Προς το περιεχόμενο

Τη Δευτέρα το εμπορικό λανσάρισμα υπηρεσιών οπτικών ινών από την Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε σπιτια που η καμπινα ειναι σχεδον απεξω και το απερχόμενο καλώδιο ειναι της ταξης των 50μέτρων σε vdsl2+ στην καλυτερη attainable να παει 110-120mbps down

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αφού κάνουμε διαφήμιση εγώ 4 με forthnet [3,7...]

ρε λαμόγια που πήγε το 2 από το εως 24?

βάλατε καμπίνες με οπτικές δίπλα στο σπίτι και μου λέτε ότι είναι για το vdsl μόνο και εγώ την πάτησα που το κέντρο είναι πάνω από 3km μακριά

αμ την χάρη δεν σας την κάνω, ούτε ευρώ παραπάνω όσο μας κοροιδεύετε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ήμουν σε ένα virtual δωμάτιο με το VR με 2 άλλους και μιλάγαμε. Ένας ισπανός είχε 300/300 up down και ένας δανός 600/600. Εγώ που πάω με την VDSL και ας έχω πραγματικά 50/5;

 

Το ότι έχει ένας Δανός και ένα Ισπανός τις ταχύτητες αυτές δεν σημαίνει κάτι. Και εγώ έχω φίλο με internet cafe που έχει πληρωμένη γραμμή 1Gbps. Το θέμα είναι τι γίνεται στο ευρύ κοινό και για ευρύ πακέτα που στην Ελλάδα με το πέρασμα σε οπτικές θα καταφέρουμε να φτάσουμε με άνεση την υπόλοιπη Ευρώπη και σε πολλές περιπτώσεις θα τους ξεπεράσουμε κιόλας. 

 

Σε ότι αφορά τώρα το δίκτυο της wind ήταν σίγουρο ότι πρώτα οι μικρότεροι πάροχοι θα δώσουν τα κατοστάρια και ύστερα θα επιτρέψουν στον οτε να βγάλει πακέτα. Στο κόστος θα κριθούν όλα αλλά προσωπικά την wind δεν της έχω καμιά εμπιστοσύνη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ είμαι wind vdsl αλλα από καμπίνα ότε. Είμαι διπλα στην καμπίνα και έχω attainable rate 112 mbs. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να πάρω την 100ρα ή μόνο από δικιά τους καμπίνα θα το δίνουν;

Δεν υπάρχει θέμα, το πότε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο όμως...

θελω να πιστευω ιδια η λιγο πιο κατω με το download

10% του download...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επώνυμη καταγγελία του Κρητικού δημοσιογράφου Αλέκου Ανδρικάκη για τα κόλπα της WIND ώστε να χρεώνει περισσότερα
"Προχωρώ σε καταγγελία σε βάρος της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας WIND, την οποία πάω και στα δικαστήρια για απάτη κατ' εξακολούθηση σε βάρος μου. Σας ενημερώνω για να είστε σε γνώση για κόλπα που κάνουν οι εταιρείες και να προσέχετε τα ΛΑΜΟΓΙΑ....................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια μέρα (20/11) θα έχουμε τελικά και 2ο πάροχο να κάνει launch. Μία εβδομάδα μετά και ο τρίτος.

 

Μη με ρωτάτε ποιος και τι, αν μπορούσα θα το έγραφα :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια να τονίσουμε ότι όλες αυτές είναι ταχύτητες που 'κλειδώνει' η σύνδεση... η ταχύτητα με την οποία κατεβάζεις μετά είναι τελειως άλλο θέμα....

 

π.χ. εγώ έχω vodafone VDSL 50Mbps. Το modem κλειδώνει οντως στα 50Mbps. Πάω να κατεβάσω από έναν μεγάλο και αξιόπιστο server και η ταχύτητα είναι πολύ υποδεέστερη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

βέβαια να τονίσουμε ότι όλες αυτές είναι ταχύτητες που 'κλειδώνει' η σύνδεση... η ταχύτητα με την οποία κατεβάζεις μετά είναι τελειως άλλο θέμα....

 

Για το 2ο θες μεγάλα ποσά το μήνα ώστε να στο "εγγυηθεί" ο πάροχος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inalan με 28€ τον μήνα. 100 download upload και όλα κομπλε! Χωρίς δεσμεύσεις χωρίς τιποτα. Λείπω ένα μήνα απο το σπιτι, διακόπτω τη σύνδεση, δεν πληρώνω μια. Με τους άλλους περιμένω να σε δεσμεύουν για 50 χρονια αφού θα σου δίνουν τόσο γρηγορη σύνδεση.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Inalan με 28€ τον μήνα. 100 download upload και όλα κομπλε! Χωρίς δεσμεύσεις χωρίς τιποτα. Λείπω ένα μήνα απο το σπιτι, διακόπτω τη σύνδεση, δεν πληρώνω μια. Με τους άλλους περιμένω να σε δεσμεύουν για 50 χρονια αφού θα σου δίνουν τόσο γρηγορη σύνδεση.

 

Και κάλυψη μικρότερη από ένα δήμο σε έκταση, χαίρω πολύ...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"η Wind μπόρεσε να επιτύχει ταχύτητες από 50 έως 300Mbps."

 

Αυτά τα "από - έως",τα έχω πληρώσει χρυσά τόσα χρόνια και ακόμα στα 7 είμαι με σύνδεση "έως 24".

Τυχεράκια.

Τι να πω εγώ που έχω 4 και είμαι μόλις 3 χλμ από το κέντρο της Πάτρας....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...