Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερωτηση

Θελω να παραγγειλω κατι απο aliexpress που κανει 200 ευρω και εχει επιλογες shipping

7-15 days € 27,32 AliExpress Premium Shipping
20-34 days € 28,01 AliExpress Standard Shipping

15-27 days € 45,92 EMS
7-15 days € 58,36 Fedex IE
11-23 days € 72,00 DHL

Σε ποια επιλογη εχω πιθανοτητες να γλυτωσω το τελωνειο ?

Το aliexpress premium shipping τι ειναι ? ειναι τριγωνικο ?

Το ιδιο πραμα απο αγγλια χωρις τελωνειο το βρισκω 280 οποτε αν ειναι το τελωνειο μεχρι 80

αξιζει το ρισκο για αγορα απευθειας επο κινα.

Η μηπως ειναι πανω απο 80 ?

Επεξ/σία από j2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, j2k είπε

ερωτηση

Θελω να παραγγειλω κατι απο aliexpress που κανει 200 ευρω και εχει επιλογες shipping

7-15 days € 27,32 AliExpress Premium Shipping
20-34 days € 28,01 AliExpress Standard Shipping

15-27 days € 45,92 EMS
7-15 days € 58,36 Fedex IE
11-23 days € 72,00 DHL

Σε ποια επιλογη εχω πιθανοτητες να γλυτωσω το τελωνειο ?

Το aliexpress premium shipping τι ειναι ? ειναι τριγωνικο ?

Το ιδιο πραμα απο αγγλια χωρις τελωνειο το βρισκω 280 οποτε αν ειναι το τελωνειο μεχρι 80

αξιζει το ρισκο για αγορα απευθειας επο κινα.

Η μηπως ειναι πανω απο 80 ?

αν υποθεσουμε οτι το φπα ειναι 50Ε + 15 εξοδα εκτελωνησης + 27 τα μεταφορικα + 200 το αντικειμενο πας πανω απο 280.. καλυτερα παο αγγλια που θα το εχεις και σε 5 μερες οχι σε 1+ μηνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, j2k είπε

ερωτηση

Θελω να παραγγειλω κατι απο aliexpress που κανει 200 ευρω και εχει επιλογες shipping

7-15 days € 27,32 AliExpress Premium Shipping
20-34 days € 28,01 AliExpress Standard Shipping

15-27 days € 45,92 EMS
7-15 days € 58,36 Fedex IE
11-23 days € 72,00 DHL

Σε ποια επιλογη εχω πιθανοτητες να γλυτωσω το τελωνειο ?

Το aliexpress premium shipping τι ειναι ? ειναι τριγωνικο ?

Το ιδιο πραμα απο αγγλια χωρις τελωνειο το βρισκω 280 οποτε αν ειναι το τελωνειο μεχρι 80

αξιζει το ρισκο για αγορα απευθειας επο κινα.

Η μηπως ειναι πανω απο 80 ?

Καμία από αυτές δεν το γλυτώνει. Σε κάθε περίπτωση ρώτα τον πωλητή αν έχει κάποια μέθοδο αποφυγής και θα σου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η dhl εχει μια υπηρεσια που την λεει paperless trading. Οσες φορες εχει ερθει κατι απο κινα με αυτο τη γλιτωσα.

Το aliexpress premium shipping τι ειναι ?

Επεξ/σία από j2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, j2k είπε

η dhl εχει μια υπηρεσια που την λεει paperless trading. Οσες φορες εχει ερθει κατι απο κινα με αυτο τη γλιτωσα.

Το aliexpress premium shipping τι ειναι ?

Αυτο το γνωρίζει ο πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεγγειλα προϊόντα με τριγωνική και ο πωλητής καθώς και Ευρωπαίοι πελάτες δήλωσαν ότι ήρθε στον χρόνο που ανέφερε και χωρίς έξτρα έξοδα. 

Στην αρχή ο πωλητής είχε βάλει λάθος tracking. Όταν τον ρώτησα το άλλαξε σε ένα για dpd UK το οποίο γράφει ότι περιμένουν το δέμα από τον αποστολέα. 

Υποτίθεται ότι στις 17 θα το έχω. Υπάρχει περίπτωση να φύγουμε για πιο μετά; 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κατι αλλαξε στο τελωνειο, πλεον δεν δεχονται αποδειξεις απο συναλλαγη (paypal η καρτα) αλλα ζητανε και screenshot της παραγγελιας που δειχνει το τι εχετε παραγγειλει, την ποσοτητα, την τιμη και το tracking. Απλα το αναφερω γιατι μου ετυχε σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2019 στις 8:18 ΠΜ, dalain είπε

Καλυτερα απο αγγλια γιατι τελωνειο δεν γλυτωνεις.200 +μεταφορικα+φπα+εξοδα τελωνειου θα ξεπερασεις τα 280...

 

Στις 13/8/2019 στις 8:43 ΠΜ, emperor4her είπε

αν υποθεσουμε οτι το φπα ειναι 50Ε + 15 εξοδα εκτελωνησης + 27 τα μεταφορικα + 200 το αντικειμενο πας πανω απο 280.. καλυτερα παο αγγλια που θα το εχεις και σε 5 μερες οχι σε 1+ μηνα 

 

Στις 13/8/2019 στις 8:44 ΠΜ, spartak1 είπε

Καμία από αυτές δεν το γλυτώνει. Σε κάθε περίπτωση ρώτα τον πωλητή αν έχει κάποια μέθοδο αποφυγής και θα σου πει

Για προϊόν αξίας 55 ευρώ μαζί με μεταφορικά τι τελικό ποσό πληρώνουμε αν περάσει τελωνείο όταν το στείλουν με AliExpress Standard Shipping?

Γνωρίζω για τον ΦΠΑ +24% που βγαίνει +13 ευρώ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Για προϊόν αξίας 55 ευρώ μαζί με μεταφορικά τι τελικό ποσό πληρώνουμε αν περάσει τελωνείο όταν το στείλουν με AliExpress Standard Shipping?

Γνωρίζω για τον ΦΠΑ +24% που βγαίνει +13 ευρώ…

55*24%  + 15

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να παραγγείλω το παρακάτω tablet: https://www.banggood.com/Original-Box-CHUWI-Hi9-64GB-MTK8173-Quad-Core-8_4-Inch-Android-7_0-Tablet-PC-p-1238867.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK 

Με priority direct mail είμαι οκ να φανταστώ με τελωνεία κλπ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να παραγγείλω το παρακάτω tablet: https://www.banggood.com/Original-Box-CHUWI-Hi9-64GB-MTK8173-Quad-Core-8_4-Inch-Android-7_0-Tablet-PC-p-1238867.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK 

Με priority direct mail είμαι οκ να φανταστώ με τελωνεία κλπ;

Τωρα γιατι εβαλες κατι που εχει να κανει με το Bangood στο θεμα του Aliexpress οταν εχουμε αλλα 2 θεματα για παραγγελιες απο το εξωτερικο ειναι αποριας αξιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε καταλάθος φίλε μου, ας το διαγράψει κάποιος από τους admin αν ενοχλεί τόσο και αν είναι τόσο απαιτητική η πληροφορία που ζητάω. Άλλη φορά θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός από το να πετάς ένα καρφί δίχως να σκεφτείς την περίπτωση κάποιος να έκανε ένα λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Έγινε καταλάθος φίλε μου, ας το διαγράψει κάποιος από τους admin αν ενοχλεί τόσο και αν είναι τόσο απαιτητική η πληροφορία που ζητάω. Άλλη φορά θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός από το να πετάς ένα καρφί δίχως να σκεφτείς την περίπτωση κάποιος να έκανε ένα λάθος...

Λαθος; Δεν διαβασες τον τιτλο της περιγραφης οταν κλικαρες πανω στο θεμα;

Οσο για την πληροφορια που ζητας αν διαβασεις τα αλλα 2 θεματα που αναφερα (η αν ειχες ποσταρει εκει) θα βρεις την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Θέλω Να αγοράσω από το aliexpress κάτι πράγματα (θήκες,τζαμακια,μικροπράγματα για την κουζίνα)τα οποία είναι όλα από διαφορετικά μαγαζιά και ξεπερνούν τα 22€.

Αυτό σημαίνει ότι θα πληρώσω τελωνείο; Σε όγκο είναι όλα πολύ μικρά και συνήθως έρχονται ενα-ενα στο σπίτι μου και όχι όλα μαζί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...