατι να μην παρει;

Γιατι η επισκεψη στον ψυχιατρο και η ψυχιατρικη αγωγη ειναι ακομα ταμπου το 2017;

Ψυχιατρικη δεν ειναι μονο η σχιζοφρενεια, δεν ειναι Δαφνι-Δρομοκαιτειο, δεν ειναι ανθρωποι που περπατανε στο δρομο και ακουνε φωνες.

Γιατι δυστυχως τα τελευταια 20 χρονια ο κοσμος εχει χαζέψει. Δε ξερω αν φταίνε οι life style εκπομπες, τα προτυπα που προβαλλόταν, το οτι ο ανθρωπος εχει μετατραπεί σε καταναλωτή (και οχι παραγωγο) σε όλες τις πτυχές της ζωής. Αλλά η αληθεια είναι αυτή.

 

Βλεπεις τι γινεται με τους εμβολιασμούς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εδώ μιλάτε για πιο δύσκολα περιστατικά... 

Προσπερνάω την άποψή μου για ηρεμιστικά και αντικαταθλιπτικά, θέλω να πω όμως για τις σταγόνες του Μπαχ (ανθοιάματα ελλ.), τις έπαιρνε η μητέρα μου, λέει πως έκαναν δουλειά, κι εγώ βλέπω πως έχει ηρεμήσει δύο μήνες που τις έπαιρνε. Τις είχα δοκιμάσει κι εγώ, όμως εγώ είμαι κατά της οποιασδήποτε παρεμβολής στο κεφάλι μου ή στα συναισθήματά μου μέσω σταγόνων, χαπιών και λοιπών ουσιών σε καθημερινή βάση (οκ δεν την προσπέρασα την άποψή μου), πιστεύω στην ψυχολογική υποστήριξη, ατομική ή ομαδική. Τα ανθοιάματα πράγματι με είχαν ανεβάσει πολύ τις 4 ημέρες που τα πήρα, ίσως παραπάνω από όσο έπρεπε (φοβήθηκα να οδηγήσω κάποια στιγμή από νιρβάνα χαχα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...