Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Fall Creators Update, η νέα μεγάλη αναβάθμιση των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι γιατί να μην κανω λαθος με ryzen 7x high end μηχανακι χρειάστηκε κοντα στα 4 update μετα την κυκλοφορια του creators να σταματήσει να κανει αποσυνδεσεις το wifi σε high end board.. και οπως μπορεις να δεις ηταν προβλημα και χιλιάδων αλλων.. https://www.google.gr/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung&source=android-browser&q=creators+update+wifi+issues&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=VTvmWYPOCari8Af4qa_gBA

Παντα μιλάμε για fresh install οχι απο πανω..

Να μιλήσουμε για το hdr mode?! Εχω 4κ hdr και παιζει μονιμα ανοιχτο που ακριβώς οφελει?? Μηπως οταν υπαρχει hdr content ταινιας βίντεο ή παιχνιδιού έπρεπε να κανει kick in?! Fail το απενεργοποιησα..

Να μιλήσουμε για το fail scaling εφαρμογων σε 4k?! Δεν βλεπεις τίποτα ειναι ολα tiny. Αν αλλαξεις απο τα properties της εκάστοτε εφαρμογής το dpi setting μετα απλα ειναι pixelιασμενα και τεράστια.. το optimization που είναι...?! για σένα που τρεχεις σε 1080p και ethernet ίσως ειναι οκ..

Για εμας που τρέχουμε σε 4k και έχουμε high end εξοπλισμό wireless avm fritzbox 7590 για να παμε σφαιρα σε wireless... ειναι απλα fails..

Επισης ποιος σου ειπε οτι βολεύει που εφυγε το control panel και πρεπει να το πληκτρολογώ καθε φορά η να το βγαλω shortcut στην επιφανεια εργασίας...

Και γιατί να με αναγκάζουν αγαπητέ να κανω τα security updates (και γενικα ολα τα update) τους με το ετσι γουστάρω,οταν χρησιμοποιώ αλλον security provider επειδη απλα ετσι γουσταρω...

μπορεις να πας απλα σε 7(directx 11.1) ή windows 8.1 (directx 11.3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πας απλα σε 7(directx 11.1) ή windows 8.1 (directx 11.3)

Εννοείτε εκανα recover σε προγενέστερη έκδοση myfriend σπυ εχει και επιλογες αιτιολόγησης και επελεξα :ασυμβατότητα και μη σταθερότητα με εφαρμογές που χρησιμοποιώ.. και μάντεψε μετα απο 20 μερες καποια στιγμη πηγα να κανω shut down τον υπολογιστή μου οντας πλεον σε Windows 8.1 και οι μονες επιλογές που μου εδινε ήταν..

1) update and shut down

2) change user

3) update and restart

 

Και ανοιξε ξανα σε Windows 10 creator's update... βγάλε τα συμπεράσματα σου λοιπον.. (υποψη εχει συμβει και σε αλλον συνεργατη μου το ιδιο σκηνικο οχι μονο σε μενα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο registry να τα κοψεις για 180 μερες και καλα οτι ειναι businesses associated το pc και defer να πατήσεις στα auto updates δε κοβεται τιποτα θα γίνει κανονικα μετα απο κανα 2βδομαδο θα στα περασει μονο του οπως εκανε και με μενα και γενικά...

μονο του λιγο χλωμο... εμενα παντα μου στελνει ειδοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατί να μην κανω λαθος με ryzen 7x high end μηχανακι χρειάστηκε κοντα στα 4 update μετα την κυκλοφορια του creators να σταματήσει να κανει αποσυνδεσεις το wifi σε high end board.. και οπως μπορεις να δεις ηταν προβλημα και χιλιάδων αλλων.. https://www.google.gr/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung&source=android-browser&q=creators+update+wifi+issues&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=VTvmWYPOCari8Af4qa_gBA

Παντα μιλάμε για fresh install οχι απο πανω..

Να μιλήσουμε για το hdr mode?! Εχω 4κ hdr και παιζει μονιμα ανοιχτο που ακριβώς οφελει?? Μηπως οταν υπαρχει hdr content ταινιας βίντεο ή παιχνιδιού έπρεπε να κανει kick in?! Fail το απενεργοποιησα..

Να μιλήσουμε για το fail scaling εφαρμογων σε 4k?! Δεν βλεπεις τίποτα ειναι ολα tiny. Αν αλλαξεις απο τα properties της εκάστοτε εφαρμογής το dpi setting μετα απλα ειναι pixelιασμενα και τεράστια.. το optimization που είναι...?! για σένα που τρεχεις σε 1080p και ethernet ίσως ειναι οκ..

Για εμας που τρέχουμε σε 4k και έχουμε high end εξοπλισμό wireless avm fritzbox 7590 για να παμε σφαιρα σε wireless... ειναι απλα fails..

Επισης ποιος σου ειπε οτι βολεύει που εφυγε το control panel και πρεπει να το πληκτρολογώ καθε φορά η να το βγαλω shortcut στην επιφανεια εργασίας...

Και γιατί να με αναγκάζουν αγαπητέ να κανω τα security updates (και γενικα ολα τα update) τους με το ετσι γουστάρω,οταν χρησιμοποιώ αλλον security provider επειδη απλα ετσι γουσταρω...

 

Τη ferrari μην ξεχάσεις να βάλεις στο γκαράζ!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το άρθρο είχα πειστεί στην αρχή ότι κάτι γίνεται, διαβάζοντας όμως τα σχόλια παρακάτω. Αυτή η τσαπατσουλιά της Microsoft... Άλλος λέει δεν έχει control panel  και πρέπει να το πληκτρολογει. Στα DOS  πληκτρολογούσαμε θυμάμε. Άλλος λέει έχει πρόβλημα αν μπορεί κανένας να του το λύσει. Μου θυμίζει αυτους που πουλάνε κάτι περίεργα βιβλία και δίνουν δώρο κάτι αλοιφές, κομποσκοίνια, συμπληρώματα διατροφής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη ferrari μην ξεχάσεις να βάλεις στο γκαράζ!

Μεσα ειναι της εχω αναψει και τζάκι... δε θέλω να μου αγχώνεσαι....

 

Οτι πρεπει να πετάγεται σα την ... ο καθε κομπλεξικος με ξεπερνάει ενω δε τον αφορα η απάντηση.. Δεν εκανα επίδειξη κατι αγαπητέ για τον λογο οτι δεν είναι ειδος πολυτελείας το να ειναι high end κάποιος εν ετη 2017...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το άρθρο είχα πειστεί στην αρχή ότι κάτι γίνεται, διαβάζοντας όμως τα σχόλια παρακάτω. Αυτή η τσαπατσουλιά της Microsoft... Άλλος λέει δεν έχει control panel  και πρέπει να το πληκτρολογει. Στα DOS  πληκτρολογούσαμε θυμάμε. Άλλος λέει έχει πρόβλημα αν μπορεί κανένας να του το λύσει. Μου θυμίζει αυτους που πουλάνε κάτι περίεργα βιβλία και δίνουν δώρο κάτι αλοιφές, κομποσκοίνια, συμπληρώματα διατροφής...

 

Ναι, μιας και είναι δύσκολο να το βάλεις στην taskbar ωστε να μη χρειαστει να πληκτρολογήσεις ποτέ ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα έχει κολλήσει εδώ και ώρα στο 95%. Αρκετά μεγάλη αναβάθμιση. Και μου έκανε κακή εντύπωση ότι 1 ώρα που έκανε να κατέβει μου έφαγε όλο το bandwidth, ουσιαστικά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο. Κακό αυτό, έπρεπε να το έχουν ρυθμίσει να σου αφήνει περιθώριο για χρήση όσο κατεβαίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...