Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, ninjanody είπε

Όσο και να το κοπανήσουν δεν το πουλάω αν δεν φτάσει τα 5€ από πείσμα. Ήταν η πρώτη μου αγορά.

Αν φτασει καποτε στα 5€. Το supply ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Ομως πολυ πιθανο καποια στιγμη να γυρισει στη τιμη που πουλησες οποτε με λιγη υπομονη δε θα εισαι χαμενος.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ποσο ξενερα μετα απο ενα μηνα μελετης, να αποφασιζεις να μπεις στο παιχνιδι και να χανεις τετοια βουτια λογω της καθυστερησης μεσω sepa. Καρτα και παλι καρτα. οσοι εχετε συμβεβλημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει να ειμαι -50%  ή παραπανω σημερα σε Tron , CND , Ripple , Stellar και sonm. Ολο αυτο ειναι το 70% του portfolio , παλι καλα που ενα 30% το εβαλα σε ICO.

Πραγματικα σκεφτομαι να μπω ξανα με ενα 20% και στα 5 νομισματα.

Επεξ/σία από glix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Αν φτασει καποτε στα 5€. Το supply ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Ομως πολυ πιθανο καποια στιγμη να γυρισει στη τιμη που πουλησες οποτε με λιγη υπομονη δε θα εισαι χαμενος.

Το circulating supply παίζει ρόλο μόνο στον υπολογισμό του market cap. Και το market cap είναι απλά ένας δείκτης δημοφιλίας ενός νομίσματος. Από μόνο του δεν μπορεί να προβλέψει τη τιμή. Το ότι το market cap θα φτάσει στα ουράνια, άμα η τιμή είναι αρκετά υψηλή σε ένα νόμισμα με υψηλό circulating supply δεν είναι κάτι που έχει σημασία. Γενικά το market cap είναι πολύ παρεξηγημένος όρος στα cryptos. Η τιμή εξαρτάται καθαρά από τη προσφορά και ζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thomasG4 είπε

Το circulating supply παίζει ρόλο μόνο στον υπολογισμό του market cap. Και το market cap είναι απλά ένας δείκτης δημοφιλίας ενός νομίσματος. Από μόνο του δεν μπορεί να προβλέψει τη τιμή. Το ότι το market cap θα φτάσει στα ουράνια, άμα η τιμή είναι αρκετά υψηλή σε ένα νόμισμα με υψηλό circulating supply δεν είναι κάτι που έχει σημασία. Γενικά το market cap είναι πολύ παρεξηγημένος όρος στα cryptos. Η τιμή εξαρτάται καθαρά από τη προσφορά και ζήτηση.

Το marketcap = circulation * price...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Το marketcap = circulation * price...

E ναι. Αυτό γράφω και εγώ. Άμα ανέβει η τιμή θα ανέβει και το market cap.

https://www.wsj.com/articles/stop-talking-about-bitcoins-market-cap-1513015626

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zio10 είπε

Υπάρχουν νομίσματα που χάθηκαν εντελώς; Μπορεί να γίνει αυτό ή πάντα θα υπάρχει ένα νόμισμα με σχεδόν μηδενική αξία;

φυσικά και υπάρχουν το ποιο πρόσφατο το DAO. Γενικά τα μόνα νομίσματα που χάνονται τελείως είναι αυτά που έχει καταρρεύση η τεχνολογία τους λόγο bug η εξωγενών παραγόντων όπως του πρώτου altcoin που έγινε επίθεση με miner απο ένα bitcoin developer και καταστράφηκε το blockchain σύστημα του.

Δεν πρέπει να συγχέουμε ποτέ την τιμή με την τεχνολογία. Ενα blockchain σύστημα μπορεί να δουλέψει όπως δουλεύει ακόμα και στο 1 cent όπως και το bitcoin. H τιμή απλά το κάνει ποιο secure σε εξωτερικές επιθέσεις όπως οργανωμένο mining attack.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε για XMR/ICX/AION με αυτη τη σειρα οσοι εχετε funds διαθεσιμα, 62k ICX ειναι πολυ καλη τιμη αν το βρειτε εκει, το AION σπεκουλα προς το παρον και το XMR σταθερη αξια στα 300k ειναι πολυ καλη αγορα για εμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, damienmaguire είπε

Ποσο ξενερα μετα απο ενα μηνα μελετης, να αποφασιζεις να μπεις στο παιχνιδι και να χανεις τετοια βουτια λογω της καθυστερησης μεσω sepa. Καρτα και παλι καρτα. οσοι εχετε συμβεβλημενη.

Εγώ έμβασμα που έκανα μέσω Πειραιώς  στην Coinbase μου τα πέρασε τα ευρώ σε 20 λεπτά.. και αγόρασα εθεριουμ.. τι πρόβλημα αντιμετώπισες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panagiotisspu είπε

Εγώ έμβασμα που έκανα μέσω Πειραιώς  στην Coinbase μου τα πέρασε τα ευρώ σε 20 λεπτά.. και αγόρασα εθεριουμ.. τι πρόβλημα αντιμετώπισες ;;

20' ? Εμβασματα απο Εθνικη μεσω sepa μπαίνουν την 2η εργασιμη μέρα. Τυχερος ήμουν καθως μπηκαν μολις σημερα, εκανα τα ψωνια μου αλλα το entry δεν ηταν το ιδανικο για εμενα.

10 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δειτε για XMR/ICX/AION με αυτη τη σειρα οσοι εχετε funds διαθεσιμα, 62k ICX ειναι πολυ καλη τιμη αν το βρειτε εκει, το AION σπεκουλα προς το παρον και το XMR σταθερη αξια στα 300k ειναι πολυ καλη αγορα για εμενα.

Θελω να αγορασω και τα 3. Τι κριμα που δεν παιζει σαλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι από αυτό που θα σου πω ,ήταν ένα τυχαίο γεγονός ... την επιμονή φορά δοκίμασε να το κανείς στης 15:45 μέχρι και 15:55....τι αγόρασες ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...