Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, siralexgio7 είπε

Μάλλον κάνεις αίτημα στους διαχειριστές και το αλλάζουν αυτοί, φίλε μου. Εσύ δε μπορείς, νομίζω.-

Όταν εννοείς αίτημα από που ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, unstabletop είπε

Όταν εννοείς αίτημα από που ;;

Δεν ξέρω ακριβώς. Δοκίμασε μέσα στην αγγελία που έχει επιλογή "αναφορά" και γράψε τι θέλεις ακριβώς.-

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω που πρέπει να ποστάρω ζητήματα προβληματικών ατόμων σε αγγελίες, αν και τα βαριέμαι αυτά, δεν σκοτίζομαι συνήθως για ανόητους και ζωώδεις συμπεριφορές αλλα μερικές φορές τα όρια ξεπερνιόνται! 2 μέρες κανονίζαμε και ενώ οριστικά φιξάραμε την ημέρα και το μέρος (εγώ θα τραβιόμουν στην πόλη του υπ'όψην), πρίν λίγο που του στέλνω για την ακριβή ώρα, μου λέει... φίλε μου το έδωσα το κινητό!!!!!!!!!!!!!! Τι βρίσκετε λοιπόν σε όλο αυτό; Στην απάντησή του; Όλα καλά; Εαν ναί, είμαι λάθος εγώ και ζητώ συγγνώμη. Καλό μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Homecinemakias είπε

Δεν ξέρω που πρέπει να ποστάρω ζητήματα προβληματικών ατόμων σε αγγελίες, αν και τα βαριέμαι αυτά, δεν σκοτίζομαι συνήθως για ανόητους και ζωώδεις συμπεριφορές αλλα μερικές φορές τα όρια ξεπερνιόνται! 2 μέρες κανονίζαμε και ενώ οριστικά φιξάραμε την ημέρα και το μέρος (εγώ θα τραβιόμουν στην πόλη του υπ'όψην), πρίν λίγο που του στέλνω για την ακριβή ώρα, μου λέει... φίλε μου το έδωσα το κινητό!!!!!!!!!!!!!! Τι βρίσκετε λοιπόν σε όλο αυτό; Στην απάντησή του; Όλα καλά; Εαν ναί, είμαι λάθος εγώ και ζητώ συγγνώμη. Καλό μεσημέρι.

Αν σε είχε ορίσει ως αγοραστή, τότε προχωράς σε αρνητική αξιολόγηση. Αν όχι (που μάλλον αυτό έγινε), τότε δε μπορείς να κάνεις κάτι και απλά πρόσεχε στις επόμενες συναλλαγές σου.

Έχει γραφτεί πόσες φορές απο mods οτι αν κάποιος αρνηθεί να μας ορίσει αγοραστή στην αγγελία του, τότε είναι καμπανάκι για προβλήματα στην εξέλιξη της συναλλαγής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Stone Cold είπε

Έχει γραφτεί πόσες φορές απο mods οτι αν κάποιος αρνηθεί να μας ορίσει αγοραστή στην αγγελία του, τότε είναι καμπανάκι για προβλήματα στην εξέλιξη της συναλλαγής. 

Eνω αν μας ορισει ειμαστε απολυτα βεβαιοι ότι δεν θα υπαρξει κανενα πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Stone Cold είπε

Αν σε είχε ορίσει ως αγοραστή, τότε προχωράς σε αρνητική αξιολόγηση. Αν όχι (που μάλλον αυτό έγινε), τότε δε μπορείς να κάνεις κάτι και απλά πρόσεχε στις επόμενες συναλλαγές σου.

Έχει γραφτεί πόσες φορές απο mods οτι αν κάποιος αρνηθεί να μας ορίσει αγοραστή στην αγγελία του, τότε είναι καμπανάκι για προβλήματα στην εξέλιξη της συναλλαγής. 

Το θέμα που αναφέρω είναι προς την ουσία του θέματος και όχι στους κανόνες που αναφέρεις. Αυτός ενώ είχαμε συμφωνήσει, απλά αθέτησε τον λόγο του. Δεν έχει να κάνει με ενέργειες στον τομέα των αγγελιών του insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rus είπε

Eνω αν μας ορισει ειμαστε απολυτα βεβαιοι ότι δεν θα υπαρξει κανενα πρόβλημα?

Φυσικά και όχι, αλλά τουλάχιστον θα μπορείς να ρίξεις αρνητική και να βγάλεις το άχτι σου. (Φυσικά τότε θα υπάρχει κίνδυνος εκδικητικής-ψευδούς αρνητικής αξιολόγησης απο την αντίπαλη πλευρά, αλλά αυτό είναι θέμα για άλλη συζήτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, rus είπε

Eνω αν μας ορισει ειμαστε απολυτα βεβαιοι ότι δεν θα υπαρξει κανενα πρόβλημα?

τουλαχιστων θα μπορεις να κανεις αρνητικη αξιολογηση..

εγω την πατησα προσφατα..  αγορασα  κατι που δεν εκανε αυτα που ελεγε.   ειχα εμπιστευτει τον πωλητη λογω αξιολογησεων  και δεν του ζητησα να ολοκληρωσει την αγγελια

το αποτελεσμα ηταν  να μην μπορω να του κανω αρνητικη αξιολογηση και να μην περνει πισω το προιον.

γιαυτο εμπιστοσυνη πουθενα δεν πα να εχει και 300 αξιολογησεις.

απο οτι καταλαβα παρα  πολλοι εχουν fake αξιολογησεις 

Επεξ/σία από christopher0016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Stone Cold είπε

θα μπορείς να ρίξεις αρνητική και να βγάλεις το άχτι σου. Φυσικά τότε θα υπάρχει κίνδυνος εκδικητικής-ψευδούς αρνητικής αξιολόγησης απο την αντίπαλη πλευρά,

Aρα ισως θα επρεπε να μπαινει μόνο μια αξιολογηση. Στον πωλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές απορείες για το νέο σύστημα:

Εαν εγώ πχ είμαι πωλητής και βρω έναν αγοραστή, πρέπει πριν γίνει η συναλλαγή να τον ορίσω ως αγοραστή ή αφότου γίνει η συναλλαγή;

Αν τον ορίσω αγοραστή πριν γίνει η συναλλαγή και για κάποιο λόγο δεν γίνει η συναλλαγή με υπατιότητα του αγοραστή , μπορεί να μου αφήσει αρνητική κριτική;

Όταν ορίζεις κάποιον ως αγοραστή , μπορείς να το πάρεις πίσω ή είναι αμετάκλητη ενέργεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, tarantules είπε

Μερικές απορείες για το νέο σύστημα:

Εαν εγώ πχ είμαι πωλητής και βρω έναν αγοραστή, πρέπει πριν γίνει η συναλλαγή να τον ορίσω ως αγοραστή ή αφότου γίνει η συναλλαγή;

Αν τον ορίσω αγοραστή πριν γίνει η συναλλαγή και για κάποιο λόγο δεν γίνει η συναλλαγή με υπατιότητα του αγοραστή , μπορεί να μου αφήσει αρνητική κριτική;

Όταν ορίζεις κάποιον ως αγοραστή , μπορείς να το πάρεις πίσω ή είναι αμετάκλητη ενέργεια;

Πριν γινει τον οριζεις. Κλειδώνεται η αγγελια σου και ελπιζεις να πανε όλα καλα.

Αν η συναλλαγή δεν γινει με υπαιτιοτητα του αγοραστη λογικα εσυ θα του αφησεις αρνητικη, όχι αυτος.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν μου ξεφυγε και εχει απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες που διαβασα.

Η επιλογη για bump μιας αγγελιας υπαρχει ακομα και αν ναι που μπορω να την βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον ερχομό του ανανεωμένου πλέον Insomnia είδαμε όλοι μας περισσότερες κατηγορίες σε όλους τους τύπους των αγγελιών και κυρίως στην κατηγορία των τηλεφώνων. Δημιουργήθηκε και η ξεχωριστή κατηγορία των Xiaomi προϊόντων-τηλεφώνων  ( εισακούστηκαν οι πολυάριθμες αναφορές των χρηστών για αυτό το θέμα ), αλλά αυτό που παρατηρώ εγώ, και πιστεύω όλοι όσοι ασχολούνται με τις αγγελίες της συγκεκριμένης μάρκας, είναι ότι κάθε άλλο παρά σχετικές αγγελίες υπάρχουν. Μπαίνει ο κάθε χρήστης που θέλει να αγοράσει ή  για να πουλήσει τηλέφωνα  και προϊόντα της συγκεκριμένης μάρκας, και αυτό που βρίσκει είναι αγγελίες: για iphone...για  Huawei....για Lg....για What's Up....ακόμα και για γραφείο υπολογιστή:blink:. Και δεν μιλάμε για αγγελίες ανταλλαγών, μιλάμε  καθαρά για αγγελίες  πώλησης... Πιστεύω ότι λόγο υψηλής επισκεψιμότητας της εν λόγο κατηγορίας, δεν γίνεται από λάθος ή από απερισκεψία....Μέρα με την μέρα παρατηρώ ότι το "φαινόμενο" αυτό μεγαλώνει.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...