Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΡΟΣΟΧΗ - έκανα το update και μετά δεν μου αναγνώριζε το monitor (samsung) οπότε έπρεπε να το συνδέσω στην TV και να κάνω roll back τελικά αφού προσπάθησα να κάνω update drivers κτλ.

Μίλησα και με το support της samsung οι οποίοι είναι κουκουρκουκου τελείως ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

λοιπόν έκανα την αναβάθμιση όλα καλά! είδα όμως μεγάλη διαφορά στον ελεύθερο χώρο στο δίσκο, κοίταξα καλύτερα και είχε φτιάξει ένα φάκελο Windows.old! πήγα στην εκκαθάριση του δίσκου στα αρχεία συστήματος και εκεί μπορούσα να σβήσω το παλιό σύστημα με καμιά 20ρια gb προς ελευθερωση! το έκανα και όντως μετά σβήστηκε και ο .old φάκελος. ..πολύ hard core αναβάθμιση πάντως για να μπει στην διαδικασία να φτιάξει. old φάκελο! ! όλα καλά πάντως αν και δεν πρόλαβα να δω τις αλλαγές. Δεν είχα και κανένα πρόβλημα όσον αφορά το fix του teamos που είχα φορεμενο από το αρχικό μου setup...όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν. .

 

Όλες οι major αναβαθμίσεις των windows 10 μέχρι τώρα έφτιαχναν ένα τέτοιο φάκελο, δεν είναι κάτι καινούριο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα μπηκε το upgrade και εκατσε ρολοι.. Βασικα και απο την προηγουμενη αναβαθμιση εγω θεμα δεν ειχα με τα 10αρια, το λειτουργικο δουλευε και δουλευει απροσκοπτα σε εμενα.. Και ολα αυτα με μια αγορα 50 ευρω τοτε σε προσφορα τα windows 8.. Not bad MS not bad at all..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακουγετε για καλυτερη διαχειρηση πολυπυρηνων επεξεργαστων με το καινουριο update και βελτιωμένο game mode.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/775ryf/ryzen_performance_improvement_with_creators_update/?utm_content=title&utm_medium=hot&utm_source=reddit&utm_name=Amd

Τα αποτελεσματα του τυπου ειναι χωρις game mode. Αναφερει μετα οτι με game mode πέρνει αλλο ενα +10%.
Μενει να το επιβεβαιώσει και κανας αλλος αυτο και να δουμε εαν τα κέρδη θα εχουν αντικτυπο και στους intel 8core

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έκανα την αναβάθμιση όλα καλά! είδα όμως μεγάλη διαφορά στον ελεύθερο χώρο στο δίσκο, κοίταξα καλύτερα και είχε φτιάξει ένα φάκελο Windows.old! πήγα στην εκκαθάριση του δίσκου στα αρχεία συστήματος και εκεί μπορούσα να σβήσω το παλιό σύστημα με καμιά 20ρια gb προς ελευθερωση! το έκανα και όντως μετά σβήστηκε και ο .old φάκελος. ..πολύ hard core αναβάθμιση πάντως για να μπει στην διαδικασία να φτιάξει. old φάκελο! ! όλα καλά πάντως αν και δεν πρόλαβα να δω τις αλλαγές. Δεν είχα και κανένα πρόβλημα όσον αφορά το fix του teamos που είχα φορεμενο από το αρχικό μου setup...όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν. .

Καλύτερα να το άφηνες καμιά εβδομάδα μπας είχες θέματα για να κάνεις ρολ μπακ. Τώρα πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πληρη χρηση απο χθες, δεν βλεπω ουτε καποιο προβλημα, αλλα ουτε και κατι καινουργιο. δλδ κατι το πολυ φανερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβηκε στο λαπτόπι και σε λίγο θα πατήσω το κουμπί για να κάνει reboot. Αν με ξαναδείτε online πάει να πει ότι όλα καλά. Διαφορετικά...

:P :P :P

 

Πάει το λάπτοπ :P

 

VZKAzMN.png

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν έκανα την αναβάθμιση όλα καλά! είδα όμως μεγάλη διαφορά στον ελεύθερο χώρο στο δίσκο, κοίταξα καλύτερα και είχε φτιάξει ένα φάκελο Windows.old! πήγα στην εκκαθάριση του δίσκου στα αρχεία συστήματος και εκεί μπορούσα να σβήσω το παλιό σύστημα με καμιά 20ρια gb προς ελευθερωση! το έκανα και όντως μετά σβήστηκε και ο .old φάκελος. ..πολύ hard core αναβάθμιση πάντως για να μπει στην διαδικασία να φτιάξει. old φάκελο! ! όλα καλά πάντως αν και δεν πρόλαβα να δω τις αλλαγές. Δεν είχα και κανένα πρόβλημα όσον αφορά το fix του teamos που είχα φορεμενο από το αρχικό μου setup...όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν. .

Πως μπορω να το κανω? εχεις την καλοσυνη να μου υποδείξεις την διαδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να το κανω? εχεις την καλοσυνη να μου υποδείξεις την διαδρομή.

Σε 30 μερες, θα σβηστουν απο μονα τους αλλα εαν θελεις τωρα:

Ρυθμίσεις των Windows ---> Σύστημα ---> Χώρος αποθήκευσης ( στα αριστερά ) ---> Διπλό κλίκ στο "Αυτός ο υπολογιστής" ---> κλίκ στα "Προσωρινά αρχεία" ---> τσεκάρισμα όλων ---> εκκαθάριση προσωρινών αρχείων.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε εμενα μετα την αναβαθμιση εγινε ποιο σκοτεινη η εικονα, και οπως και τα γραμματα φαινονται σαν να εχουν χασει λιγακι τα pixel τους; Τι μπορω να κανω γι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδε κανεις στην εφαρμογη Photos την επιλογη για το Remix Story?

η εκδοση της εφαρμογης που υποτιθετε οτι  το εχει ειναι η  

 

2017.39081.14510 

 

βλεπω οτι εγω με την 1709 εχω την 2017.37071.16410.0 και αναβαθμιση δεν παιρνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα δεν εκανα λαθος το iso που κατεβασα εχει...

 

Windows 10 S

Windows 10 S N

Windows 10 Home

Windows 10 Home N

Windows 10 Education

Windows 10 Education N

Windows 10 Pro

Windows 10 Pro N

 

 

Το ξερω αλλα μας κατεβασε μια εκδοση που στο install.wim ελεγε οτι ειναι Windows 10 S που ειναι μια κομμενη εκδοση με μονο store μεσα αλλα τελικα ειναι multi edition

 

 Δες εδω.......

Το iso έχει τελικά όλες τις εκδόσεις ;)

Μόνο αν κάνεις boot φαίνεται.

 

GHeV8yj.png

 

hdNEHq2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...