Προς το περιεχόμενο

Σκέφτομαι να φύγω από τη ΔΕΗ, αλλά που να πάω;;; - Σκέψεις, απόψεις, εμπειρίες ευπρόσδεκτες!


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Offtopic On

 

Νομιζα αρχικα πως ησουν εργαζόμενος Δεητζής κ πως σκεφτόσουν να φυγεις κ λεω  τι στο καλό?  :blink:  :blink: 

 

Offtopic Off

Χαχα!!! Θεός!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Offtopic On

 

Νομιζα αρχικα πως ησουν εργαζόμενος Δεητζής κ πως σκεφτόσουν να φυγεις κ λεω  τι στο καλό?  :blink:  :blink:

 

Offtopic Off

 

Ξέρω πολλούς που επειδή τους έκοψαν το σαντουιτσάκι σκέφτονται να φύγουν.....NOT :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπορεί τους πρώτους 5-6  μήνες να σου έρχεται φθηνότερα αλλά από εκεί και πέρα τι γίνεται;;;

 

Σε εξασφαλίζει η καινούργια εταιρεία ότι ποτέ δεν θα σου έρθει ακριβότερα από τη ΔΕΗ;;;

Το post που quotαρα μιλάει για 1 χρόνο κι είναι υποθετικό, έτσι και το δικό μου post είναι για χρόνο και πάλι υποθετικά.

 

Η ουσία είναι ότι όσο Χ ποσό κι αν κερδίζεις αξίζει κι ότι η λογική "έλα μωρέ για 10 euro το χρόνο δεν αξίζει να αλλάξω" είναι γτπκ, διότι δεν χάνεις ποιοτικά κάτι από το ρεύμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο ρωτάς τους εναλλακτικούς τόσο εμφανίζονται, διάφορα που δεν είχαν αναφερθεί στην αρχική προφορική προσφορά.

 

Ναι μεν 0,062/kwh για το ημερήσιο και 0,045/kwh για το νυκτερινό ρεύμα...

Αλλά ΜΗΝΙΑΊΟ ΠΆΓΙΟ 3,82...Άρα τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του στην τελική!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ρωτάς τους εναλλακτικούς τόσο εμφανίζονται, διάφορα που δεν είχαν αναφερθεί στην αρχική προφορική προσφορά.

 

Ναι μεν 0,062/kwh για το ημερήσιο και 0,045/kwh για το νυκτερινό ρεύμα...

Αλλά ΜΗΝΙΑΊΟ ΠΆΓΙΟ 3,82...Άρα τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του στην τελική!!!

Ότι σου είχα γράψει πιο πάνω. Όπου δεις απίθανη χαμηλή τιμή ψάξτε τα μικρά γράμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ρωτάς τους εναλλακτικούς τόσο εμφανίζονται, διάφορα που δεν είχαν αναφερθεί στην αρχική προφορική προσφορά.

 

Ναι μεν 0,062/kwh για το ημερήσιο και 0,045/kwh για το νυκτερινό ρεύμα...

Αλλά ΜΗΝΙΑΊΟ ΠΆΓΙΟ 3,82...Άρα τι είναι ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του στην τελική!!!

 

Το τετράμηνο δηλαδή πάγιο 15,28€ αντί για 1,52€ που έχει η ΔΕΗ... 13,76€ παραπάνω το τετράμηνο που γίνεται μαζί με το ΦΠΑ 17,06€!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τετράμηνο δηλαδή πάγιο 15,28€ αντί για 1,52€ που έχει η ΔΕΗ... 13,76€ παραπάνω το τετράμηνο που γίνεται μαζί με το ΦΠΑ 17,06€!!!!

 

Το τετράμηνο πάγιο της ΔΕΗ δεν είναι 1,52, τουλάχιστον όπως βλέπω σε έναν λογάριασμό ΔΕΗ που έχω μπροστά μου και αναφέρει:

Πάγια χρέωση ημερησίου 5,00 και πάγια χρέωση νυκτερινού 2,08. Σύνολο 7,08 ευρώ.

 

Σαν ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ, ενώ από την μειωμένη τιμολόγηση της ετήσιας κατανάλωσης μου είχα ένα όφελος περίπου στα 85 ευρώ,

τώρα με τα πάγια ( 12 Χ 3,85 = 46,2 ) το όφελος πέφτει στα 40 ευρώ περίπου, σε ετήσια βάση.

ΆΡΑ...ελάχιστα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τετράμηνο πάγιο της ΔΕΗ δεν είναι 1,52, τουλάχιστον όπως βλέπω σε έναν λογάριασμό ΔΕΗ που έχω μπροστά μου και αναφέρει:

Πάγια χρέωση ημερησίου 5,00 και πάγια χρέωση νυκτερινού 2,08. Σύνολο 7,08 ευρώ.

 

Στο τιμολόγιο Γ1(όχι νυχτερινό) με μονοφασική παροχή αναφέρθηκα, το οποίο έχει πάγιο 1,52/τετράμηνο, με αυτό έκανα σύγκριση.

 

Το Γ1Ν(νυχτερινό) με μονοφασική παροχή έχει σύμφωνα με τον επίσημο τιμοκατάλογο της ΔΕΗ εκτός του 1,52€(ημέρας) + 2,00€(νύχτας).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τιμολόγιο Γ1(όχι νυχτερινό) με μονοφασική παροχή αναφέρθηκα, το οποίο έχει πάγιο 1,52/τετράμηνο, με αυτό έκανα σύγκριση.

 

Το Γ1Ν(νυχτερινό) με μονοφασική παροχή έχει σύμφωνα με τον επίσημο τιμοκατάλογο της ΔΕΗ εκτός του 1,52€(ημέρας) + 2,00€(νύχτας).

 

Σωστά! Στη δική μου παροχή (τριφασική ) ισχύει το πάγιο 7,08 / τετράμηνο ( για ημερήσιο και νυκτερινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να μην μπλεξεις με τετοιες εταιρειες.ουτε οικονομικα κερδιζεις κατι και δεν παρεχουν κοινωνικο-εισοδηματικο ρευμα. η ΔΕΗ ειναι εγγυηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να μην μπλεξεις με τετοιες εταιρειες.ουτε οικονομικα κερδιζεις κατι και δεν παρεχουν κοινωνικο-εισοδηματικο ρευμα. η ΔΕΗ ειναι εγγυηση.

 

Ποιος σου είπε ότι δε μπορείς να βάλεις κοινωνικό τιμολόγιο σε εναλλακτικό πάροχο ; 

 

Το θέμα είναι ότι οι χρεώσεις του κοινωνικού είναι γενικώς χαμηλότερες οπότε όπου κι αν είσαι το ίδιο θα πληρώνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τετράμηνο πάγιο της ΔΕΗ δεν είναι 1,52, τουλάχιστον όπως βλέπω σε έναν λογάριασμό ΔΕΗ που έχω μπροστά μου και αναφέρει:

Πάγια χρέωση ημερησίου 5,00 και πάγια χρέωση νυκτερινού 2,08. Σύνολο 7,08 ευρώ.

 

Σαν ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ, ενώ από την μειωμένη τιμολόγηση της ετήσιας κατανάλωσης μου είχα ένα όφελος περίπου στα 85 ευρώ,

τώρα με τα πάγια ( 12 Χ 3,85 = 46,2 ) το όφελος πέφτει στα 40 ευρώ περίπου, σε ετήσια βάση.

ΆΡΑ...ελάχιστα

 

Λιγο πανω απο 3 ευρω τον μηνα !!! Αξιζε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...