Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε τις αξιολογήσεις που έχουν μπει σε μια αγγελία; Πέρα από το να μπούμε στις αξιολογήσεις του πωλητή και να αρχίσουμε να ψάχνουμε και μετά να προσπαθήσουμε να ψάξουμε και του αγοραστή. 

Το ψαχνω και εγω αυτο το σημειο και δεν εχω βγαλει ακρη.
Για πειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε τις αξιολογήσεις που έχουν μπει σε μια αγγελία; Πέρα από το να μπούμε στις αξιολογήσεις του πωλητή και να αρχίσουμε να ψάχνουμε και μετά να προσπαθήσουμε να ψάξουμε και του αγοραστή. 

στην αγγελια παει η αξιολογηση ή στο χρηστη? η αγγελια σημερα είναι αυριο δεν ειναι, ολοκληρωθηκε, διαγραφηκε, ακυρωθηκε.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρηστης θα μπορει να δηλωσει καποιες λεξεις κλειδια και οταν καποιος κανει καποιο σχετικο ποστ στην ενοτητα 'προσφορες', τοτε θα λαβει καποια ειδοποιηση. Μαιλ ή εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Μια σημαντική λειτουργία που πιστεύω ότι πρέπει να προστεθεί στις αγγελίες είναι η δυνατότητα κατάταξης κατά αύξουσα τιμή, ώστε να βλέπουμε αγγελίες στο πλαίσιο τιμών που μας ενδιαφέρουν και όχι όλες μαζί.

Πιστεύω θα βοηθούσε ιδιαίτερα όλους τους χρήστες των αγγελιών

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν INSOMNIA η νέα κατάσταση που φτιάξατε, είναι για μένα επιεικώς απαράδεκτη. Αντί να την κάνετε πιο απλή, την κάνατε πιο σύνθετη και πολλά μέλη δυσκολευόμαστε. Δεν νομίζω να είμαι ο μόνος που παραπονιέμαι. Επίσης, κάθε φορά που θέλω να έλθω σε επικοινωνία με πωλητή, μου ζητάει να επανασυνδεθώ, ενώ έχει παραθυράκι τσεκαρισμένο για να το θυμάται (υποτίθεται). Συγχαρητήρια στον σχεδιαστή του σάιτ.

Υ.Γ. 'Ισως το γράφω σε λάθος τομέα αλλά δεν με πολυενδιαφέρει να ψάχνω. DENNIS P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, webparts said:

Feature για rank χρηστων βασει αξιολογησεων θα παιξει;

Νομιζω στο παλιο επαιζε καποια στιγμη.

Αξιολογήσεις αγγελιών? Τι ranks? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, webparts said:

Περισσοτερες θετικες/αρνητικες.

Δεν θυμάμαι να υπήρχαν ποτέ ranks σε αξιολόγηση αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, webparts είπε

Περισσοτερες θετικες/αρνητικες.

Οποιος εχει περισσοτερα πραγματα προς πωληση θα εχει και περισσοτερες θετικες, δε λεει κατι αυτό.

Οι αρνητικες κανουν τη διαφορά.

Αληθεια, αυτή τη στιγμη υπαρχουν μελη  με περισσοτερες από 2-3 αρνητικες?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rus είπε

Οποιος εχει περισσοτερα πραγματα προς πωληση θα εχει και περισσοτερες θετικες, δε λεει κατι αυτό.

Οι αρνητικες κανουν τη διαφορά.

Αληθεια, αυτή τη στιγμη υπαρχουν μελη  με περισσοτερες από 2-3 αρνητικες?

Λιγο ακυρο αυτο που ειπες σε σχεση με αυτο που ρωτησα,χωρις παρεξηγηση.

Εγω συναλλασομαι με μελη με πολλες αξιολογησεις,οποτε θα με βολευε να ψαχνω με βαση τις αξιολογησεις και να ελεγχω τι πουλαει ο καθενας,για να τους προσθετω και σε σελιδοδεικτες.

Ο μονος τροπος να μην εχεις αρνητικες σαν πωλητης ειναι να  κανεις το μ@λ@κ@ σε καθε κολλημενο αγοραστη που κατι δεν του εκατσε καλα.Οταν εχεις 300 συναλλαγες,οσο αψογος και αν εισαι θα βρεθει και ενας μ@λ@κ@ς ( και δυο και τρεις ) .

Εγω πλεον δεν κανω αρνητικες,στο παλιο προφιλ εκανα μια σαν αγοραστης και φυσικα ελαβα την αναλογη εκδικητικη αρνητικη,ασχετως που ειχα κανει και καταθεση.

Στο παλιο ινσομνια ειχα συναντησει 4 και 5 αρνητικες,αλλα εαν ηταν σε προφιλ με 150 θετικες ηταν ψιλονορμαλ.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, webparts είπε

Λιγο ακυρο αυτο που ειπες σε σχεση με αυτο που ρωτησα,χωρις παρεξηγηση.

Εγω συναλλασομαι με μελη με πολλες αξιολογησεις,οποτε θα με βολευε να ψαχνω με βαση τις αξιολογησεις και να ελεγχω τι πουλαει ο καθενας,για να τους προσθετω και σε σελιδοδεικτες.

Ο μονος τροπος να μην εχεις αρνητικες σαν πωλητης ειναι να  κανεις το μ@λ@κ@ σε καθε κολλημενο αγοραστη που κατι δεν του εκατσε καλα.Οταν εχεις 300 συναλλαγες,οσο αψογος και αν εισαι θα βρεθει και ενας μ@λ@κ@ς ( και δυο και τρεις ) .

Εγω πλεον δεν κανω αρνητικες,στο παλιο προφιλ εκανα μια σαν αγοραστης και φυσικα ελαβα την αναλογη εκδικητικη αρνητικη,ασχετως που ειχα κανει και καταθεση.

Στο παλιο ινσομνια ειχα συναντησει 4 και 5 αρνητικες,αλλα εαν ηταν σε προφιλ με 150 θετικες ηταν ψιλονορμαλ.

Oπως ειπα αν ενα μελος εχει πολλα πραγματα προς πωληση/πολλες συναλλαγες, επομενο ειναι να συγκεντρωσει και πολλες θετικες. Απλη διαπιστωση σχετιζομενη με το quote, oχι με αυτό που ρώτησες.

4,5 αρνητικες?! Εγω παντως δε θα εκανα ποτε συναλλαγη με καποιον που εχει τοσες αρνητικες, ασχέτως ποσες περισσοτερες θετικες ειχε.

Τι εγραψε στην εκδικητικη του?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

Oπως ειπα αν ενα μελος εχει πολλα πραγματα προς πωληση/πολλες συναλλαγες, επομενο ειναι να συγκεντρωσει και πολλες θετικες. Απλη διαπιστωση σχετιζομενη με το quote, oχι με αυτό που ρώτησες.

4,5 αρνητικες?! Εγω παντως δε θα εκανα ποτε συναλλαγη με καποιον που εχει τοσες αρνητικες, ασχέτως ποσες περισσοτερες θετικες ειχε.

Τι εγραψε στην εκδικητικη του?

Κοιτα,σιγουρα παιζει και ρολο τι λεει η καθε αρνητικη.
Εγω πχ ειχα κανονισει να παρω ενα λαπτοπ που ειχε προβλημα μονο στην οθονη,τελικα μου ηρθε ενα λαπτοπ αχρηστο σε τετοια φαση που το εκανα σταθερο.

Ο τυπος με παραμυθιαζε 2-3 μηνες οτι μου ειχε στειλει πραματα που ειχε ξεχασει ( φορτιστη πχ ) ,τα φορτωνε στα ΕΛΤΑ,μετα ελεγε οτι ειναι νοσοκομειο και αλλες παπαριες.

Οταν τελικα απελπιστηκα και του εκανα αρνητικη αφου δεν απαντουσε πολλες μερες μου εκανε και ο ιδιος αρνητικη λεγοντας οτι μου ειχε πει οτι το λαπτοπ ειχε χαλασμενη οθονη.
Εγω ο ιδιος στην αρνητικη μου ειχα γραψει οτι ειχαμε κανονισει για λαπτοπ με προβλημα στην οθονη και ηρθε ενα αχρηστο λαπτοπ ( σπασμενη βαση μεντεσε,ελειπε ο μεντεσες,ελειπαν πληκτρα,ελειπε φορτιστης  ) . Με λιγα λογια ο ιδιος ακυρωνε τον εαυτο του,οποτε καταλαβα οτι προκειται περι ατομου με ειδικες αναγκες,οποτε δεν το συνεχισα.

Οταν διαβαζεις τετοιες αρνητικες καταλαβαινεις ποιος εχει δικιο συνηθως.

Εαν εχεις ορεξη,τσεκαρεις και τα προφιλ που εχουν κανει τις αρνητικες,βλεπεις και τον τροπο που γραφουν στο φορουμ και στις αγγελιες τους και καταληγεις περιπου αν αξιζει η οχι να αγορασεις απο αυτο το χρηστη.

Αυτος που μου πουλησε το ριμαδολαπτοπ εχει μια ακριβως ιδια αρνητικη απο αλλο χρηστη,εστειλε δλδ λαπτοπ με πολλα προβληματα και εκανε τον κινεζο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, webparts είπε

ειχα κανονισει να παρω ενα λαπτοπ που ειχε προβλημα μονο στην οθονη,τελικα μου ηρθε ενα λαπτοπ αχρηστο σε τετοια φαση που το εκανα σταθερο.

Ο τυπος με παραμυθιαζε 2-3 μηνες οτι μου ειχε στειλει πραματα που ειχε ξεχασει ( φορτιστη πχ ) ,τα φορτωνε στα ΕΛΤΑ,μετα ελεγε οτι ειναι νοσοκομειο και αλλες παπαριες.

Οταν τελικα απελπιστηκα και του εκανα αρνητικη αφου δεν απαντουσε πολλες μερες μου εκανε και ο ιδιος αρνητικη λεγοντας οτι μου ειχε πει οτι το λαπτοπ ειχε χαλασμενη οθονη.

Δηλαδη εχουμε μια αρνητικη που στηρίζεται σε ψεμμα.

Πιστευω οτι σε αυτές τις περιπτωσεις πρεπει να παρεμβαινει ο mod και διαβαζοντας τα pm να διαπιστωνει το ψεμμα και να σβηνει την αδικη αρνητικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...