Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε παιδιά, να τα περάσετε, να μου απαντήσετε και εμένα που τα εχω εδω και 2 βδομάδες περίπου στο ερώτημα μου εδώ: 

 

http://www.insomnia.gr/topic/539337-%CE%BD%CE%AD%CE%B1%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-windows-10/page-420?do=findComment&comment=56015451

Εγώ είχα παρόμοιο θέμα αλλά έφταιγαν οι drivers της sound blaster z.

Μήπως έχεις κάτι παρόμοιο και εσύ;

Θα χρειαστεί να κάνουμε format, ξέρει κανείς αν οι αλλαγές που έγιναν το χρειάζονται; 

 

Ε κανονικά ένα clean install το θέλει.. Πέρασε τα εσύ έτσι από πάνω και αν δεις πως σου δουλεύουν όλα ρολόι, μην κάνεις clean install.

Αν όμως σου παρουσιαστούν προβλήματα, μάντεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ κανεις λαθος φιλε μου!!

Ε ναι γιατί να μην κανω λαθος με ryzen 7x high end μηχανακι χρειάστηκε κοντα στα 4 update μετα την κυκλοφορια του creators να σταματήσει να κανει αποσυνδεσεις το wifi σε high end board.. και οπως μπορεις να δεις ηταν προβλημα και χιλιάδων αλλων.. https://www.google.gr/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung&source=android-browser&q=creators+update+wifi+issues&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=VTvmWYPOCari8Af4qa_gBA

Παντα μιλάμε για fresh install οχι απο πανω..

Να μιλήσουμε για το hdr mode?! Εχω 4κ hdr και παιζει μονιμα ανοιχτο που ακριβώς οφελει?? Μηπως οταν υπαρχει hdr content ταινιας βίντεο ή παιχνιδιού έπρεπε να κανει kick in?! Fail το απενεργοποιησα..

Να μιλήσουμε για το fail scaling εφαρμογων σε 4k?! Δεν βλεπεις τίποτα ειναι ολα tiny. Αν αλλαξεις απο τα properties της εκάστοτε εφαρμογής το dpi setting μετα απλα ειναι pixelιασμενα και τεράστια.. το optimization που είναι...?! για σένα που τρεχεις σε 1080p και ethernet ίσως ειναι οκ..

Για εμας που τρέχουμε σε 4k και έχουμε high end εξοπλισμό wireless avm fritzbox 7590 για να παμε σφαιρα σε wireless... ειναι απλα fails..

Επισης ποιος σου ειπε οτι βολεύει που εφυγε το control panel και πρεπει να το πληκτρολογώ καθε φορά η να το βγαλω shortcut στην επιφανεια εργασίας...

Και γιατί να με αναγκάζουν αγαπητέ να κανω τα security updates (και γενικα ολα τα update) τους με το ετσι γουστάρω,οταν χρησιμοποιώ αλλον security provider επειδη απλα ετσι γουσταρω...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κοψει καθε autoupdate . Αυτη τη φορα δε γουσταρω αλλο spyware ...

Και απο registry να τα κοψεις για 180 μερες και καλα οτι ειναι businesses associated το pc και defer να πατήσεις στα auto updates δε κοβεται τιποτα θα γίνει κανονικα μετα απο κανα 2βδομαδο θα στα περασει μονο του οπως εκανε και με μενα και γενικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό το αστείο με την καθαρή εγκατάσταση πότε θα σταματήσει; Δεν γίνεται κάθε 6 μήνες να κάνουμε αυτήν την δουλειά.

 

Γιατί δεν το κάνουν σαν σέρβις πακ για να μην χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αγανακτισμενοι ριξτε μια ματια εδω ,οι υπολοιποι βελαξτε κ συνεχιστε χαρωπα :)

 

https://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without-the-cruft-windows-10-ltsb-explained/

 

https://www.howtogeek.com/244678/you-dont-need-a-product-key-to-install-and-use-windows-10/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε παιδιά αυτό το αστείο με την καθαρή εγκατάσταση πότε θα σταματήσει; Δεν γίνεται κάθε 6 μήνες να κάνουμε αυτήν την δουλειά.

 

Γιατί δεν το κάνουν σαν σέρβις πακ για να μην χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση;

 

Μέχρι στιγμής πάντως ούτε τα Windows 10 έχω με clean install, πόσο μάλλον τα Redstone updates...

Παίδες ποια είναι η κωδική ονομασία?1709 μήπως?

 

Yeap, φαίνεται στα screenshots που postαρε στην 1η σελίδα ο UsualSuspect...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής πάντως ούτε τα Windows 10 έχω με clean install, πόσο μάλλον τα Redstone updates...

 

Yeap, φαίνεται στα screenshots που postαρε στην 1η σελίδα ο UsualSuspect...

Και είναι όλα οκ; Δεν σου κάνει σχεδία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...