Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εγκατασταθηκε. Δεν βλεπω καποιο προβλημα. Προς το παρον.

 

Απλα παρατηρω ΕΝΑ ΣΩΡΟ νεες εφαρμογες των W10 να ζητουν να συνδεθουν με το Internet και το Comodo firewall να με ρωταει. Και δεν εχω ιδεα τι ειναι ολα αυτα. Και γιατι ολα αυτα πρεπει να συνδεθουν με το Internet.

 

πχ ImmersiveControlPanel/systemsettings.exe

 

speechonecore..../speechruntime.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανένα πρόβλημα με την ενημέρωση.Όλα ρολόι μέχρι στιγμής.Χρειάζεται μετά μία εκαθάριση δίσκου γιατί ειδικά αν έχει κάποιος ssd,αφήνει πίσω πολύ πράμα που έχει μεγαλο μέγεθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό το Fall Creators Update !!!

Παρά την χρονοβόρα διαδικασία, τώρα που τελείωσα την αναβάθμιση παρατηρώ ότι όλα είναι μια χαρά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε: 2 Dektop, 2 Laptop, 1 Tablet και σε 1 2in1. 

Bravo & Forza Microsoft !!! :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι τα ίδια.

Θα χάσω το aero και το classic start menu και το dual monitor setup.  Έχω και SSD με λίγο χώρο και θα τιγκάρει (αν χωρέσει)

 

Στο δε πατρικό μου, που έχει 4Mbps γραμμή με λιακάδα, θα μπουκώσει το internet για μήνα και μέχρι να κατέβουν.

 

Τελικά τη λύση την βρήκα από αυτό εδώ το thread.

windows 10 ltsb θα βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιου αγιου ανημερα νομιζω αλλα δεν θυμαμαι ποιου....

Μουτσου...Λουτσου... Γουτσου γουτσου... Κατι τετοιο...

Έχουν τελειώσει οριστικά και επίσημα τα Windows Mobile ή όπως αλλιώς τα λένε. Έχουν πρεμούρα με το Android τώρα. Να σκεφτείς ότι όταν κατέβασα το Fall Creators Update μού έβγαλε μήνυμα να κατεβάσω "χρήσιμα εργαλεία" για τη διασύνδεση με το Android κινητό μου, δηλαδή τον Microsoft Launcher!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχουν τελειώσει οριστικά και επίσημα τα Windows Mobile ή όπως αλλιώς τα λένε. Έχουν πρεμούρα με το Android τώρα. Να σκεφτείς ότι όταν κατέβασα το Fall Creators Update μού έβγαλε μήνυμα να κατεβάσω "χρήσιμα εργαλεία" για τη διασύνδεση με το Android κινητό μου, δηλαδή τον Microsoft Launcher!

 

https://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-feature2-complete-changelog

 

Μια χαρά θα βγει update πάντως για τα Windows 10 Mobile...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Title Correction... "*Fail Creator's Update"

 

Μπορείς να μας παραθέσεις τους λόγους για τον τίτλο? (Fail) ? Επίσης να μας πεις τι χρησιμοποιείς εσύ για λειτουργικό.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατί να μην κανω λαθος με ryzen 7x high end μηχανακι χρειάστηκε κοντα στα 4 update μετα την κυκλοφορια του creators να σταματήσει να κανει αποσυνδεσεις το wifi σε high end board.. και οπως μπορεις να δεις ηταν προβλημα και χιλιάδων αλλων.. https://www.google.gr/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung&source=android-browser&q=creators+update+wifi+issues&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=VTvmWYPOCari8Af4qa_gBA

Παντα μιλάμε για fresh install οχι απο πανω..

Να μιλήσουμε για το hdr mode?! Εχω 4κ hdr και παιζει μονιμα ανοιχτο που ακριβώς οφελει?? Μηπως οταν υπαρχει hdr content ταινιας βίντεο ή παιχνιδιού έπρεπε να κανει kick in?! Fail το απενεργοποιησα..

Να μιλήσουμε για το fail scaling εφαρμογων σε 4k?! Δεν βλεπεις τίποτα ειναι ολα tiny. Αν αλλαξεις απο τα properties της εκάστοτε εφαρμογής το dpi setting μετα απλα ειναι pixelιασμενα και τεράστια.. το optimization που είναι...?! για σένα που τρεχεις σε 1080p και ethernet ίσως ειναι οκ..

Για εμας που τρέχουμε σε 4k και έχουμε high end εξοπλισμό wireless avm fritzbox 7590 για να παμε σφαιρα σε wireless... ειναι απλα fails..

Επισης ποιος σου ειπε οτι βολεύει που εφυγε το control panel και πρεπει να το πληκτρολογώ καθε φορά η να το βγαλω shortcut στην επιφανεια εργασίας...

Και γιατί να με αναγκάζουν αγαπητέ να κανω τα security updates (και γενικα ολα τα update) τους με το ετσι γουστάρω,οταν χρησιμοποιώ αλλον security provider επειδη απλα ετσι γουσταρω...

 

Τα Windows τσαμπα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναβάθμιση έγινε στο βασικό PC με τις κλασικές αηδίες:

Διαγράφει το hyperterminal

Αλλάζει το TEMP variable

Χάνει το aeroglass

Ανοίγει το telemetry

 

Ευτυχώς το classic start δουλεύει.

 

Αφού πέθανε το Mobile - τι το θέλει το φλατ και τα πλακίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά η Microsoft με αυτό το update. Απεγκατάστησε τους μισούς drivers των περιφερειακών μου, το ai suite της asus (όσοι έχετε asus mobo ξέρετε τι είναι) σταμάτησε να δουλεύει και δεν μου έκανε ούτε απεγκατάσταση ούτε εγκατάσταση ξανά. Ευτυχώς η επαναφορά στην προηγούμενη έκδοση ήταν γρήγορη. Όταν έχω όρεξη θα ρίξω μια καθαρή εγκατάσταση σε δεύτερο σκληρό και βλέπουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δε μπαίνει στα settings. Και όταν πατάω κάτω δεξιά το κουμπί των ειδοποιήσεων για να βγουν τα κουμπιά με τις ρυθμίσεις, είναι όλα σαν απενεργοποιημένα, δε μπορώ να πατήσω τίποτα...!! wtf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω τον πονο μου,ξεκινησα το μεσημερι την εγκατασταση και τελειωσε αργα το βραδυ

οταν εκανε ενημερωσεις στην οθονη κωδικου οταν γυρναγα το πληκτρολογιο απο ελληνικα σε αγγλικα

εβαζα το κωδικο ελεγε οτι δεν υπαρχει το προφιλ.Μετα απο δεκα ρεσταρτ επανηλθε με αλλαγμενη την εικονα

του background.Ενα δευτερο προβλημα που εβγαλε δεν απενεργοποιειται το wifi με το κουμπι που εχει το πληκτρολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...