Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eiδα αρκετους γραφετε για προβλημα με την καρτα..Εurobank δεν μου την δεχοτανε και με εποικινωνια στην τραπεζα μου ελεγαν οτι δεν γινετε , μεχρι που το εψαξα λιγο και τα εστειλα μεσω υπολογιστη απο το eurobank.gr.. Πανευκολη εγγραφη , μην ξεχασετε τον κωδικο που σας δινουν να βαλετε στα σχολια... Μιλαω για coinbase.

Εγω εστειλα τελος του μηνα σχεδον, στις 29/1 εγινε δεκτο και τραβηξα 1000 ευρω δοκιμαστικα, μου ελεγε οτι θα τα δω στην τραπεζα 2/2 αλλα μπηκαν 31/1!!

 

Οι καρτες ειναι μπλοκαρισμενες , οχι ο λογαριασμος σας στην τραπεζα απ οτι καταλαβαινω.

Επεξ/σία από argosixna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωριζει κανεις καποιο αξιοπιστο, non-Tether exchange που να δεχεται μεταξυ αλλων IOTA, Ripple, ΝΕΟ, EOS και αλλα "mainstream" altcoins?

Το Bitstamp που προταθηκε ειναι αρκετα φτωχο σε ποικιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες σε όλους. Ορίστε και ο λόγος που έχουμε πρόβλημα με τις κάρτες. 

 

Spoiler

Dear Coinbase Customer

We’re writing because you have a credit card on file and want to inform you of a recent change that may increase the cost of purchasing digital currency with a credit card.

 

Recently, the MCC code for digital currency purchases was changed by a number of the major credit card networks. The new code will allow banks and card issuers to charge additional "cash advance" fees. These fees are not charged or collected by Coinbase. These additional fees will show up as a separate line item on your card statement.

 

Coinbase does not know whether or not your card issuer collects these fees, nor do we know how much they might collect. As a result, we would strongly suggest switching to a debit card or bank account as your primary payment method

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε παιδες

Ωραία το παρεακι σας εδώ. Ειπα να κανω λογαριασμο να μπω και εγω στην παρεα..

Ασχολουμε το τελευταιο χρονο με κρυπτο. Βασικα ασχοληθηκα πριν 4 χρονια και αγορασα πανω σε αστειο μεγαλη ποσοτητηα Dogecoin και πριν ενα χρονο οταν το ανοιξα και ειδα πως η επενδυση εχει γινει x10 ειπα να το παρω πιο σοβαρα.

Πλεον δεν εχω doge αλλα εχω Neo, Walton, Enigma, Monero, Request, Raiblocks (Nano) και σε μικροτερη ποσοτητα εχω icon, wabi, loopring, iexec.

Πιστευω πολυ σε Neo Request Monero Και Enigma.. Μου αρεσει το raiblocks αλλα υπαρχουν πολλα προβληματα που πρεπει να λυθουν και 2 ατομα που ειναι τωρα το βρισκω πολυ δυσκολο..

Ειμαι θαυμαστης του Μονερο και δεν καταλαμβαινω γιατι ακομη βρισκεται ετσι χαμηλα.. Το μονερο ειναι οτι το bitcoin επρεπε να ηταν.. Θελω να πιστευω πως ο κοσμος ακομα κοιμαται και μολις ξυπνησει και καταλαβει το τι κανει το Μονερο τοτε θα δουμε το Μονερο εκει που του αξιζει (τοπ 3). Οσο για το enigma το βρισκω ωραιο project και πιστευω οτι θα προτιμηθει απο καποιες εταιρειες (οπως Ιατριεα, νοσοκομεια) που θελουν να εχουν encrypted τα δεδομενα τους στο blockchain.

 

Δοκιμασα να ασχοληθω με day-trade αλλα δεν μου βγηκε.. και της 3 φορες που προσπαθησα να το κανω βγηκα χαμενος. Πλεον επενδυω σε coins που πιστευω εχουν μελλον και θα τα αφησω εκει για 2-3 χρονια..

Επεξ/σία από cryptonoobaki
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παρατήρησα πόσο κοντά είναι το Ethereum στην πρώτη θέση...

Bitcoin $166.094.095.968
Ethereum $109.086.315.017

Ένα καλό μπαμ αν κάνει θα πάει πρώτο και θα εκτοπίσει το BTC. Αν γίνει αυτό θα δούμε τεράστιες αλλαγές. Αν πάψει το BTC να θεωρείται Βασιλιάς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Αντιμετωπίζει κανένας προβλημα με την eurobank  και το coinbase?

Προσπαθώ να συνδέσω καρτα για μεταφέρω λεφτα αλλα δεν μου την δέχεται, ενω πριν απο ενα μηνα περιπου μετέφερα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, t0mas είπε

Καλησπέρα 

Αντιμετωπίζει κανένας προβλημα με την eurobank  και το coinbase?

Προσπαθώ να συνδέσω καρτα για μεταφέρω λεφτα αλλα δεν μου την δέχεται, ενω πριν απο ενα μηνα περιπου μετέφερα κανονικά.

Εγώ έχω και η κάρτα μου είναι debit mastercard . Απο την τράπεζα μου είπαν οτι δεν βλέπουν κάποια συναλλαγή να έχει κοπεί απο αυτούς οπότε κόβεται απο το coinbase .  Χ.Ψ.Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Avatar_GR είπε

Τώρα παρατήρησα πόσο κοντά είναι το Ethereum στην πρώτη θέση...

Bitcoin $166.094.095.968
Ethereum $109.086.315.017

Ένα καλό μπαμ αν κάνει θα πάει πρώτο και θα εκτοπίσει το BTC. Αν γίνει αυτό θα δούμε τεράστιες αλλαγές. Αν πάψει το BTC να θεωρείται Βασιλιάς...

Τι αλλαγες θα γινουν δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, t0mas είπε

Καλησπέρα 

Αντιμετωπίζει κανένας προβλημα με την eurobank  και το coinbase?

Προσπαθώ να συνδέσω καρτα για μεταφέρω λεφτα αλλα δεν μου την δέχεται, ενω πριν απο ενα μηνα περιπου μετέφερα κανονικά.

 

1 ώρα πριν, moumiaq είπε

Εγώ έχω και η κάρτα μου είναι debit mastercard . Απο την τράπεζα μου είπαν οτι δεν βλέπουν κάποια συναλλαγή να έχει κοπεί απο αυτούς οπότε κόβεται απο το coinbase .  Χ.Ψ.Α

 

27 λεπτά πριν, kokyriakidis είπε

Και εγω δεν μπορω να αγοράσω. ούτε με κάρτα πειραιώς ούτε με κάρτα εθνικής. Έχει κανεις καμία λύση?

Αυτό που γραφει ο Bourdoulas παραπάνω δεν σας καλύπτει;

Ψάχνω λίγο για πορτοφόλια για να μεταφέρω τα νομίσματα και επεσα πανω στο Enjin wallet. Βάσικά ψάχνω για ενα που να εχει όσα περισσότερα γίνεται. Ποια η γνώμη σας;

Σχετικά με το ledger nano S που αναφέρθηκε νωρίτερα αλλα και γενικότερα με τα hardware wallets τι γίνεται αν τα χάσεις ή στα κλεψουν;. Στα android apps εχει επιλογή για ανακτηση του πορτοφολιου. Υπάρχει κατι αντίστοιχο στα hardware; Δεν είμαι ακομα για κατι τέτοιο (μιας και η επενδυση είναι μικρή) απλά καλό είναι να γνωρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Xanou96 είπε

Τι αλλαγες θα γινουν δηλαδη?

Άγνωστο το τι θα γίνει. Σκέψου όμως πόσο έχουν επενδύσει στο BTC σε σχέση με το ETH και τα υπόλοιπα crypto. Θα υπάρχουν σίγουρα αλλαγές στις τιμές αν συμβεί κάτι τέτοιο.

Γενικά θα αλλάξει όλο το παιχνίδι πιστεύω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...