Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα ρε παιδια να σταματήσουμε να συζητάμε και να γεμίζει το φόρουμ παπατζες για τα παρακάτω .

Οχι πανω απο 2 αγγελιες την βδομαδα .
Οχι Multiple αγοραστές / αξιολογήσεις .
Ναι σe multiple αγγελία  αλλά αξιολόγηση μόνο μια .

 

Και να συγκεντρωθούμε για αλλα που λειπουν .
Νεες κατηγορίες .
Μεταφορά των ολοκληρωμένων αγγελιών σε άλλο section .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, villasg είπε

[...]
Νεες κατηγορίες .
Μεταφορά των ολοκληρωμένων αγγελιών σε άλλο section .

Για νέες κατηγορίες άνοιξε ήδη νήμα σε αυτή την ενότητα.

Οι ολοκληρωμένες μεταφέρονται, αλλά μετά από κάποιο διάστημα. Εννοείς την άμεση μεταφορά του; (για να μην εμφανίζονται στα αποτελέσματα, ας πούμε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Snoob είπε

Οι ολοκληρωμένες μεταφέρονται, αλλά μετά από κάποιο διάστημα. Εννοείς την άμεση μεταφορά του; (για να μην εμφανίζονται στα αποτελέσματα, ας πούμε; )

 

Ναι με την λογικη να μην εμφανιζονται στο search / καταλογο

Αφου ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ τι ενοια εχει να μεινει πλεον στον καταλογο ενεργων αγγελιων ?

2 λεπτά πριν, orck είπε

Ναι αυτο θα το ηθελα και εγω πολυ, τι νοημα εχει να ψαχνω και να πεφτω σε μη διαθεσιμα προιοντα, με το που κλεισει δρομο. Γνωμη μου

Οχι διαγραφη
Ας παει σε ενα section ολοκληρωμενες / ανενεργες αγγελιες .

Εκει θα μπορεις να εχεις προσβαση εαν θες να τσεκαρεις την αξιολογηση του πωλητη και τι εδωσε

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, villasg είπε

Ναι με την λογικη να μην εμφανιζονται στο search / καταλογο

Αφου ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ τι ενοια εχει να μεινει πλεον στον καταλογο ενεργων αγγελιων ?

Ένα θέμα είναι ότι η ολοκλήρωση, για προστασία και των δύο μελών που εμπλέκονται σε μια αγγελία, είναι υπό προϋποθέσεις αναστρέψιμη. Άρα, θα πρέπει να μιλάμε για αγγελίες όπου, μετά την ανταλλαγή αξιολογήσεων, κλείνουν οριστικά; Να το ρωτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Ένα θέμα είναι ότι η ολοκλήρωση, για προστασία και των δύο μελών που εμπλέκονται σε μια αγγελία, είναι υπό προϋποθέσεις αναστρέψιμη. Άρα, θα πρέπει να μιλάμε για αγγελίες όπου, μετά την ανταλλαγή αξιολογήσεων, κλείνουν οριστικά; Να το ρωτήσω.

Υπο προυποθεσεις λοιπον θα γυρνα πισω στις ενεργες εαν και οταν ξαναγινει ενεργη για τον α ή β λογο

Παραδειγμα γειτονικου φορουμ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Snoob είπε

Για νέες κατηγορίες άνοιξε ήδη νήμα σε αυτή την ενότητα.

Οι ολοκληρωμένες μεταφέρονται, αλλά μετά από κάποιο διάστημα. Εννοείς την άμεση μεταφορά του; (για να μην εμφανίζονται στα αποτελέσματα, ας πούμε; )

Ερώτηση... έκλεισα, ολοκληρώθηκε συναλλαγή πριν την αλλαγή του site και αξιολόγησα τον αγοραστή (2-3 ώρες πριν την αλλαγή)... ο αγοραστής όμως δεν μπορεί να με αξιολογήσει πια (μετά την αλλαγή) !!!!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να αξιολογήσουμε ολοκληρωμένη συναλλαγή πριν την "αλλαγή" που έφερε το νέο έτος στο insomia???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Ερώτηση... έκλεισα, ολοκληρώθηκε συναλλαγή πριν την αλλαγή του site και αξιολόγησα τον αγοραστή (2-3 ώρες πριν την αλλαγή)... ο αγοραστής όμως δεν μπορεί να με αξιολογήσει πια (μετά την αλλαγή) !!!!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να αξιολογήσουμε ολοκληρωμένη συναλλαγή πριν την "αλλαγή" που έφερε το νέο έτος στο insomia???

Δεν νομίζω, όμως θα πρέπει να το διασταυρώσω. Γενικά, με τις αγγελίες που συνέπεσαν με το μεταίχμιο της μετάβασης ενδεχομένως να δημιουργήθηκε πρόβλημα. Θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Snoob είπε

Κι έπειτα του ορισμού χρόνου ανανέωσης. Συζητάμε, δηλαδή, για ένα σύστημα το οποίο, όταν ανεβάζεις μία αγγελία, θα πρέπει να μαντεύει αν σε μία ώρα ή μία ημέρα σκοπεύεις να ανεβάσεις άλλες 7 (ή όσες) για να σου υπολογίσει ανάλογα το χρόνο μέχρι την επόμενη νέα υποβολή;

Δεν χρειάζεται να μαντεύει.Καταρχήν θεωρείς πως ανανέωση = υποβολή.Ξεκινάς με ένα default χρονικό όριο 7 ημερών.Εαν έχεις υποβάλει αγγελίες=<2  μέσα σε 7 ημέρες το χρονικό όριο για τον χρήστη παραμένει ως έχει,εαν βάλεις (η επανυποβάλεις) 2<αγγελίες=<4  εντός των 7 ημερών το όριο ώστε να κάνει νέα υποβολή ο χρήστης πάει στις 14 ημέρες κ.ο.κ.Προγραμματιστικά γίνεται,το αν το υποστηρίζει η πλατφόρμα είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Snoob είπε

Το ανέφερα ήδη, πως ένα από τα πολλά θέματα που έχει η προσέγγιση του "διατηρήστε το ίδιο όριο συνολικά, αλλά αφήστε μας να τις βάλουμε μαζεμένες" είναι αυτό ακριβώς, της προβολής.

Για το οποίο ήδη είχαμε σωρεία παραπόνων.

 

Μιλας για τα παραπονα που ειχατε παλια,η για τους τονους παραπονα που βλεπω εγω τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,

αφου δε μπορειτε να το λυσετε σε κατι τοσο απλο.

γιατι δε βαζετε 2 αγγελιες με μια αξιολογηση και ισχυ της αγγελιας 3 μερες?

ετσι : 1) αν το πουλησω γρηγορα δε θα περιμενω μια εβδομαδα και 2) αν κλεισει η αγγελια ή την αλλαζω ή την ξανα ριχνω στο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/5/2018 στις 10:46 ΜΜ, MessengerOfGood είπε

Νομίζω θα ήταν χρήσιμη η δυνατότητα νε δεί κανείς στη σειρά (όχι τρείς ανα σειρά αλλά όπως τις βλέπουμε μέσα σε μια υποκατηγορία) όλες τις ανοικτές αγγελίες. Πολλές φορές μπαίνουν ενδιαφέροντα πράγματα σε εντελώς άσχετες θέσεις. Για παράδειγμα τι δουλειά έχει αυτή η αγγελία για αεροπορικα εισητήρια στα αηφόνια;;; 

Όποιος έχει χρόνο, όπως εγώ, ας χαζεύει, δεν είναι κακό!

Επανέρχομαι στην άποψή μου για σερφαρισμα στις ανοικτές αγγελίες ανεξάρτητα κατηγορίας.

Η υπάρχουσα δυνατότητα να βλέπεις 5 σειρές με 3 αγγελίες καθεμιά δεν είναι καθόλου βολική για γρήγορο σκανάρισμα. Αυτό το στύλ είναι πολύ πιό βολικό.

Προσωπικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει - ειναι πολύ κουραστικό.

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά τα απεσταλμένα - αναπάντητα μηνύματά μου έχουν εξαφανιστεί από το inbox από τότε που άλλαξε σε νέο design.

α. μόνο σε μένα ισχύει αυτό?

β. θα επανέλθουν?

 

Επεξ/σία από mercier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, mercier είπε

Ρε παιδιά τα απεσταλμένα - αναπάντητα μηνύματά μου έχουν εξαφανιστεί από τότε που άλλαξε σε νέο design.

α. μόνο σε μένα ισχύει αυτό?

β. θα επανέλθουν?

Τα προσωπικά σου μηνύματα; Στο "καμπανάκι";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Snoob είπε

Τα προσωπικά σου μηνύματα; Στο "καμπανάκι";

τα προσωπικά μου μηνύματα στο "φακελάκι"

Βλέπω εχει λινκ

http://www.insomnia.gr/messenger/

Εκεί βλέπω μόνο: Εισερχόμενα, Νέο και Πρόχειρα.

Όσα είναι απεσταλμένα και δεν έχουν λάβει ακόμα απάντηση έχουν εξαφανιστεί.

Έκανα νέο τεστ και σου έστειλα ένα μήνυμα. Δεν ισχύει τελικά το βλέπω στα εισερχομενα. Έχασα ένα μήνυμα που έστειλα στις 2 Ιανουαρίου από κινητό συσκευή σε αγγελία.

Μήπως εξαφανίζονται τα μηνύματα αν το σβήσει ο παραλήπτης?

Επεξ/σία από mercier
update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...