Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Τώρα - Είμαστε στον αέρα!


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 minutes ago, panoc said:

Δεν εχει λευκο, για την ακριβεια το λευκο που βλεπεις ειναι πιο σκουρο απο το λευκο του background των ποστ του παλαιου φορουμ.

Οπως εχω ξαναγραψει το λευκο ειναι και θεμα monitor πχ στα ΤΝ που το gamma ειναι οτι να'ναι ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα.

Ισχύει αυτό, είναι άλλη απόχρωση. Τουλάχιστον σε μένα είναι αισθητή η διαφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, keysmith είπε

 

Νομίζω ότι το πλήρες πλάτους forum (τα σχόλια εδώ πχ) όπου οι απαντήσεις δημιουργούν γραμμές από τη μία άκρη της οθόνης ως την άλλη ειναι κουραστικό. και θέλει να μικρύνει. Στα σχόλια το πλάτος πρέπει να είναι μέχρι 80-75% του πλάτους της οθόνης κατά τη γνώμη μου. Όσο μικραίνεις τα γράμματα το πλάτος πρέπει να γίνεται ακόμα μικρότερο (βλέπε εφημερίδες και πλάτος στήλης).

 

Για πια οθονη απο ολες? 20", 23? 24? 27? 32?

Αναλυση ? 1080p? 1440p ?1366p?

Στη δικη μου 2560Χ1400 πιανει ακριβως το 50% τουθ πλατους. Σε 1080p ειναι καπου στο 65-70%

Σιγουρα υποφερουν τα λαπτοπ με τα σαπια μονιτορ 1366p.

 

Edit

Παντα μπορουμε βεβαια να κανουμε zoom-in και zoom-out μια σελιδα..

 

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλύτερα με το dark theme σε 1080p ανάλυση. Καλό θα ήταν να μειωθούν κατά πολύ ή και να μηδενιστούν τα bottom margins των σχολίων στο φόρουμ και ίσως να μειωθεί λίγο και η το μέγεθος της γραμματοσειράς ώστε να χωράνε περισσότερα σχόλια την οθόνη και να μειώνεται το scrolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dimitris21gr είπε

Πολύ καλύτερα με το dark theme σε 1080p ανάλυση. Καλό θα ήταν να μειωθούν κατά πολύ ή και να μηδενιστούν τα bottom margins των σχολίων στο φόρουμ και ίσως να μειωθεί λίγο και η το μέγεθος της γραμματοσειράς ώστε να χωράνε περισσότερα σχόλια την οθόνη και να μειώνεται το scrolling.

:P

Επεξ/σία από panoc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, panoc said:

Για πια οθονη απο ολες? 20", 23? 24? 27? 32?

Αναλυση ? 1080p? 1440p ?1366p?

Στη δικη μου 2560Χ1400 πιανει ακριβως το 50% τουθ πλατους. Σε 1080p ειναι καπου στο 65-70%

Σιγουρα υποφερουν τα λαπτοπ με τα σαπια μονιτορ 1366p.

Edit

Παντα μπορουμε βεβαια να κανουμε zoom-in και zoom-out μια σελιδα..

Ε το θεμα είναι να μην χρειάζεται. Όχι ότι είναι τίποτα 3-4 κλικ, αλλά λέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγχαρητήρια για τη δουλειά και τον κόπο που καταβαλετε. Το mobile site έχει πολλά θέματα, το scroll είναι πάρα πολύ αργό. Στις αγγελίες δεν φαίνονται όλες οι κατηγορίες... Ούτε σε landscape...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tarantules είπε

Να ρωτήσω κάτι τους mod σχετικά με το theme :

Προγραμματιστικά , εαν υποθέσουμε οτι μπορείτε να βάλετε 2-3 themes και ο καθένας να επιλέγει αυτό της αρεσκίας του , είναι χρονοβόρο; Έχει πολλές γραμμές κώδικα;

Πιθανά 0 γραμμές. Εδώ πουλάνε themes με 30$ έτοιμα. 

https://www.ipsfocus.com/themes/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoc είπε

Για πια οθονη απο ολες? 20", 23? 24? 27? 32?

Αναλυση ? 1080p? 1440p ?1366p?

Στη δικη μου 2560Χ1400 πιανει ακριβως το 50% τουθ πλατους. Σε 1080p ειναι καπου στο 65-70%

Σιγουρα υποφερουν τα λαπτοπ με τα σαπια μονιτορ 1366p.

Edit

Παντα μπορουμε βεβαια να κανουμε zoom-in και zoom-out μια σελιδα..

σωστό αναφέρομαι σε (σάπια) 1366 και κακώς ξέχασα να το πω. Όμως οι περισσότεροι αναμένω να έχουμε αυτήν την ανάλυση (γιατί να έχουμε καλύτερη με παλιότερα laptops). Φαντάζομαι το πλάτος σε ένα css μπορεί να είναι ποσοστό των pixels της οθόνης.

Σε εμάς λοιπόν με 1366 το πλάτος είναι πλήρης και κουραστικό. Ελπίζω να μπορεί να γίνει κάτι σε αυτό το θέμα. και το zoom out δεν είναι λύση. Αλλά όπως είπα δεν είναι μόνο το πλάτος. Είναι και ο διαχωρισμός των posts που κατά τη γνώμη μου κουράζει (όλα άσπρα, μια διακεκομμένη για διαχωρισμός).

Τες πα.. Δε λέω έχω δίκαιο αλλά με τόσους δυσαρεστημένους ίσως απλά να βρεθεί ένα εντελώς νέο (άλλο) template ίσως όμοιο κάποιου άλλου πετυχημένου forum στο εξωτερικό με αυτή την τεχνολογία που δεν μπορεί καλύτερο θα είναι από αυτό :rolleyes:. Δεν χρειάζετε να ξανα-ανακαλύψεις τον τροχό. Βρες έναν όμορφο τροχό που κάνει και υιοθέτησέ τον (άντε άλλαξε λίγο τα χρώματα). 

Είναι τόσα πολλά τα φτιαξίματα που πρέπει να γίνουν που προσωπικά δε θα το πάλευα να το φτιάξω αυτό το πρότυπο. Θα έβαζα ένα εντελώς νέο και θα πείραζα εκείνο  (αυτό κάνω με τα δικά μου ταπεινά wordpress sites). 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 λεπτά πριν, kluader είπε

Παιδιά, δεν έχει να κάνω ανανέωση αγγελίας. Τι κάνω;

Λίγες ώρες ακόμη, μέχρι το πρωί εφόσον όλα πάνε καλά θα έχει περαστεί κανονικά η λειτουργία.

Και το κλείδωμα αγγελίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ.

Πάντως να παρατηρήσω ότι το παλιό φόρουμ ήταν πιο καλό. Εντάξει, μοιάζει αυτό το λουκ με ξένα τεχνολογικά φόρουμς αλλά αντικειμενικά δεν είναι ωραίο. Θα πρεπε να το ξανακοιτάξετε, το παλιό ινσόμνια ήταν μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...