Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι γαμω το κερατο μου; Αν χρειαζεται αντικαταθλιπτικο ο ανθρωπος, ο οποιοσδηποτε οχι ο TS, γιατι να μην παρει;

Γιατι η επισκεψη στον ψυχιατρο και η ψυχιατρικη αγωγη ειναι ακομα ταμπου το 2017;

Ψυχιατρικη δεν ειναι μονο η σχιζοφρενεια, δεν ειναι Δαφνι-Δρομοκαιτειο, δεν ειναι ανθρωποι που περπατανε στο δρομο και ακουνε φωνες. 

 

Γιατι φιλε μου, οι περισοτεροι γιατροι είναι του κωλου, τα παιρνουν από τις φαρμακευτικες και πηγαινουν ταξιδάκια ανα το κοσμο τσαμπε και φορτωνουν το κοσμο χαπια χαπια χαπια, χωρις λογο.. Μη μου πει κανεις ότι είναι μεμονωμένες περιπτώσεις, πλεον ειναι χομπι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι γαμω το κερατο μου; Αν χρειαζεται αντικαταθλιπτικο ο ανθρωπος, ο οποιοσδηποτε οχι ο TS, γιατι να μην παρει;

Γιατι η επισκεψη στον ψυχιατρο και η ψυχιατρικη αγωγη ειναι ακομα ταμπου το 2017;

Ψυχιατρικη δεν ειναι μονο η σχιζοφρενεια, δεν ειναι Δαφνι-Δρομοκαιτειο, δεν ειναι ανθρωποι που περπατανε στο δρομο και ακουνε φωνες.

Απλά δίνουν ότι να ναι και αν βγει βγήκε, τα έχω δει σε δικούς μου ανθρώπους.

Πρέπει να πετύχεις σωστό ιατρό, πες μου που να πάω και θα σε ακούσω, είσαι ιατρός θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δίνουν ότι να ναι και αν βγει βγήκε, τα έχω δει σε δικούς μου ανθρώπους.

Πρέπει να πετύχεις σωστό ιατρό, πες μου που να πάω και θα σε ακούσω, είσαι ιατρός θυμάμαι.

Πες την μαμακα σου και στο μπαμπακα σου να σε συνοδεύουν όταν πηγαίνεις στο λεωφορείο και να σε κρατάνε απο το χέρι .Αλλιώς ψυχοφαρμακια όπως όλοι.Καλό κάνουν όχι κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την μαμακα σου και στο μπαμπακα σου να σε συνοδεύουν όταν πηγαίνεις στο λεωφορείο και να σε κρατάνε απο το χέρι .Αλλιώς ψυχοφαρμακια όπως όλοι.Καλό κάνουν όχι κακό.

Μην μπερδεύεις γονείς, εξάλλου το λεωφορείο παράδειγμα ήταν έτυχε, πιθανόν να το πάθαινα κ αλλού. Τι εννοείς όπως όλοι φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ εκατομμύρια άτομα παίρνουν ψυχοφάρμακα...Δεν είναι κάτι κακό

Δνε με. Κατανόησες, κακό σίγουρα δεν είναι, αλλά θέλει σωστό ιατρό και όχι " παρτα καημένε να τελειώνουμε", αυτό έκαναν στην μάνα μου όταν 40 και τώρα στα 60 τα παίρνει σαν καραμέλες, βελτίωση ουδεμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που παίρνω δεν προκαλούν εξάρτηση.αλλά πρέπει να τα κόψεις σταδιακά.Πριν λίγους μήνες τα είχα κόψει σταδιακά σιγα σιγά και μόλις τα έκοψα τελείως ,είχα πανικό συνέχεια ,δεν μπορούσα να κάτσω στην καρέκλα για 5 λεπτά.Και τελικά τα ξανάρχισα και είμαι πάλι πολύ καλά.Και οκ δεν παίρνω βαριά φαρμακα. 1 χαπακι το βράδυ παίρνω και το πρωί που ξυπνάω την άλλη μέρα δεν φαίνομαι ναρκομένος γιατί έχει περάσει η επίδραση αλλά νιώθω πολύ κάλά όλη την μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που παίρνω δεν προκαλούν εξάρτηση.αλλά πρέπει να τα κόψεις σταδιακά.Πριν λίγους μήνες τα είχα κόψει σταδιακά σιγα σιγά και μόλις τα έκοψα τελείως ,είχα πανικό συνέχεια ,δεν μπορούσα να κάτσω στην καρέκλα για 5 λεπτά.Και τελικά τα ξανάρχισα και είμαι πάλι πολύ καλά.Και οκ δεν παίρνω βαριά φαρμακα. 1 χαπακι το βράδυ παίρνω και το πρωί που ξυπνάω την άλλη μέρα δεν φαίνομαι ναρκομένος γιατί έχει περάσει η επίδραση αλλά νιώθω πολύ κάλά όλη την μέρα

Γιαυτό τα φοβάμαι... Βασικά οκ θα αρχίσω με γυμναστική ξανά και θα δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα γνωστο και βρηκε την υγεια του.Αλλα με σοβαρο γιατρο.Ειχε θεμα  με ψιλοκλειστοφοβικες καταστασεις με κοσμο (απεφευγε μμμ , ασανσερ κλπ), στον οποιο δεν ειχε το ελεγχο (δεν μπορουσε να φυγει η φοβοταν οτι θα τον καταλαβουν και θα γινει ρεζιλι) .Δηλαδη κατασταση που επιβαρυνε πολυ την καθημερινοτητα του 


Απο κει που ηταν σε φαση να βγαινει απο το σπιτι σκεπτομενος τα παραπανω, τωρα εχει ταξιδεψει μονος του την μιση Ευρωπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε τι κάνετε όταν νιώθετε ότι έχετε άγχος, στον δρόμο, στη δουλειά, στο λεωφορείο κλπ;

Ακουω μουσικη, κατα προτιμηση Hammock.

https://youtu.be/JyXoujIsFfU

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...