Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα σου ελεγα να κανεις ενα poll για να δουμε ποσοι ειναι ευχαριστημενοι με το θεμα των αγγελιων,αλλα θεωρω οτι εχετε ακομα ενα περιθωριο βελτιωσης.

edit Απο οτι εχω καταλαβει προσπαθειτε να χτυπησετε τους εμπορους που εχουν κανει το ινσομνια "μαγαζι" τους,με αποτελεσμα να χτυπατε και εμας που υποστηριζουμε τοσα χρονια την κοινοτητα.

 

Επεξ/σία από webparts
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορω να δω πλεον τις παλιες αγγελιες μου παρα μονο τις 4 τελευταιες και δεν μπορω να κανω επαναυποβολη καποιας απο αυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, υπάρχει κάπου η δυνατότητα να βλέπουμε μόνο αγγελίες ζήτησης; θα το ενεργοποιήσετε αργότερα; συγνώμη να έχει απαντηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, killertomato είπε

καλημέρα, υπάρχει κάπου η δυνατότητα να βλέπουμε μόνο αγγελίες ζήτησης; θα το ενεργοποιήσετε αργότερα; συγνώμη να έχει απαντηθεί

Είναι λειτουργία η οποία θα προστεθεί στο προσεχές μέλλον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το εξής προβλημα.... είχα απο το παλιο site μια αγγελια....που στο μεταξυ στο νέο  φαινεται απενργοποιημενη... αλλά εγώ το αντικείμενο το έδωσα.. Ο χρήστης που το πήρε μου λέει να βάλουμε αξιολογήσεις... αλλά πρέπει να  ολοκληρώσω την αγγελία.. Στο μεταξύ κουμπί για ολοκλήρωση στην απενργοποιημένη  ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... Τι πρέπει να κάνω? Αν πατήσω νέα υποβολή και ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ  ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ  φαντάζομαι οτι γίνεται..αλλά έτσι δεν περιμένω αλλες 7 μέρες για μια ακομη καινούργια αγγελία αν θελω να βλαω? (έχω ήδη μια ενεργή ακόμη...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 λεπτά πριν, heros είπε

Εχω το εξής προβλημα.... είχα απο το παλιο site μια αγγελια....που στο μεταξυ στο νέο  φαινεται απενργοποιημενη... αλλά εγώ το αντικείμενο το έδωσα.. Ο χρήστης που το πήρε μου λέει να βάλουμε αξιολογήσεις... αλλά πρέπει να  ολοκληρώσω την αγγελία.. Στο μεταξύ κουμπί για ολοκλήρωση στην απενργοποιημένη  ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ... Τι πρέπει να κάνω? Αν πατήσω νέα υποβολή και ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ  ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ  φαντάζομαι οτι γίνεται..αλλά έτσι δεν περιμένω αλλες 7 μέρες για μια ακομη καινούργια αγγελία αν θελω να βλαω? (έχω ήδη μια ενεργή ακόμη...)

Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει με τις αγγελίες που εκκρεμούσαν κατά τη μετάβαση (και όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό ήταν πρακτικά αδύνατο να περιμένουμε να λήξουν οι εκκρεμείς αγγελίες, γιατί κάτι τέτοιο δεν θα συνέβαινε ποτέ).

Ναι, αν πατήσεις Νέα Υποβολή θα σου τη χρεώσει ως αγγελία και θα αρχίσει να μετρά ο χρόνος για να ανοίξει slot από τη στιγμή της υποβολής.

Στείλε μία αναφορά, σε παρακαλώ, περιγράφοντας το πρόβλημα. Δεν ξέρω αν είναι bug, για να σου πω να το γράψεις εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 λεπτά πριν, lexotamilf είπε

Επιεδή δεν έχω παρακολουθήσει. Υπάρχει η δυνατότητα επεξεργασίας της αγγελίας λίγα λεπτά μετά την ανάρτηση της ή όχι;

Ναι, υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας, για αρκετά σημαντικότερο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Ναι, υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας, για αρκετά σημαντικότερο διάστημα.

Αρκετα μεγαλυτερο εννοεις; Δεν εχω ιδεα ποσο ηταν στο παλιο, θεωρω οτι θα επρεπε να ειναι καθολη την διαρκεια ανοιχτη η επεξεργασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 λεπτά πριν, orck είπε

Αρκετα μεγαλυτερο εννοεις; Δεν εχω ιδεα ποσο ηταν στο παλιο, θεωρω οτι θα επρεπε να ειναι καθολη την διαρκεια ανοιχτη η επεξεργασια.

Eννοώ ότι είναι σίγουρα μεγαλύτερο από τα "λίγα λεπτά" που ρώτησε το μέλος. 

Αν δεν απατώμαι, είναι κατά τι λιγότερο από 5 ημέρες (πρέπει να υπολογίζεται με λεπτά και δεν βγαίνει ακριβώς).

Δεν εξετάζεται επί του παρόντος η επέκταση του διαστήματος αυτού.

EDIT: Είναι ακριβώς όσο ήταν και στην προηγούμενη υλοποίηση του insomnia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Snoob είπε

Ναι, υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας, για αρκετά σημαντικότερο διάστημα.

Ευχαριστώ. Δεν το είχα δει εκεί που ήταν χωμένο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 λεπτά πριν, lexotamilf είπε

Ευχαριστώ. Δεν το είχα δει εκεί που ήταν χωμένο :P

Από το "Ενέργειες Αγγελιών", κλικ και ανάλογα με την κατάσταση της αγγελίας υπάρχει "επεξεργασία", "αλλαγή τύπου αγγελίας".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ένας μήνας μολονότι είναι μεγάλος σαν όριο και αρκετός για τις περισσότερες περιπτώσεις, θα υπάρξουν φορές που δεν αρκεί. Για παράδειγμα, άμα βγάλει κάποιο ελάττωμα στομ 1,5 μήνα και το πας για σέρβις και εκεί σου πουν ότι δεν έχει εγγύηση (πχ είχε ρουτάρει ενώ σου έλεγε ότι το χει αφήσει μαμά) τι κάνεις;

Πάντως αν ειναι να μπει το αυτόματο, ας μπει απλά ένας επιπλέον counter. Όχι στις θετικές αξιολογήσεις. Θα μπορούσε να ονομαστεί ως απροβλημάτιστες/ασχολίαστες συναλλαγές. Αλλιώς χάνουν αμέσως την αξία τους οι θετικές. Έτσι θα φαίνεται το μέλος ότι έχει κάνει συναλλαγές χωρίς να υπάρξει γκρίνια το οποίο αποτελεί πάλι μια θετική ένδειξη για ασφαλή συναλλαγή.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αυτόματη θετική αξιολόγηση είναι άτοπη.

Πρώτων γιατί δεν απαιτείται από τον αγοραστή να επιβεβαίωσει τον πωλητή ώστε  να του δώσει έγκριση για αξιολόγηση. Το οποίο οδηγεί στην εύρεση παλαιών ανενεργών μέλλον, τα οποία δεν έχουν πλέον παρουσία στο φόρουμ, κάνοντας τα εν δύναμη αγοραστές σε εικονικές αγοραπωλησίες.

Δεύτερων δεν υπάρχει πλατφόρμα που να ακολουθεί τέτοια πρακτική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Η αυτόματη θετική αξιολόγηση είναι άτοπη.

Πρώτων γιατί δεν απαιτείται από τον αγοραστή να επιβεβαίωσει τον πωλητή ώστε  να του δώσει έγκριση για αξιολόγηση. Το οποίο οδηγεί στην εύρεση παλαιών ανενεργών μέλλον, τα οποία δεν έχουν πλέον παρουσία στο φόρουμ, κάνοντας τα εν δύναμη αγοραστές σε εικονικές αγοραπωλησίες.

Δεύτερων δεν υπάρχει πλατφόρμα που να ακολουθεί τέτοια πρακτική.

Εφόσον εφαρμοστεί το μέτρο (που ΔΕΝ είναι βέβαιο, γενικά το συζητάμε τώρα) σαφέστατα θα μιλάμε για αγγελίες από εδώ και πέρα.  Δεν θα ανατρέξουμε στο παρελθόν, δηλαδή.

Προσωπική μου άποψη, είναι μέτρο που δεν θα επέλεγα, αν ήταν δική μου απόφαση, καθώς η αυτόματη "θετική" σαφώς δεν έχει την ίδια αξία με τη θετική που βάζει ένας χρήστης, αλλά όπως έχω ξαναγράψει, συζητάμε διάφορες περιπτώσεις. Σε κάθε περίπτωση, είναι κάτι για το απώτερο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...