Προς το περιεχόμενο

Dark, Netflix


CaptainChris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν τώρα που βγήκε η 2η άρχισα να βλέπω παλι την 1η. οταν πρωτοβγήκε ειχα δει 5 επ αλλα γενικά ημουν σε πολύ σάπιο mood εκείνη την περίοδο της ζωής μου και δεν καταλάβαινα Θεό και το άφησα. τώρα που είμαι κομπλέ και την βλέπω...τί ΕΠΟΣ είναι αυτό ρε τύποι?????  ω ρε φίλε μου τί έχουν κάνει???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 450
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 minutes ago, christakos07 said:
  Hide contents

Το siblings μεταξύ Agnes και Noa, σε ποιο σημείο πρέκυψε;

 

Spoiler

Στο επεισόδιο που ο Noah σκοτώνει την  Claudia.

 

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν θυμάμαι τίποτα απ' τον παρά πολύ καλό 1ο κύκλο και δεν καταλάβαινα και πολλά βλέποντας το πρώτο επεισόδιο του δεύτερου. Μάλλον θα πρέπει να ξαναδώ τον πρώτο γιατί είναι αρκετά μπερδεμένο και με τα χρονικά πέραδωθε που δεν βγάζω νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοκ και Δέος και η 2η σεζόν. Το DARK είναι αυτό που το Stranger Things θα ήθελε να είναι αν δεν αναλωνόταν στο να είναι απλά ένα tribute στα Αμερικάνικα 80ς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος τριτου επεισοδιου. Εχουμε να κανουμε με εναν Ατέρμων Βρόχο στην υποθεση. Ολα ειναι προκαθορισμενα μιας και εχουν ξανα συμβει και δεν υπαρχει ελευθερη βουληση. Ισως η πιο ενδιαφερον σειρα αυτη τη στιγμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Σοκ και Δέος και η 2η σεζόν. Το DARK είναι αυτό που το Stranger Things θα ήθελε να είναι αν δεν αναλωνόταν στο να είναι απλά ένα tribute στα Αμερικάνικα 80ς.

Αυτό ακριβός! Τελείωσα και εγώ την δεύτερη σεζόν και έχω μείνει κάγκελο. Από τις καλύτερες σειρές που κυκλοφορούνε. Δείτε την οπωσδήποτε!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πεις για αυτό το αριστούργημα θα είναι λίγο. Εντύπωση μου κάνει που σχεδόν κανείς από το εξαιρετικό  cast δεν έχει κάνει κάποια μεγάλη δουλειά εκτός Γερμανίας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έκατσα το Σάββατο και είδα ξανά τον πρώτο κύκλο για να θυμηθώ κυρίως λεπτομέρειες και την Κυριακή είδα όλο τον δεύτερο . Εντάξει απλώς ίσως η καλύτερη σειρά με θέμα το time travel. Οι δημιουργοί έχουν καλύψει σχεδόν όλα τα κενά που μπορεί να έχουν δημιουργηθεί στο 1ο κύκλο  και το φινάλε απλά επικό σε κάνει να θες να δεις τον 3ο τώρα !!

Επεξ/σία από billstamaniac
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω σε ολα εκτος απ το φιναλε, το φιναλε μεγαλη μλκια για μενα γιατι δεν εδειξε τιποτα απολυτως και

τα αφησε ολα για την επομενη σεζον, νταξει, δηλαδη κοροιδευομαστε;

τσαμπα βλεπαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, naimore είπε

θα συμφωνησω σε ολα εκτος απ το φιναλε, το φιναλε μεγαλη μλκια για μενα γιατι δεν εδειξε τιποτα απολυτως και

τα αφησε ολα για την επομενη σεζον, νταξει, δηλαδη κοροιδευομαστε;

τσαμπα βλεπαμε;

 

Σίγουρα αφήνει να εξηγήσει τα πάντα για την επόμενη σεζόν  , αλλά το πάει ένα επίπεδο παραπέρα ότι εκτός του χρόνου παίζει ρόλο κ ο κόσμος από  ότι κατάλαβα θα δούμε και παράλληλα σύμπαντα στο 3ο κύκλο . 

Επεξ/σία από billstamaniac
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μωρε καλα τα πηγε απο εξηγησεις, απο εξελιξεις αφησε τα παντα για την επομενη,

στην μεση κατι πηγε να γινει

οταν γυρισε ο γιονας να βρει τον πατερα του

,

αλλα μας το πηρε πισω

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελος και απο μενα η 2η σεζον.Ωραιο ηταν.Ανυπομονω για την 3η και τελευταια σεζον.Παντως κλασσικα οτι εχει να κανει με ταξιδι στο χρονο παντα ειναι plot hole.Το θεμα ειναι ποσο διασκεδαστικο ειναι.Εεε το dark το καταφερνει αυτο.Βοηθαει βεβαια και το γεγονος οτι ειναι ψιλο-μπερδεμα😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Rebel21 είπε

 Εντύπωση μου κάνει που σχεδόν κανείς από το εξαιρετικό  cast δεν έχει κάνει κάποια μεγάλη δουλειά εκτός Γερμανίας. 

Τον ηθοποιό που κάνει τον Μικέλ όταν ήταν μικρός τον έπιασε το μάτι μου εχτές σε video clip του DJ Bobo. 😆

DJ Bobo: Life goes on, στο 2:33.

 

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...