Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

συνέχισε εσύ να προκαλείς πανικό. Είμαι σίγουρος ότι αν σας έρθει στο κεφάλι το 80% πτώση σε όλες τις ισοτιμίες που έχιε γίνει αρκετές φορές στο παρελθόν ο πρώτος που θα πουλήσει και που θα τα χάσει όλα θα είσαι εσύ. Το αξίζεις ρε φίλε έχει βάλει και εσύ το λιθαράκι σου :D

Μπορεί να το κάνουν επίτηδες, να θέλουν να ρίξουν το BTC στα 1.000 ευρώ για να αγοράσουν φτηνά. :P

 

Αλήθεια έχει γίνει κανείς verified στο poloniex? Πόσο καιρό σας πήρε;;;;

Είμαι παλιός χρήστης του Poloniex (από το 2014) όταν δεν ήθελε verification. έστειλα ταυτότητα και selfie και εδώ και 1 εβδομάδα είμαι Verification status: PENDING REVIEW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Είμαι παλιός χρήστης του Poloniex (από το 2014) όταν δεν ήθελε verification. έστειλα ταυτότητα και selfie και εδώ και 1 εβδομάδα είμαι Verification status: PENDING REVIEW

Γμστ ένα μήνα περιμένω και στο τέλος μας βλέπω να τρώμε άκυρο. Όχι τπτ άλλο θέλω να δοκιμάσω μποτάκια που δουλεύουν μόνο σε αυτό

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Το διάβασες το link ή απλά το έβαλες για να υπάρχει; Δεν είναι μαύρη λίστα, είναι τα wallets των ανταλλακτηρίων (hot/cold) & το ένα μάλιστα είναι πιθανότατα πελάτη του Bittrex και όχι του ίδιου του ανταλλακτηρίου.

Και επίσης, είναι άλλο πράγμα αν το Tether κάνει fractional reserve banking στα μουλωχτά, κι άλλο να λες ότι τα μισά μεγάλα/γνωστά  ανταλλακτήρια πάνε για φούντο.

Το link είχα τη τύχη να το διαβάσω από τότε που είχε δημοσιευτεί πρώτη φορά και από τότε το έψαξα λίγο παραπάνω το θέμα με το Bitfinex και το Tether. Μαύρη λίστα εννοώ ότι λόγω της μεγάλης κατοχής Tether αυτομάτως τα κάνει πιο ευάλωτα σε ένα μπαμ του Tether, οπότε και για μένα μπαίνουν στη μαύρη λίστα.

Ποτέ δεν είπα ότι όλα αυτά τα ανταλλακτήρια πάνε για φούντο. Απλά για καλό και για κακό, όσοι έχουν νομίσματα να τα βγάλουν από τα συγκεκριμένα ανταλλακτήρια ,γιατί κανείς δεν ξέρει τι θα επίδραση θα έχει ένα ενδεχόμενο μπαμ στη κανονική λειτουργία τους. Όποιος δεν θέλει να βρεθεί προ δυσάρεστων εκπλήξεων, παίρνει μέτρα. Τόσο απλά. Όποιος θέλει το αγνοεί και κάνει τον κινέζο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  25 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Είμαι παλιός χρήστης του Poloniex (από το 2014) όταν δεν ήθελε verification. έστειλα ταυτότητα και selfie και εδώ και 1 εβδομάδα είμαι Verification status: PENDING REVIEW

Αναφορά σε κείμενο

Γμστ ένα μήνα περιμένω και στο τέλος μας βλέπω να τρώμε άκυρο. Όχι τπτ άλλο θέλω να δοκιμάσω μποτάκια που δουλεύουν μόνο σε αυτό

 

 

Παιδια , εγω εχω αδειασει από εκει.....Είναι το χειροτερο exchange. Verification Pending Legacy εδώ και 3 μηνες. Στα legacy θα γινει freeze to trading.Επισης γνωστοι μου εχουν χασει χρηματα από alt withdrwals με "Complete error" . Στο reddit ένας τυπος εχασε 70000 XRP. εχει γινει με πολλα αλτς και είναι καθαρα fuck up του Poloniex... 

 
Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thomasG4 Για τα ανταλλακτήρια γενικότερα, έχω πει κι εγώ, μαζί με όλους τους άλλους που το επισημαίνουν κάθε τόσο, ότι επ'ουδενί δεν αντικαθιστούν το εκάστοτε πορτοφόλι κάθε νομίσματος. Το θέμα είναι ότι όταν έχεις ρίξει μικροποσά σε πολλά νομίσματα, χάνεται η μπάλα με τα πορτοφόλια, συν ότι αν δεν τα έχεις σε hot wallet, καληνύχτα daytrading.

@stefanos9 Παλεύεις με τον new and improved RTE ή μου φαίνεται; :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια παρέα εχετε φτιαξει. Διαβάζουμε και μαθαίνουμε. Δεν μου εφτανε το ΧΑΑ.. θελω και crypto αν και άργησα λιγους μηνες... Επειδή εχω αγορασει μονο ενα ico parkgene που δεν απάντησε καποιος οταν ρωτησα οπότε υποθετω δεν το εχετε προσεξει, σκεφτομαι να βαλω λιγα και στο scorum που διαβασα καποια καλα πράγματα. Εχει ασχοληθει καποιος? Ελεγα να παρω και κανονικα coin πχ bitcoin αλλα με τρομοκρατησατε και λεω να περιμενω μεχρι να δουμε που θα παει το τρενακι 8+ μέχρι 9+.

Μια προταση αν θεωρει καποιος οτι εχει βρει κατι καλο ας το λεει και ο καθε ενας αποφασίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update!

To Bittrex βάζει USD pair και μάλλον θα αφαιρέσει το USDT

 

Screenshot_1.jpg.7f27e45083acfd28b9bbb84295656124.jpg

Κατά τα άλλα ο κατήφορος δεν έχει σταματημό είμαι -50% του αρχικού μου κεφαλαίου :(

Επεξ/σία από MySql
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, MySql είπε

Update!

To Bittrex βάζει USD pair και μάλλον θα αφαιρέσει το USDT

Screenshot_1.jpg.7f27e45083acfd28b9bbb84295656124.jpg

Κατά τα άλλα ο κατήφορος δεν έχει σταματημό είμαι -50% του αρχικού μου κεφαλαίου :(

Υπομονή, θα γύρισει τι θα κάνει!

Εγώ είμαι ακόμα + αλλά έχω χάσει το μεγαλύτερο μέρος από τα κέρδη που είχα φτάσει να έχω. Δεν πειράζει, πείραμα κάνουμε!

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zio10 είπε

Υπομονή, θα γύρισει τι θα κάνει!

Εγώ είμαι ακόμα + αλλά έχω χάσει το μεγαλύτερο μέρος από τα κέρδη που είχα φτάσει να έχω. Δεν πειράζει, πείραμα κάνουμε!

Αυτό. Και όπως έχουμε πεί πολλες φορες... παίζουμε με λεφτά που περισσευουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ADHD είπε

~70k ειναι buy το ICX για εμενα.

Εγω ψιλοέφαγα τα μούτρα μου τις τελευταιές μέρες με το συγκεκριμένο (αν είδες και προηγουμενα ποστ μου). Περίμενα μεγάλη άνοδο η οποία μια με το bitcoin, μια με την conference που πιο dump εκανε παρα pump, ξέμεινα και απο φράγκα για να συνεχίσω. Είναι καλή ευκαρία για αγορά,γιατί το πιστέυω το ICX,  αλλά long term .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο ρε παιδια αφηστε το day trading που ειναι ουσιαστικα τζογος, και ασχολοθειτε με long term, ειναι πολυ πιο σιγουρο και ας χρειαστουν χρονια. Λεφτα να βγαζουμε, αυτο εχει σημασια, ας μην ειμαστε απληστοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το παρακολουθώ το πρώην XRB railblocks πλέον λέγεται Nano  , είχε πέσει στα 8 ευρώ τώρα είναι ξανά στα 15. Ενώ το Δεκέμβριο είχε φτάσει μέχρι τα 25-30. 

 

Κέρδισε στο μηνιαίο poll του binance και λογικά δεν το είχαν συμπεριλάβει επειδή εκκρεμούσε το rebranding . Λογικά τώρα που ολοκληρώθηκε θα μπεί και στο binance οπότε θα έχουμε λογικά και ένα καλο pump η τιμή του απ όσο υπολογίζουν στο προηγούμενο ATH καπου 25-30 ευρώ πάλι . 

 

Η απόδοση που δίνει κοινώς είναι πολύ καλή σε σχέση με το ρίσκο που έχει αυτή τη στιγμή . Εννοείται έχω δει για ομάδα και έρευνα γενικότερα και φαίνεται legit . 

 

Όποιος θέλει να αγοράσει πρέπει να μπει προς στο παρόν π.χ στο kucoin εγώ είμαι στο bitgrail αλλά το δεύτερο λογικά είναι σε διαδικασία rebranding ενσωμάτωσης και δε μπορείς να αγοράσεις . 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι τι θέλει να κάνεις ο καθένας. Εγω έχω σκοπό να βάλω fiat 1-2 φορες το χρόνο λόγω των οικονομικών μου. 'Αρα daytrading ή swing trading είναι ο μονος τροπος να αυξησω τα coin μου. Πέστο τζόγο πες το οπως θες, σε μεγάλα project έχω τα λεφτά μου + δεν με ενδιαφέρει να τα χάσω ότι έχω βάλει κιόλας.

Επεξ/σία από vagpan1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...