Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού / τάμπλετ / λάπτοπ / κονσόλας χωρίς ΦΠΑ (ΠΟΛ 1150/2017)


Zazula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Malthador said:

Στην ΕΕ την ευθύνη της εγγύησης καλή λειτουργίας την φέρει ο πωλητής. Η αντιπροσωπία δεν θα αρνηθεί την επισκευή (εφόσον το πράγμα φέρει πανευρωπαϊκη εγγύηση), αλλά πηγαίνοντας κατευθείαν στο σέρβις παρακάμπτοντας τον πωλήτη, τότε απολλύεις μια σειρά από δικαιώματά που έχεις απέναντι στον πωλητή.

Οκ, στο Switch η CD Media ξηγήθηκε αντρίκια, για πήγαινε σε κανά σέρβις της Sony απευθείας χωρίς να μεσολαβήσει ο πωλητής να δεις τι πλάκα που θα έχει.

Στο πρωτο μερος εχεις απολυτο δικιο, αλλα δεν χανεις το δικαιωμα επισκευης κτλ στη τελικη.

Περι $ony τωρα, λιγο πολυ ειναι γνωστο πως κανουν οτι γουσταρουν και με την βουλα. Για την ιστορια παντως, εχω παει χαλασμενο PS2 με εγγυηση στη παλαιοτερη αντιπροσωπεια και μου το αγορασαν. Αγορασμενο απο Ελλαδα βεβαια,  εκανα εξυπηρετηση σε φιλο που εμενε επαρχεια, αλλα το αλλαξαν. Νομικα ειναι υποχρεωμενοι να προσφερουν ολες τις υπηρεσιες σε μηχανηματα και περιφερειακα που ειναι αγορασμενα εντος ΕΕ και κυκλοφορουν και εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

54 λεπτά πριν, stefanosnik είπε

Τελικά ξέρουμε κανένα μαγαζί που να δίνει τιμολόγιο? 

Το terabyte που ανέφερα κάνει απαλλαγή 100% άμεσα. Καλές τιμές επίσης. Εξαιρετικό κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Το terabyte που ανέφερα κάνει απαλλαγή 100% άμεσα. Καλές τιμές επίσης. Εξαιρετικό κατάστημα. 

Έχει site ?? Και που βρίσκετε? Γιατί δεν μου βγάζει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 03/09/2019 at 18:59, Getta Robo said:

Στο πρωτο μερος εχεις απολυτο δικιο, αλλα δεν χανεις το δικαιωμα επισκευης κτλ στη τελικη.

Περι $ony τωρα, λιγο πολυ ειναι γνωστο πως κανουν οτι γουσταρουν και με την βουλα. Για την ιστορια παντως, εχω παει χαλασμενο PS2 με εγγυηση στη παλαιοτερη αντιπροσωπεια και μου το αγορασαν. Αγορασμενο απο Ελλαδα βεβαια,  εκανα εξυπηρετηση σε φιλο που εμενε επαρχεια, αλλα το αλλαξαν. Νομικα ειναι υποχρεωμενοι να προσφερουν ολες τις υπηρεσιες σε μηχανηματα και περιφερειακα που ειναι αγορασμενα εντος ΕΕ και κυκλοφορουν και εδω.

Η κάθε αντιπροσωπία μπορεί να στο παίξει ιστορία αν δεν γουστάρει την φάτσα σου and there's nothing you can do.

Ενώ άμα πας σε ώρα αιχμής στην όποια αλυσίδα με το PS4 παραμάσχαλα και αρχίσουν τα «μα, μου, έχει ένα χρόνο εγγύηση και τα ρέστα» τους βάζεις για σάλτσα μερικά μπινελίκια μπροστά στον κόσμο και σε εξυπηρετούν ASAP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stefanosnik είπε

Δυστυχώς δεν έχει αυτό που θέλω...  Αλλά και οι τιμές είναι λίγο πάνω....

Δεν μπορει να εχει τις τιμες που εχουν τα δικτυακα καταστηματα που για να κοψουν τιμολογιο θελουν 1-2 μηνες και παλι ζητανε ενα σωρο χαρτια για να σε παιδεψουν και στο τελος μπορει και να μην σε κοψουν. Ουτε εχει τιμες απο μεγαλες αλυσιδες ειναι κατι ενδιαμεσο. Τρομερη εξυπηρετηση παντως ενα screenshot απο το taxis net εβγαλα το εστειλα με mail και την αλλη μερα ειχαν αφαιρεσει το φπα. Την επομενη μερα ειχα το προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος που αγόρασε π.χ. κινητό με τιμολόγιο βάσει της ΠΟΛ1150/2017, να το πουλήσει οποτεδήποτε επιθυμεί ή υπάρχει χρονική δέσμευση για το πότε μπορεί να προβεί σε πώληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε ολους

Για αγορα απο Πλαισιο/Γερμανο/μεγαλη αλυσιδα χωρις ΦΠΑ ειναι απαραιτητο η αγορα να γινει μεσω του εταιρικου λογαριασμου η μπορει να χρησιμοποιηθει οποιοσδηποτε λογαριασμος ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη MediaMarkt το μόνο που μου είπαν είναι πως αν εγώ τα βρω με την εταιρία, αυτοί δεν έχουν θέμα να πληρώσω με όποιον τρόπο θέλω. Κι αυτό πριν 2 μήνες περίπου. Και στον Κωτσόβολο με είχαν ρωτήσει με ποιον τρόπο προτιμώ να πληρώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2019 στις 1:42 ΜΜ, Jannis64 είπε

Μπορεί κάποιος που αγόρασε π.χ. κινητό με τιμολόγιο βάσει της ΠΟΛ1150/2017, να το πουλήσει οποτεδήποτε επιθυμεί ή υπάρχει χρονική δέσμευση για το πότε μπορεί να προβεί σε πώληση.

Αυτο το εχω κι εγω απορια..

Μπορει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...