Προς το περιεχόμενο

ΟAΣΑ: Σε πλήρη λειτουργία το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η ηλεκτρονική κάρτα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε κάποιος ως άνεργος να κάνει ηλεκτρονικά αίτηση? Γιατί εμένα κάνει timeout.

Aν και δεν είμαι απο Aθήνα, καλό ειναι να υπάρχει η καρτούλα σε ενδεχόμενο ταξίδι προς την πρωτεύουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 740
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπήκα να κάνω αίτηση για φίλη και μου βγάζει σφάλμα στο πεδίο "Επώνυμο" λέει. Τι ελληνικά δοκίμασα, τι με λατινικούς χαρακτήρες, κεφαλαία, πεζά. Με τίποτα! Έχει μουλαρώσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομα και επώνυμο πρέπει να τα γράψουμε, όπως ακριβώς είναι στην ταυτότητα μας.

Εγώ αντι για Δημήτριος, έγραφα Δημήτρης και συνέχεια έβγαζε λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα κάτι άλλο παίζει. Τα στοιχεία τα παίρνω ακριβώς όπως είναι στη σελίδα του amka.gr. Άσε που δε μιλάμε και για κανένα "περίεργο" επώνυμο. Ξεκάθαρο είναι. Τώρα τι μπορεί να τους φταίει...άγνωστο!

Επεξ/σία από katergaris79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2018 στις 8:57 ΜΜ, jakegate7 είπε

Δοκίμασε κάποιος ως άνεργος να κάνει ηλεκτρονικά αίτηση? Γιατί εμένα κάνει timeout.

Aν και δεν είμαι απο Aθήνα, καλό ειναι να υπάρχει η καρτούλα σε ενδεχόμενο ταξίδι προς την πρωτεύουσα.

Ακόμα δεν ισχύει για τους ανέργους η κάρτα απ 'όσο ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, lek88 said:

Ακόμα δεν ισχύει για τους ανέργους η κάρτα απ 'όσο ξέρω. 

 

τελικά με άφησε να κάνω την αίτηση, το πρόβλημα ήταν στο μέγεθος της φωτογραφίας. Αρχικά προσπαθούσα να ανεβάσω μια μεγέθους 200KB και έκανε timeout. ´Οταν έβαλα μια φωτογραφία 60KB την πήρε αμέσως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jakegate7 είπε

τελικά με άφησε να κάνω την αίτηση, το πρόβλημα ήταν στο μέγεθος της φωτογραφίας. Αρχικά προσπαθούσα να ανεβάσω μια μεγέθους 200KB και έκανε timeout. ´Οταν έβαλα μια φωτογραφία 60KB την πήρε αμέσως.

Προσπάθησα σήμερα δύο φορές να κάνω την αίτηση κ όλο μου λέει να προσπαθήσω αργότερα. Λογικά έχει υπερφόρτωση. Θα δοκιμάσω μετά τις 3 το βράδυ μπας και.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2017 στις 10:15 ΠΜ, billdanos είπε

Υποτίθεται πως σε μεγάλες ροές επιβατών, οι μπάρες δεν θα ανοιγοκλείνουν για τον κάθε επιβάτη. Αν περάσει δηλαδή ένας και πριν κλείσουν οι μπάρες σκανάρει και ο επόμενος την κάρτα του, τότε δεν θα κλείσουν αλλά θα παραμείνουν ανοιχτές για περισσότερο χρόνο. Τώρα τι θα γίνει στην πράξη θα το μάθουμε σύντομα... :)

Αυτό θα γίνει σίγουρα. Αν έχει πολύ κόσμο δεν θα ανοιγοκλεινουν για τον κάθε ένα. Θα τις αφήνουν ανοιχτές και απλά θα χτυπάμε κάρτα και θα περνάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Tελικά έκλεισαν οι μπάρες ή μπα; :P

Ακόμα όχι. Απ' όσο ξέρω δεν έχει αρχίσει καν η διαδικασία ενεργοποίησης της κάρτας των ανέργων. Σε κάποιους σταθμούς οι μπάρες είναι κλειστές πλην 1-2 για να περνάνε όσοι δεν έχουν ακόμα κάρτα.

 

Επεξ/σία από Adanos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 

5 minutes ago, Kosmas70 said:

Υπάρχει τρόπος να δεις πόσες διαδρομές σου απομένουν χωρίς να χρειαστεί να "χτυπήσεις" το εισιτήριο;

Αν θέλετε απλά να δείτε πόσα και ποια εισιτήρια βρίσκονται αποθηκευμένα στο ATH.ENA TICKETκαθώς και πότε αυτά λήγουν (σε περίπτωση που έχει ήδη γίνει επικύρωση) μπορείτε είτε να απευθυνθείτε σε ένα εκδοτήριο εισιτηρίων, είτε να το κάνετε μόνοι σας σε ένα αυτόματο μηχάνημα.

Το δευτερο ειναι μαλλον και το πιο γρηγορο . Επιλεγεις γλωσσα >>> Επιλεγεις "Πληροφοριες Καρτας" >>>Βαζεις το εισητηριο εκει που μπαινει και η καρτα (κατω αριστερα) 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορτιση με nfc πως κανουμε μεσα απ την εφαρμογη (android);

εβαλα την καρτα (ath.ena), εφτιαξα λογαριασμο, εκανα και login και

μετα ζηταει αν καταλαβα καλα την καρτα για την πληρωμη;

πρεπει να ειναι ανεπαφη;

εβαλα μια της αλφα, ενεργοποιησα και το nfc,

αλλα δεν φαινοταν να την αναγνωριζει,

ολο απομακρυνετε την καρτα και ξαναπεραστε τη μου βγαζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...