Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω άρχισε η ανηφόρα πάλι! Έβγαλα τα έξοδα των fees συν κέρδος (8€ :P

Θέλει αρκετά λεφτά και βάθος χρόνου ρε γμτ για να έχει νόημα, με 200-300€ δε γίνεται κάτι σοβαρό. Από κει και πέρα μόνο αν κάνει το μπαμ κάποιο άγνωστο coin αλλά εκεί μιλάμε για τζόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, panos2171 είπε

Βλέπω άρχισε η ανηφόρα πάλι! Έβγαλα τα έξοδα των fees συν κέρδος (8€ :P

Θέλει αρκετά λεφτά και βάθος χρόνου ρε γμτ για να έχει νόημα, με 200-300€ δε γίνεται κάτι σοβαρό. Από κει και πέρα μόνο αν κάνει το μπαμ κάποιο άγνωστο coin αλλά εκεί μιλάμε για τζόγο. 

Μη το λες
Εγω σε 4 μηνες ειδα τα 65 ευρω μου να γινονται 600. Σκεψου σα φοιτητης που ειμαι τι χαρα ηταν αυτη, ΑΝ τα τραβαγα χαχα. Τα αφησα και τωρα περιμενω παροτι και παλι ειμαι +++.

Οποτε με ενα ποσο των 200-300 ευρω σαν αρχικο κεφαλαιο μπορεις να δεις καλα αποτελεσμαρα,αναλογα παντα τους στοχους σου. Τωρα αν με 200-300 ευρω στοχευεις το εκατομμυριο,ε τοτε ναι λιγο δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γενική συμβουλή για όσους σκέφτονται να επενδύσουν σε cryptos.

Η κεφαλαιακή άξια όλων των νομισμάτων οδεύει προς τα πολλά τρισεκατομμύρια, με αποτέλεσμα η άξια πολλών νομισμάτων να ανεβαίνει.

Σαν κανόνα πρέπει να έχουμε την επένδυση από την κορυφή προς τα κάτω στην λίστα της κεφαλαιακής αξίας του εκάστοτε νομίσματος, έχοντας υπόψη και την μελλοντική εξέλιξη του  blockchain που θέλουμε να επενδύσουμε φυσικά.

Ενδεικτικά να αναφέρω ότι Εάν ρίχναμε τυφλά χρήματα το 2016 στα πρώτα 100 νομίσματα  στο  coinmarketcap το 2017 θα είχαμε κέρδος από 2 έως 10+ φορές τα χρήματα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, sesshomaru είπε

Αλόχα παίδες ! Καμιά συμβουλή για κανά καλό και φτηνό μη σκαμ masternode ? Σκεφτόμουν το chaincoin καλό value ROI προς αρχική επένδυση.Ευπρόσδεκτη κάθε συνεισφορά επι του θέματος!

Καταρχην, αν δεν το ξερεις ηδη, δες εδω

https://masternodes.online/

Το φθηνο ειναι σχετικο, οπως και το καλο ROI. Τι θεωρεις εσυ φθηνο πχ? Κατω απο 1 btc? Και καλο ROI? Πανω απο 100%?

Φυσικα οι πιο καλες αποδοχες ειναι απο τα μικρα νεα νομισματα που ακομα δεν ειναι στα μεγαλα ανταλλακτηρια (ωστε να ανεβει η τιμη και το κοστος του MN) και εχουν λιγα Nodes, οποτε μεγαλο ROI. Αλλα θα φοβομουν να παω σε τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panos2171 είπε

Βλέπω άρχισε η ανηφόρα πάλι! Έβγαλα τα έξοδα των fees συν κέρδος (8€ :P

Θέλει αρκετά λεφτά και βάθος χρόνου ρε γμτ για να έχει νόημα, με 200-300€ δε γίνεται κάτι σοβαρό. Από κει και πέρα μόνο αν κάνει το μπαμ κάποιο άγνωστο coin αλλά εκεί μιλάμε για τζόγο. 

Χωρις να γινομαι κακος, αλλα κερδος δεν εβγαλες αν δεν τραβηξες τα χρηματα σου. Πολυ απλα μπορει αυριο να πεσει ξανα.. Οσο τα λεφτα μας ειναι στα crypto, δεν υπαρχει κερδος ουτε ζημια.. Το θεμα ειναι να σηκωσουμε :)

Παντως ναι, αν κανεις προσεκτικες επιλογες, μακροπροθεσμα μπορει να βγαλεις 1000-2000€ , λεω δηλαδη σε 1-2 χρονια... και να τα σηκωσεις :)

 

Καλη τυχη !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Christospliakos είπε

Μη το λες
Εγω σε 4 μηνες ειδα τα 65 ευρω μου να γινονται 600. Σκεψου σα φοιτητης που ειμαι τι χαρα ηταν αυτη, ΑΝ τα τραβαγα χαχα. Τα αφησα και τωρα περιμενω παροτι και παλι ειμαι +++.

Οποτε με ενα ποσο των 200-300 ευρω σαν αρχικο κεφαλαιο μπορεις να δεις καλα αποτελεσμαρα,αναλογα παντα τους στοχους σου. Τωρα αν με 200-300 ευρω στοχευεις το εκατομμυριο,ε τοτε ναι λιγο δυσκολα.

Μήπως αυτό έγινε το 2017 που ξαφνικά φτάσαν στο Θεό; 

Εννοείται ότι δεν περιμένω ΤΑ εκατομμύρια. Με ένα 100αρικο το μήνα θα είμαι ευτυχισμένος. Μέχρι στιγμής έχω βάλει 200€ αλλά τα βλέπω όλα σε μια σταθερότητα με μικρές ανόδους οπότε για μεγάλα κέρδη θέλει και μεγάλα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ελπιζω και θελω το correction να τελειωσε, να μπει ο Φλεβάρης , ξυπνα η Ασια, γυριζουν οι Κινέζοι από τις διακοπες, Korea restarts στις 31...και να ΠΑΜΕ ΤΡΑΙΝΟ μεχρι το Δεκεμβρη χαχα :lol: 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bspus είπε

Καταρχην, αν δεν το ξερεις ηδη, δες εδω

https://masternodes.online/

Το φθηνο ειναι σχετικο, οπως και το καλο ROI. Τι θεωρεις εσυ φθηνο πχ? Κατω απο 1 btc? Και καλο ROI? Πανω απο 100%?

Φυσικα οι πιο καλες αποδοχες ειναι απο τα μικρα νεα νομισματα που ακομα δεν ειναι στα μεγαλα ανταλλακτηρια (ωστε να ανεβει η τιμη και το κοστος του MN) και εχουν λιγα Nodes, οποτε μεγαλο ROI. Αλλα θα φοβομουν να παω σε τετοια.

Ναι ωραίο site to https://masternodes.online όπως και το https://masternodes.pro αλλά εχουν μονο τα πιο γνωστά . Δεν εχω βρει κανα μαστερνοντ με 50 γιουρια (συνήθως ζητάνε 10000 κόινς και πάνω),οποτε φτηνό για μαστερνοντ θεωρω τα entry level από 500 $ μεχρι 8000$ . Καλό Roi πάνω απο 100% έστω και σε βάθος χρόνου. Αλλά καλά κατάλαβες ψάχνω για κανά μικρό νόμισμα που δεν είναι ακόμα στα μεγάλα exchanges ,να εχει καποιο usability, δυνατο whitelist & proof of work και φυσικα να μην ειναι scam.Απο αυτά  που τυγχανουν να κυκλοφορουν συνήθως σε κανα telegram grp ή φόρουμ με cool developers ή κανα aidrop κτλ.

25 λεπτά πριν, stefanos9 είπε

Παιδες ελπιζω και θελω το correction να τελειωσε, να μπει ο Φλεβάρης , ξυπνα η Ασια, γυριζουν οι Κινέζοι από τις διακοπες, Korea restarts στις 31...και να ΠΑΜΕ ΤΡΑΙΝΟ μεχρι το Δεκεμβρη χαχα :lol: 

IMG_20180128_175817_208.jpg.461d8513d01817fcbdad4105fa277869.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sesshomaru είπε

Ναι ωραίο site to https://masternodes.online όπως και το https://masternodes.pro αλλά εχουν μονο τα πιο γνωστά . Δεν εχω βρει κανα μαστερνοντ με 50 γιουρια (συνήθως ζητάνε 10000 κόινς και πάνω),οποτε φτηνό για μαστερνοντ θεωρω τα entry level από 500 $ μεχρι 8000$ . Καλό Roi πάνω απο 100% έστω και σε βάθος χρόνου. Αλλά καλά κατάλαβες ψάχνω για κανά μικρό νόμισμα που δεν είναι ακόμα στα μεγάλα exchanges ,να εχει καποιο usability, δυνατο whitelist & proof of work και φυσικα να μην ειναι scam.Απο αυτά  που τυγχανουν να κυκλοφορουν συνήθως σε κανα telegram grp ή φόρουμ με cool developers ή κανα aidrop κτλ.

IMG_20180128_175817_208.jpg.461d8513d01817fcbdad4105fa277869.jpg

Τσεκαρε το QASH. Κανω hold εδω και μηνες και πιστευω οτι θα παει πολυ δυνατα. Τσεκαρε τo whitepage, το dev team και ειδικα τους χορηγους. Θα παθεις πλακα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Bspus είπε

Καταρχην, αν δεν το ξερεις ηδη, δες εδω

https://masternodes.online/

Το φθηνο ειναι σχετικο, οπως και το καλο ROI. Τι θεωρεις εσυ φθηνο πχ? Κατω απο 1 btc? Και καλο ROI? Πανω απο 100%?

Φυσικα οι πιο καλες αποδοχες ειναι απο τα μικρα νεα νομισματα που ακομα δεν ειναι στα μεγαλα ανταλλακτηρια (ωστε να ανεβει η τιμη και το κοστος του MN) και εχουν λιγα Nodes, οποτε μεγαλο ROI. Αλλα θα φοβομουν να παω σε τετοια.

Μου δίνεις ένα σύντομο ορισμό των masternodes δεν είμαι σίγουρος ότι το έχω εμπεδώσει επακριβώς. Ευχαριστώ

Επεξ/σία από MySql
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sesshomaru είπε

Ναι ωραίο site to https://masternodes.online όπως και το https://masternodes.pro αλλά εχουν μονο τα πιο γνωστά . Δεν εχω βρει κανα μαστερνοντ με 50 γιουρια (συνήθως ζητάνε 10000 κόινς και πάνω),οποτε φτηνό για μαστερνοντ θεωρω τα entry level από 500 $ μεχρι 8000$ . Καλό Roi πάνω απο 100% έστω και σε βάθος χρόνου. Αλλά καλά κατάλαβες ψάχνω για κανά μικρό νόμισμα που δεν είναι ακόμα στα μεγάλα exchanges ,να εχει καποιο usability, δυνατο whitelist & proof of work και φυσικα να μην ειναι scam.Απο αυτά  που τυγχανουν να κυκλοφορουν συνήθως σε κανα telegram grp ή φόρουμ με cool developers ή κανα aidrop κτλ.

IMG_20180128_175817_208.jpg.461d8513d01817fcbdad4105fa277869.jpg

Καταλαβα, θες κατι που σου δινει εγγυημενο εισοδημα, χωρις να ειναι scam αλλα πρακτικα δωρεαν :lol:.

Δεν νομιζω οτι θα βρεις κατι που να πληροι ολα τα κριτηρια που εχεις βαλει. Τα περισσοτερα ισως αλλα οχι ολα.

1 ώρα πριν, MySql είπε

Μου δίνεις ένα σύντομο ορισμό των masternodes δεν είμαι σίγουρος ότι το έχω εμπεδώσει επακριβώς. Ευχαριστώ

 

Μοδα που ξεκινησε το dash. Ειναι full nodes με στατικη IP τα οποια εχουν κλειδωμενο ενα ποσο ως collateral (δεν χρειαζεται να ειναι μεσα στο ιδιο το wallet του node αν σκεφτεσαι το hacking, αλλα συνδεεται μοναδικα με αυτο). Εχουν καποιες εξτρα αρμοδιοτητες που σχετιζονται συνηθως με το private send η το instant-send και παρομοιες υπηρεσιες που προσφερουν τα coins αυτα.

Καθε block που γινεται mined περιεχει αμοιβη εκτος απο τον Miner, και για τα Masternodes η οποια παει σε καποιο απο τα Online masternodes τυχαια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι λίγο άσχετος, όταν γίνεται πώληση κάποιου νομίσματος μένει ένα μικρό ποσό τι γίνεται με αυτά τα ποσά μπορούμε με κάποιο τρόπο να τα πάρουμε? ευχαριστώ για την όποια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηρε ένα 15% τσακ μπαμ σε μια νυχτα ..από 850 σε χιλιουμπα (euro).

Νομιζω ότι γενικως θα αναχωρησουν όλα τα τρενα, οποιος προλαβε. Καλοκαιρι οι τιμες θα είναι αλλου (wish !)

 

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...