Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν το σηκωνει κανενας ρε παιδια απο της 8 η ωρα πηγα στον ικα που εγινε τωρα εφκα και μου λενε οι εταιριες δεν εχουν ενωθει ακομα οτι νανε πραγματικα δεν ξερω τι να κανω οποιος εχει ιδιο προβλημα και το ελυσε παρακαλω ας δωσει τα φωτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα!Παιδια εμενα η αιτηση εγκριθηκε εβγαλε το ποσο που δικαιουμαστε αλλα δεν εβγαλε πουθενα την επιλογη 

 

Αποδέχομαι το κοινωνικό μέρισμα που διαβασα σε μερικα site?γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το σηκωνει κανενας ρε παιδια απο της 8 η ωρα πηγα στον ικα που εγινε τωρα εφκα και μου λενε οι εταιριες δεν εχουν ενωθει ακομα οτι νανε πραγματικα δεν ξερω τι να κανω οποιος εχει ιδιο προβλημα και το ελυσε παρακαλω ας δωσει τα φωτα του

Τοτε δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, και εγω το φοβάμαι αυτο επειδή πρεπει να κανω αίτηση για μια θειά μου που ειχε ένσημα πριν απο μια 10ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους

 

Μια ερώτηση για το μέρισμα και εγώ. Ειμάστε 2 ενήλικες με 2 παιδιά και την μάνα μου στο σπιτι (φιλοξενούμενη) η οποία είναι ανάπηρη με πάνω από 67% αναπηρία.

Το μέρισμα από ότι είδα δεν το παίρνω γιατί είμαι λίγο πιο πάνω από το όριο. Πως υπολογίζεται η κλίμακα ισοδυναμίας στην περίπτωση μου (βγάζει 2,50) γιατί νομίζω ότι δεν υπάρχει η προσάυξηση που δίνουν σε ΑΜΕΑ εκτός πια και αν δεν πιάνεται σε φιλοξενούμενο αλλά μόνο στα τέκνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φενεται το αλλαξαν ολα οκ!! :)

 

Βήμα 6. Για να καταστείτε δικαιούχος πρέπει να πατήσετε το κουμπί [Έγκριση -Συναίνεση]. Εάν πληροίτε τα κριτήρια του κοινωνικού μερίσματος 2017, εμφανίζεται και το ποσό του κοινωνικού μερίσματος που αντιστοιχεί στο νοικοκυριό σας. Στην αντίθετη περίπτωση, εμφανίζονται οι λόγοι αναλυτικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και κάποιος άλλος εδώ μέσα, δε θα σωθούμε με 350-450€. Σίγουρα είναι μια οικονομική ανάσα για μερικούς που μετράνε και το τελευταίο ευρώ στο Super Market και το περιμένουν πως και πως. 

 

Σκεφτείτε μόνο, ότι εδώ και ένα μήνα τα πρωινάδικα, οι ειδήσεις, τα blog ασχολούνται με το Κοινωνικό (μη χέσω) Μέρισμα, με τους δικαιούχους και τα κριτήρια. Και αν κάτσεις και το σκεφτείς καλύτερα, τα κριτήρια μόνο αντικειμενικά δεν είναι. 

 

Υ.Γ: Εγώ προσωπικά δε θα φτάσω στο σημείο να λέω ευχαριστώ για 350-500-1000€ που μου δίνει το κράτος για να νιώσω ότι κάτι αλλάζει. Τίποτα δεν αλλάζει. Ένα σου δίνουν, δέκα σου παίρνουν και εσύ λες και ευχαριστώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!Παιδια εμενα η αιτηση εγκριθηκε εβγαλε το ποσο που δικαιουμαστε αλλα δεν εβγαλε πουθενα την επιλογη. Καλημέρα όταν μπήκες είχε ένα κατεβάτο. Μετά εκείνη έπρεπε να βάλεις το ΑΜΚΑ και να πατήσεις συναινω. Αυτό είναι η αποδοχή!

 

Αποδέχομαι το κοινωνικό μέρισμα που διαβασα σε μερικα site?γιατι?[/size]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους

 

Μια ερώτηση για το μέρισμα και εγώ. Ειμάστε 2 ενήλικες με 2 παιδιά και την μάνα μου στο σπιτι (φιλοξενούμενη) η οποία είναι ανάπηρη με πάνω από 67% αναπηρία.

Το μέρισμα από ότι είδα δεν το παίρνω γιατί είμαι λίγο πιο πάνω από το όριο. Πως υπολογίζεται η κλίμακα ισοδυναμίας στην περίπτωση μου (βγάζει 2,50) γιατί νομίζω ότι δεν υπάρχει η προσάυξηση που δίνουν σε ΑΜΕΑ εκτός πια και αν δεν πιάνεται σε φιλοξενούμενο αλλά μόνο στα τέκνα.

 

Υποτιθεται οτι τα ΑΜΕΑ παιρνουν προσαυξηση, θα ξαναδιαβασω αργοτερα την ΚΥΑ και θα σε πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!Παιδια εμενα η αιτηση εγκριθηκε εβγαλε το ποσο που δικαιουμαστε αλλα δεν εβγαλε πουθενα την επιλογη. Καλημέρα όταν μπήκες είχε ένα κατεβάτο. Μετά εκείνη έπρεπε να βάλεις το ΑΜΚΑ και να πατήσεις συναινω. Αυτό είναι η αποδοχή!

 

Αποδέχομαι το κοινωνικό μέρισμα που διαβασα σε μερικα site?γιατι?[/size]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 100 reloads της σελίδας κατάφερα να κάνω τις συναινέσεις και να ολοκληρώσω την αίτηση. Εγκρίθηκε οριακά. 500 ευρώ για νοικοκυριό με 3 ενήλικα μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 100 reloads της σελίδας κατάφερα να κάνω τις συναινέσεις και να ολοκληρώσω την αίτηση. Εγκρίθηκε οριακά. 500 ευρώ για νοικοκυριό με 3 ενήλικα μέλη.

Σε καλή μεριά φίλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση,

 

Υποτίθεται οτι υπάρχει αύξηση (λέει για 0,5 αλλά πάνω σε τι δεν καταλαβαίνω) το είδα στην ΚΥΑ αλλά δεν μπορώ να υπολογίσω την κλίμακα ισοδυναμίας με & χωρίς το ΑΜΕΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καλή μεριά φίλε :)

 

Ελάχιστα θα μείνουν για προσωπική χρήση. Σχεδόν όλα πάνε σε υποχρεώσεις που επείγουν. Αλλά έστω και έτσι είναι μια μικρή ανάσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...