Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα παιδιά, μην υπερβάλλουμε. Τα πράγματα ΔΕΝ είναι τόσο άσχημα. Θεωρώ πως αν η διαχείριση επικοινωνήσει τις αλλαγές με σωστό τρόπο και τα μέλη συμμετάσχουν με "οδηγούς" για τις καινούριες λειτουργίες, θα είμαστε και πιο ευχαριστημένοι από πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά στο desktop αρχίζω και το συνηθίζω το φόρουμ.Ήδη με κάποια fixes που βλέπω πως γίναν,όπως τα μικρότερα κενά και το "μάζεμα " των υπογραφών,αρχίζει και στρώνει.

Με το dark theme και κάποια mods από συμφορουμίτες .ακόμα καλύτερα. Θα προτιμούσα να γκριζάρει λίγο ακόμα το λευκό.

 

Από κινητό ,1000 φορές καλύτερο από πριν όλο το site.

 

Οι αγγελίες 'ξενίζουν' λίγο ,και η κεντρική σελίδα,θα δείξει αν συνηθίζεται ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, odys03 είπε

Θεωρείς υπερβολή ότι το forum πραγματικά δεν διαβάζεται πραγματικά δεν διαβάζεται σε laptop me 1366X768 ανάλυση; Μα το 98% των laptop που κυκλοφορούν έχουν αυτή την ανάλυση.

Εγώ είμαι σε 1080p. Προσωπικά δε λέω οτι "δε διαβάζεται" αλλά σίγουρα θα ήθελα τα πράγματα πιο "συνεπτυγμένα". Θες να μου δείξεις εσύ τί βλέπεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργικά το νεο software ειναι ετη μπροστα  απ το προηγουμενο.  Οι παλιες λειτουργίες θα ενεργοποιηθουν ξανα νομιζω. τιποτα δεν χανεται. 

Τωρα το θεμα εμφανισης ειναι μεγαλο θεμα.

Εγω πχ ξενερωνω τρελα με το Banner στην κορυφη στη θεση που επρεπε να ειναι το logo η κατι πιο χρηστικο απο αυτο.. δινει ασχημη εντυπωση.

 

Screenshot_1-.thumb.jpg.d40cbf9ca81b3f56697ed1ee0e40065f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, odys03 είπε

Από εδώ και πέρα γυμνάστε το χέρι με μπόλικο scrolling στο mouse και θολούρα πάνω κάτω πάνω κάτω πάνω κάτω. Δεν βλέπεις παρά μόνο ένα post και μισή υπογραφή κάθε φορά.....

υπαρχει επιλογη στις υπογραφες,για να μην εμφανιζεται η υπογραφη ενος χρηση η ολων.Δεν στο λεω κακοπροαιρετα,σιγουρα ειναι προβλημα.Ακομα και η δικη μου που πριν ηταν ωραια και μαζεμενη τωρα φαινεται ενα ταιραστιο πραγμα που δυσκολα διακρινεις αν ειναι σχολιο η υπογραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, odys03 είπε

Το insomnia όπως ήταν ξεχάστε το. 

Από εδώ και πέρα γυμνάστε το χέρι με μπόλικο scrolling στο mouse και θολούρα πάνω κάτω πάνω κάτω πάνω κάτω. Δεν βλέπεις παρά μόνο ένα post και μισή υπογραφή κάθε φορά.....

Ποιός τους καταράστηκε και το έκαναν τόσο άθλιο; Αυτοί που το έφτιαξαν μπορούν να διαβάσουν τι γράφουμε; Δεν έπαθε αγκύλωση το χέρι τους ακόμα με το mouse να ψάχνουν το forum; 

Eγώ πάντως μπαίνω 5 λεπτά και την κοπανάω. Τι να διαβάσεις και που; Λες και είμαι σε ένα κειμενογράφο με τεράστια γράμματα....

 

24 λεπτά πριν, odys03 είπε

Πάντως να ξέρετε όταν επιλέγουμε ένα theme πρώτα κοιτάμε με τι αναλύσεις μπαίνουν οι χρήστες στις οθόνες τους. Αφού σε όλα τα laptop αυτή τη στιγμή το dark theme είναι τελείως άχρηστο. Όλα άσπρα είναι πάλι. 

Παιδία τα κάνατε χάλια άσπρα όλα. Τι να πω. Και δεν καταλαβαίνετε κιόλας. Δεν βλέπετε ότι δεν βλέπεται το forum;

 

Δοκιμασε αυτο -> (λινκ ειναι)

 

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Αλεξανδρος A.92 said:

υπαρχει επιλογη στις υπογραφες,για να μην εμφανιζεται η υπογραφη ενος χρηση η ολων.Δεν στο λεω κακοπροαιρετα,σιγουρα ειναι προβλημα.Ακομα και η δικη μου που πριν ηταν ωραια και μαζεμενη τωρα φαινεται ενα ταιραστιο πραγμα που δυσκολα διακρινεις αν ειναι σχολιο η υπογραφη.

Δοκίμασε να την επεξεργαστείς και την αλλαγή γραμμών να την κάνεις με Shift+Enter αντί για σκέτο Enter. Θα γίνει όπως παλιά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, odys03 είπε

Αυτό είναι όλο όλο που βλέπω εγώ. Και αυτό δεν είναι forum σας το λέω. Αυτό είναι χάλι πραγματικό.

 

Φίλε, μόλις δοκίμασα να αλλάξω την ανάλυση μου στη δική σου. Δράμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Δοκίμασε να την επεξεργαστείς και την αλλαγή γραμμών να την κάνεις με Shift+Enter αντί για σκέτο Enter. Θα γίνει όπως παλιά.

αν μου πεις και που ειναι η υπογραφη θα σου ειμαι υποχρεως...ρυθμισεις προφιλ δεν την βλεπω,ρυθμισεις γενικα δεν ειναι,επεξεργασια προφιλ ουτε.

 

edit: ΕΥΡΗΚΑ

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, free@last είπε

Σε 1440x900 ανάλυση ομοίως..

 

 

Οπως ειχα πει σε παλαιοτερο post, το default theme του ipboard 4.X ειναι απλα για να φαινονται ομορφα τα site που επισκεπτονται τα κοριτσια :P
Ειναι παντελως αντιλειτουργικο για forum/site ειδικου περιεχομενου οπως το insomnia καθως για να φαινονται ομορφα χανουν μεγαλο μερος του οφελιμου workspace για το καλλωπισμο. Στο insomnia οι χρηστες κυριως ενδιαφερονται για το περιεχομενο (κειμενο) του φορουμ και οχι για να δειχνουν φωτογραφιες με ρουχα που αγορασαν :P
Ακομα και σε 1440p που ειμαι εγω, ο χαμενος χωρος ειναι τεραστιος. Λευκο ή dark theme δεν εχει σημασια μιας και το δευτερο το μονο διαφορετικο που εχει ειναι το μαυρο wallpaper που μαλλον κανει τα πραγματα χειροτερα οπτικα καθως τιναζει την αντιθεση στα υψη.

Ξερω θα ακουστει διαφημιση αλλα το theme που εφτιαξα εγω ειναι απειρως πιο λειτουργικο, εκμεταλευεται οσο περισσοτερο real estate γινεται και ειναι πιο φιλικο στο ματι.

(λινκ στην υπογραφη)

Επεξ/σία από panoc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tarantules είπε

Κάτι τέτοιο δεν γίνεται να βάλετε;

https://imgur.com/a/T6AZ8

Αντικειμενικα, το φωτεινα γραμματα σε σκουρο background ειναι μακροπροθεσμα χειροτερο απο το λευκο theme. Στην αρχη μπορει να φαινεται καλυτερο αλλα σε βαθος χρονου κουραζουν περισσοτερο.

Αλλωστε ουτε στο παλιο site ειχαμε κατι τετοιο.

Θεωρω τη παλετα του παλαιου ιδανικη και κατι τετοιο θα επρεπε να ζηταμε, εαν και εγω εχω καλυφθει σχεδον πληρως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τον αχταρμά στη Διαχείριση Περιεχομένου (πρώην Οι Συνδρομές Μου) έχουμε κάποια εξέλιξη που δεν είναι σε σειρά με βάση την τελευταία απάντηση;

Απ' ότι θυμάμαι και το 2011 υπήρχε αυτό το πρόβλημα τις πρώτες μέρες.

Έχει να κάνει με το indexing;

 

Κι εγώ σε 1440p είμαι και μπορεί και πάνω από 50% του χώρου συνολικά να είναι χαμένος.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...