Προς το περιεχόμενο

Τη Δευτέρα το εμπορικό λανσάρισμα υπηρεσιών οπτικών ινών από την Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πουμε αυριο απελευθερωνεται ο οτε να προσφερει NGPON2   μιας και οι καμπινες ειναι ετοιμες και το back hauling τι θα γινουν οι υπολοιποι ? Εγω πιστευω ολα ειναι ετσι ωστε να επιβιωσουν οι μικροτεροι εως οτου υπαρχει δυνατοτητα μεγαλου δανεισμου για επενδυσεις...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

HAL αυτό είναι από κάποιο ΔΤ ή δικό σας σχόλιο?

 

Απάντηση υψηλόβαθμου στελέχους της Wind σε σχετική μας ερώτηση όταν πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση στην Καλαμάτα. Το είχαμε αναφέρει και τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξένα λεφτά δίκτυο και θα το δώσουν τελικά 50 οι κλέφτες... Και μας έλεγαν στις αρχές του έτους κοντά στις τωρινές τιμές... Εν τω μεταξύ όλες οι τωρινές γραμμές θα έπρεπε να είχαν γίνει VDSL... Αλλά το υπερκέρδος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξένα λεφτά δίκτυο και θα το δώσουν τελικά 50 οι κλέφτες... Και μας έλεγαν στις αρχές του έτους κοντά στις τωρινές τιμές... Εν τω μεταξύ όλες οι τωρινές γραμμές θα έπρεπε να είχαν γίνει VDSL... Αλλά το υπερκέρδος...

Ε να μην το ξεζουμίσουν λίγο το δίκτυο χαλκού;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απάντηση υψηλόβαθμου στελέχους της Wind σε σχετική μας ερώτηση όταν πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση στην Καλαμάτα. Το είχαμε αναφέρει και τότε.

50 euro για double play από Wind κι όχι OTE? Πονάει αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν σκάψει όλο το βύρωνα και το παγκράτι και έχει γεμίσει παντού οπτικές για ftth.

Δεν ειναι όμως της Wind ...

 

 

Μπαίνοντας στις ανακοινώσεις της ΕΕΤΤ, βλέπω 5-6 KV να δίνουν FTTH. Τα υπόλοιπα FTTC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη δεν είναι σίγουρα, Θεσσαλονίκη υπάρχει και η hcn με καλές τιμές αλλά αρκετή αναμονή, άντε να βγάλουν και οι άλλοι για να πέσουν οι τιμές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι wind vdsl αλλα από καμπίνα ότε. Είμαι διπλα στην καμπίνα και έχω attainable rate 112 mbs. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να πάρω την 100ρα ή μόνο από δικιά τους καμπίνα θα το δίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ήμουν σε ένα virtual δωμάτιο με το VR με 2 άλλους και μιλάγαμε. Ένας ισπανός είχε 300/300 up down και ένας δανός 600/600. Εγώ που πάω με την VDSL και ας έχω πραγματικά 50/5;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"η Wind μπόρεσε να επιτύχει ταχύτητες από 50 έως 300Mbps."

 

Αυτά τα "από - έως",τα έχω πληρώσει χρυσά τόσα χρόνια και ακόμα στα 7 είμαι με σύνδεση "έως 24".

Καλα και εγω με ΟΤΕ 8 εχω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενει να δουμε εαν τα μηχανηματα των οπτικων ινων ειναι συμβατα με την υγρασια που την κοβεις με το μαχαιρι και τις κατσαριδες να περπατανε πανω και μεσα στα κυκλωματα.

Θα δουμε ομορφες εγκαταστασεις παλι, ωφειλομενα στην ελαστικοτητα των εγκαταστατων.

Στυλ, οκ κανονικα πρεπει να μπει το μηχανημα σε χωρο χωρις υγρασια με φωτισμο και καθαρο χωρις εντομα και τρωκτικα αλλα δεν πειραζει θα το κανουμε ετσι χυμα στο πατωμα διπλα στον καυστηρα του πετρελαιου και στην φωλια των κατσαριδων με τους τοιχους να ξεφλουδιζουν απο τα νερα που σταζουν.

 

 

Χτες ήμουν σε ένα virtual δωμάτιο με το VR με 2 άλλους και μιλάγαμε. Ένας ισπανός είχε 300/300 up down και ένας δανός 600/600. Εγώ που πάω με την VDSL και ας έχω πραγματικά 50/5;

Λυπαμαι καποιες περιπτωσεις απαιτουν μονιμη μετακομιση, πουθενα στον κοσμο δεν θα βρεις τα παντα πρωτα, αλλη χωρα εχει καλυτερο ιντερνετ αλλη καλυτερη παιδεια, μια χωρα να ειναι τελεια σε ολα δεν υπαρχει. Οποτε εαν εχει αναγκη τετοιες ταχυτητες και δεν σε καλυπτει (απο θεμα γοητρου απο οσο καταλαβαινω και μονο) το 50αρι σου τοτε μαλλον θες αλλη χωρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευμένος με την Wind.  Όχι οτι οι υπόλοιποι είναι καλύτεροι.

 

Ξεκίνησα με 17Μb, μετά από 1,5 χρόνο άρχισε να πέφτει σταδιακά, μια τάση που κράτησε 1 χρόνο, ώστε να φτάσω να συνδέομαι πια στα 13.5Μβ.

 

Καμία λύση δεν βρέθηκε αν και ήρθα πολλές φορές σε επικοινωνία μαζί τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...