Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lefteris το ddu δεν με βάζει καν στην επιλογή safe mode! Δοκίμασα και άλλη έκδοση από αυτό το πρόγραμμα αλλά θέλει την τελευταία έκδοση όπου το δοκίμασα. Τώρα κατεβάζω σε ISO στο flashaki την τελευταία έκδοση των Windows 10 και θα το κάνω format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε εμενα, ολη η διαδικασια κρατησε πανω απο 4 ωρες, οποτε μην ανησυχεις.

 

 

Εγώ το έκανα πριν από λίγο κράτησε ακριβώς δύο ώρες συνολικά

 

Και στη δικιά μου περίπτωση, τέλος καλό όλα καλά!

Εν τω μεταξύ, τι γίνεται με τον Edge ρε παιδιά; 

 

Τρομερή διαφορά στην απόδοση! Μιλάμε ότι στο 10ετίας workstation μου οι σελίδες εμφανίζονται σχεδόν ακαριαία, δεν ήταν έτσι πρίν!

 

Μπράβο τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχεις συνδεσει σαν mtp μηπως το βλεπει απλα σαν φορτιση για δες στο κινητο σου και δες αν εχεις ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων στο κινητο

Έτσι είναι συνδεμένο και έτσι ήταν πάντα.

Από την αναβάθμιση και μετά τον ήπιε και πλέον δεν βλέπω καθόλου αρχεία, ούτε μου δείχνει ελεύθερο χώρο όπως πριν.

 

Άντε να βρεις τι φταίει τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κάνω την αναβάθμιση, αλλά το Windows Update Assistant  λέει πως έχω την 1511 και πως πρέπει ν' αναβαθμιστεί σε 1607 ενώ έχω την 1703 (winver)! Τι πάει στραβά;

Έχω Windows 10 32bit home.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι 32bit ποση μνημη εχεις και δεν εχεις βαλει Χ64

 

Έχει 2GB. Βασικά είχε έρθει με τα Home 32bit και απλά δεν έκανα τίποτα παρά να το αφήσω να τραβά μόνο του τα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2GB πλεον ουτε για κινητο δεν φτανουν πετα μνημη πανω να παρει αερα το μηχανημα.

 

Βασικά το κρατώ γιατί είναι σούπερ φορητό. Είναι το 10άρι HP Pavilion X2. Δυστυχώς δεν παίρνει ούτε byte παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λειτουργικο αχταρμας που χρησιμοποιουμε σχεδον ολοι κ που πλεον το beta testing το κανουν οι χρηστες με τυρακι καθε φορα χαρακτηριστικα που μετα απο λιγο δεν χρησιμοποιει σχεδον κανενας με τιμημα το να κινδυνευει καθε εξαμηνο το pc σου με μικρες η μεγαλες δυσλειτουργιες ενω πολλες φορες το σεταρισμα που εχεις κανει παει περιπατο

Αχταρμάς από που κι ως πού; οκ το beta testing στην αρχή του θα συμφωνήσω αλλά σήμερα το χω βάλει σε 11 υπολογιστές, σταθερούς, λάπτοπ (ακόμα και 8ετίας) και όλα δουλεύουνε ρολόι. Δεν έχει κάνει κιχ ούτε ένα. Με καθαρό φορμάτ φυσικά (η αναβάθμιση από 7 ή 8 failarei, I'll give you that). Επίσης, με λίγο οργάνωση της έναρξης μπορείς να κάνεις ένα πλήρως λειτουργικό κεντρικό μενού με συντομεύσεις για όλα σου τα προγράμματα (δες φωτό). Είναι μακράν το καλύτερο λογισμικό που έχει βγάλει η MS. Υπερπλήρες, με πολλές δυνατότητες και κάθε αναβάθμιση και καλύτερα. Δεν ξέρω σε ποιο παράλληλο σύμπαν ζείτε μερικοί. Προσωπική άποψη πάντα. EQBW0https://imgur.com/a/EQBW0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα εβαλα στου γιου μου εναν AMD 3Ghz με 4GB ddr3 1600 καθαρη εγκατασταση για να δω αν δουλευει το iso που κατεβασα.

Ειχε τρια μικρα update να κανει και δεν βρηκα καποιο προβλημα.

 

Οσες φορες εβγαλαν μεγαλο update οπως αυτο που αφηνει φακελο Windows.old εχω προσεξει οτι αν κανεις καθαρη εγκατασταση δουλευει πολυ καλυτερα.


Το μονο που δεν χωνευω στα 10 ειναι το μενου προτιμω το startisback σε μαυρη μαυριλα εκδοση

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα εβαλα στου γιου μου εναν AMD 3Ghz με 4GB ddr3 1600 καθαρη εγκατασταση για να δω αν δουλευει το iso που κατεβασα.

Ειχε τρια μικρα update να κανει και δεν βρηκα καποιο προβλημα.

 

Οσες φορες εβγαλαν μεγαλο update οπως αυτο που αφηνει φακελο Windows.old εχω προσεξει οτι αν κανεις καθαρη εγκατασταση δουλευει πολυ καλυτερα.

Το μονο που δεν χωνευω στα 10 ειναι το μενου προτιμω το startisback σε μαυρη μαυριλα εκδοση

 

image.png

Καλήμερα φίλε μου, το μενού στην έναρξη πως το έκανες και το άλλαξες έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lefteris το ddu δεν με βάζει καν στην επιλογή safe mode! Δοκίμασα και άλλη έκδοση από αυτό το πρόγραμμα αλλά θέλει την τελευταία έκδοση όπου το δοκίμασα. Τώρα κατεβάζω σε ISO στο flashaki την τελευταία έκδοση των Windows 10 και θα το κάνω format.

 

Καλημέρα, πηγαίνεις στα option και επιλέγεις το τελευταίο κουτάκι αν θυμάμαι καλά που σε ρωτάει αν θέλεις να μπαίνει σε safe mode πρώτα. Το κλείνεις το ξανα ανοίγεις και voila!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...