Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά] OEM Samsung AKG S8 Headphones with Mic for Samsung Galaxy S8/S8 Plus - 1.99$


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Antretng είπε

Μια χαρά είναι για ανθρώπους που τα χαλάνε με το κιλό.

Δυστυχώς όλοι λίγο πολύ τα χαλάμε με το κιλό, γι' αυτό δεν αγοράζουμε ακουστικά των 20ε για το κινητό, αλλά των 5ε. Τα συγκεκριμένα όμως απλά δεν παλεύονται. Ούτε για 1ε δεν παλεύονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 357
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ετοιμαζουμε ενα κειμενο που να αναφερουμε οτι ειμαστε ολοι απο το ιδιο φορουμ και την πατησαμε; θα φανει καλυτερα οταν ανοιξουμε case

Επεξ/σία από someone-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, someone- said:

δεν ετοιμαζουμε ενα κειμενο που να αναφερουμε οτι ειμαστε ολοι απο το ιδιο φορουμ και την πατησαμε; θα φανει καλυτερα οταν ανοιξουμε case

και πως θα το παρουσιασεις στο paypal?Θα μαζεψει καποιος υπογραφες απο δω μεσα?

 

Δεν χρειαζεται κατι τετοιο,απλα dispute για μαιμου προιον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/23/2018 στις 1:13 ΠΜ, DownUNDERground είπε

Γιατί όχι; Εδώ προφανώς δε μιλάμε για OEM αλλά για fake.

Ή ειναι κανονικα OEM απλά ειναι η φυρα, τα σκαρτα της παραγωγικης διαδικασιας και απλα δεν το ειπαν ποτε.

Ολες οι γραμμες παραγωγης εχουν φυρα και ιδιως στο τελικο σταδιο του ποιοτικου ελεγχου. Ισως ειναι χιλιαδες κομματια που περισσεψαν ή κοπηκαν στο τελικο σταδιο παραγωγης απο τον ποιοτικο ελεγχο και δεν εκαναν ειτε για την AKG ή για τις προδιαγραφες της Samsung και το εργοστασιο προκειμενου να τα πεταξει τα σκοτωσε εναντι πινακιου φακης σε καποιον retailer (πχ 5 σεντς το κομματι) και εκεινος τα εσπρωξε ως OEM (εν μερει σωστος χαρακτηρισμος αλλα δεν περικλειει ολη την αληθεια) εναντι 90 σεντς π.χ.

Γενικα αυτα παιζουν αλλα στις νορμαλ περιπτωσεις ο retailer ή ο πωλητης εν γενει φροντιζει να ξεκαθαρισει οτι ειναι ΟΕΜ κομματια που κοπηκαν στον ποιοτικο ελεγχο αρα ενδεχεται να εχουν ποιοτικα ή αλλα προβληματακια και για τον λογο αυτο στα δινω σε ξεφτιλα τιμη (οταν τα κανονικα εχουν πχ 12+ ευρω και εγω στα δινω 0,99 κατι σημαινει, σου κανω μια εκπτωση 90%+, δεν ειμαι εκκλησια και κοινωφελες ιδρυμα). Υποθετικες τιμες δεν ξερω ποσο εχουν κανονικα retail τιμη τα αυθεντικα AKG. Αν εχουν ακριβοτερα ακομα χειροτερα, προσπαθει μεσω της ξεφτιλας τιμης να σου δικαιολογησει οτι κατι δεν παει καλα με αυτο που σου πουλαω, δεν ειναι 100% απροβληματιστο.

Σαν τα χυμα στοκατζιδικα ρουχων που σου λεει αυθεντικα μεν αλλα σπασμενα νουμερα ή/και κομματια που μπορει να εχουν ατελειες (πχ στο χρωμα, στη ραφη κτλ.). Αλλα ειναι ΟΕΜ Gucci, Tommy κτλ. απλα κοπηκαν στον ποιοτικο ελεγχο.

Δεν ξερω αν για 0,99 αξιζει την "ψυχικη" ταλαιπωρια και την τσαντιλα. Για το γαμωτο το κανεις αλλα χωρις αγχος να κυνηγας απαντησεις και γιατι δεν απαντησαν και γιατι με γραφει το paypal κτλ κτλ. Αν κατσει το dispute εκατσε αν δεν κατσει ας τα φανε οι κινεζοι στους γιατρους :P

Επεξ/σία από Sebu
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας απο εδω που παρελαβε κ που εχει τα αντιστοιχα απο eshop ειχε γραψει οτι ειναι μερα με την νυχτα απο θεμα κατασκευης κ ηχου

ξεροντας κ τα περισσοτερα κινεζομαγαζα θα ελεγα οτι ειναι φεικιες του κερατα με εσκεμμενα παραπλανητικη καταχωρηση στο zapals

γενικοτερα δεν αξιζει να κανεις dispute (εγω εχω παραγγειλει 5) κ να κρατησεις τα dispute σου για κανενα σοβαρο προβλημα 

να ξερετε οτι το paypal απο ενα σημειο κ μετα σε βαζει σε μαυρη λιστα κ μετα σου κανει ban τον λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, hpdra είπε

Δυστυχώς όλοι λίγο πολύ τα χαλάμε με το κιλό, γι' αυτό δεν αγοράζουμε ακουστικά των 20ε για το κινητό, αλλά των 5ε. Τα συγκεκριμένα όμως απλά δεν παλεύονται. Ούτε για 1ε δεν παλεύονται...

Είναι όντως τόσο χάλια; Δηλαδή αν έπαιρνα κάποιο από τα 3 φτηνότερα ακουστικά (χωρίς μεταφορικά) που βλέπω σκρουτζ: 

https://www.skroutz.gr/s/11262515/Ovleng-IP180.html

https://www.skroutz.gr/s/4469217/NortonLine-HandFree-3-5mm-5205598005290.html

https://www.skroutz.gr/s/10448787/Esperanza-TH109K.html

θα  είναι καλύτερα; Των 5 ευρώ το πιστεύω ότι μπορεί να ειναι καλύτερα. Των 2-3 ευρώ (χωρίς μεταφορικά) δεν ξέρω.

Από την άλλη δεν τα χω πιάσει κιόλας για να κρίνω (ούτε του σκρουτζ ούτε της παραγγελίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, what_if said:

ενας απο εδω που παρελαβε κ που εχει τα αντιστοιχα απο eshop ειχε γραψει οτι ειναι μερα με την νυχτα απο θεμα κατασκευης κ ηχου

ξεροντας κ τα περισσοτερα κινεζομαγαζα θα ελεγα οτι ειναι φεικιες του κερατα με εσκεμμενα παραπλανητικη καταχωρηση στο zapals

γενικοτερα δεν αξιζει να κανεις dispute (εγω εχω παραγγειλει 5) κ να κρατησεις τα dispute σου για κανενα σοβαρο προβλημα 

να ξερετε οτι το paypal απο ενα σημειο κ μετα σε βαζει σε μαυρη λιστα κ μετα σου κανει ban τον λογαριασμο

ban για dispute δεν παιζει αν εχεις τα δικια σου.Μην γραφουμε ΟΤΙ να ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έχω παραγγείλει εγώ δεν έχουν έρθει,αλλά ήρθαν ενός φίλου(που παράγγειλε μετά από εμένα.)

Στα περί σύγκρισης τώρα,έπρεπε να βρω κάποια αντάξια ακουστικά για να γίνει σωστή σύγκριση.Δυστυχώς τα χειρότερα ακουστικά που υπήρχαν ήταν κάτι sennheiser cx που θα ήταν άδικα να τα συγκρίνω με αυτά.

Έπειτα από ψάξιμο σε συρτάρια,κούτες για ξεχασμένα ακουστικά βρέθηκε ένα φορητό ραδιοφωνάκι 15+ ετών που ήταν δώρο με ένα μπουκάλι ουίσκι.Σε σύγκριση με αυτά τα ακουστικά ο ήχος μπορεί να ακουγόταν από το βάθος του πηγαδιού αλλά τουλάχιστον δεν έκανε διακοπές.Λυπάμαι αλλά τέτοιο σκουπίδι δεν έχω ξαναδεί.Δεν είναι πως περίμενα κάτι αξιόλογο αλλά όχι και έτσι.

Δεν πρόκειται να κάνω dispute γιατί δεν ήταν τα ακουστικά ο λόγος που παράγγειλα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Muchacho είπε

Αυτά που έχω παραγγείλει εγώ δεν έχουν έρθει,αλλά ήρθαν ενός φίλου(που παράγγειλε μετά από εμένα.)

Στα περί σύγκρισης τώρα,έπρεπε να βρω κάποια αντάξια ακουστικά για να γίνει σωστή σύγκριση.Δυστυχώς τα χειρότερα ακουστικά που υπήρχαν ήταν κάτι sennheiser cx που θα ήταν άδικα να τα συγκρίνω με αυτά.

Έπειτα από ψάξιμο σε συρτάρια,κούτες για ξεχασμένα ακουστικά βρέθηκε ένα φορητό ραδιοφωνάκι 15+ ετών που ήταν δώρο με ένα μπουκάλι ουίσκι.Σε σύγκριση με αυτά τα ακουστικά ο ήχος μπορεί να ακουγόταν από το βάθος του πηγαδιού αλλά τουλάχιστον δεν έκανε διακοπές.Λυπάμαι αλλά τέτοιο σκουπίδι δεν έχω ξαναδεί.Δεν είναι πως περίμενα κάτι αξιόλογο αλλά όχι και έτσι.

Δεν πρόκειται να κάνω dispute γιατί δεν ήταν τα ακουστικά ο λόγος που παράγγειλα..

 

Μάλιστα. Κάπως με προσγείωσες τώρα. Γιατί άλλο να έχει κακό ήχο/μικρόφωνο και άλλο από την πρώτη κιόλας μέρα να μην κάνει καλή επαφή και να κάνει διακοπές.

Δεν βαριέσαι. Έχασα 3,5 ευρώ (πήρα 4). Αν πάλι πιστεύετε ότι το σωστό είναι να ταρακουνηθούνε και θέλετε να κάνουμε dispute, ok. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Καποιοι "κυριοι" αγορασαν με 0.99ε αυτες τις μαπες και τις πουλανε σε διαφορα site και στο Facebook 12ε.....Α ρε Ελλην......

Link?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...