Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαφιοζικες λεπτομερειες που δεν τις καταλαβα στο ΦΕΚ. Οποιος ενηλικας μενει στο νοικοκυριο, προσθετει στο συνολικο εισοδημα με ατομικο τεκμηριο διαβιωσης 2500 για παντρεμενους και 3000 για μή. Οποτε ξεπερνωνται καποια ορια στους πινακες και τρως πιστόλι!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα Ρε συ από τους πρώτους με απορρίπτουν για 90 ευρώ είμαι πλούσιος.

 

Τι προφορές αύριο τι φάση; που θα διαβάσω;

 

εγω τι να πω , με 0 ? :D :P δεν εμφανιζει καν εισοδημα ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία σε συνιδιοκτήτες τι παίζει εγώ είμαι εκτός λόγω εισοδήματος ο αδερφός μου έχει χαμηλό εισόδημα μπήκε την έκανε και του έβγαλε 350 ευρώ. Γίνεται στο ίδιο σπίτι με 50% ο καθένας, να το πάρει  ο ένας και ο άλλος όχι;; Εγώ του έλεγα ότι θα μετρήσει το σύνολο και δεν θα πάρει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάχα ρε αν ήμουν τόσο αδύνατος... Χάχα καλό καλό...

Μια απορία σε συνιδιοκτήτες τι παίζει εγώ είμαι εκτός λόγω εισοδήματος ο αδερφός μου έχει χαμηλό εισόδημα μπήκε την έκανε και του έβγαλε 350 ευρώ. Γίνεται στο ίδιο σπίτι με 50% ο καθένας, να το πάρει ο ένας και ο άλλος όχι;; Εγώ του έλεγα ότι θα μετρήσει το σύνολο και δεν θα πάρει τίποτα.

Σε κάθε σπίτι 1 άτομο δνε είπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει σε κάποιον άλλον την επιλογή να δώσει συναίνεση το τέκνο-εξαρτώμενο μέλος; Πως δίνει αυτό το άτομο από την στιγμή που δεν έχει λογαριασμό στο Taxisnet και δεν κάνει δήλωση;

 

28c379k.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε σπίτι 1 άτομο δνε είπαν;

 

Εμείς δεν φαινόμαστε σαν φιλοξενούμενοι διαφορετική δήλωση κάνουμε και έχουμε ο καθένας από 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς δεν φαινόμαστε σαν φιλοξενούμενοι διαφορετική δήλωση κάνουμε και έχουμε ο καθένας από 50%.

Καλύτερα να απαντήσει λογιστής.. Η να πας αύριο σε λογιστή για σίγουρα.

συναινεση πως σκατα κάνεις?

Προσπάθησα αλλά δνε βρήκα άκρη.. Πήγα σε γείτονα και τους βγάζει τα ίδια, μπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μεγαλο προβλημα μετα αμεα ατομα που εχουν σοβαρες παθησεις απο γεννησιμιού τους και δεν εχουν εργαστει δεν μπορουν να παρουν το μερισμα

Δεν δινει η προνοια καποια ενσημα; (δεν ξερω, ετσι ειχα ακουσει σε φημες) 

Περα απο αυτο ομως, πως καταφερε ΑΜΕΑ να μην ειναι φιλοξενουμενος καποιου;

 

Το κεα μετραει ως εισοδημα ? 

Φυσικα και μετραει αλλα ειναι μικρο και απο μονο του δεν σε κοβει (μαζι με αλλα ομως μπορει και να σε κοψει).

 

Μαφιοζικες λεπτομερειες που δεν τις καταλαβα στο ΦΕΚ. Οποιος ενηλικας μενει στο νοικοκυριο, προσθετει στο συνολικο εισοδημα με ατομικο τεκμηριο διαβιωσης 2500 για παντρεμενους και 3000 για μή. Οποτε ξεπερνωνται καποια ορια στους πινακες και τρως πιστόλι!!!

Οχι ακριβως, ενας extra ενηλικας φιλοξενουμενος προσθετει (συνηθως) 4500 ευρω στο ταβανι του εισοδηματικου κριτηριου για το μερισμα αλλα εχει επισης (περιπου) 3000 τεκμαρτο εισοδημα διαβιωσης (αν βεβαια εχει και αμαξι αστα να πανε, κακο κανει σε αυτον που τον φιλοξενει). Τωρα για τους εγαμους, δεν ξερω τι γινεται αν η συζηγος δεν εχει προσωπικα εισοδηματα αλλα του συζηγου τα εισοδηματα ξεπερνανε τα 5000 ευρω (τα οποια ειναι τα τεκμηρια διαβιωσης και για τους δυο), ισως και να προσθετει τακμαρτο εισοδημα αλλα ισως και οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να απαντήσει λογιστής.. Η να πας αύριο σε λογιστή για σίγουρα.

 

 

Σίγα μην πάω εγώ θα του πω να πάει μόνος του εγώ δεν θα πάρω φράγκο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...