Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Ψάχνω λίγο για πορτοφόλια για να μεταφέρω τα νομίσματα και επεσα πανω στο Enjin wallet. Βάσικά ψάχνω για ενα που να εχει όσα περισσότερα γίνεται. Ποια η γνώμη σας;

Σχετικά με το ledger nano S που αναφέρθηκε νωρίτερα αλλα και γενικότερα με τα hardware wallets τι γίνεται αν τα χάσεις ή στα κλεψουν;. Στα android apps εχει επιλογή για ανακτηση του πορτοφολιου. Υπάρχει κατι αντίστοιχο στα hardware; Δεν είμαι ακομα για κατι τέτοιο (μιας και η επενδυση είναι μικρή) απλά καλό είναι να γνωρίζουμε.

Ξέρει κανείς να απαντήσει για το παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, SamSick είπε

Κάθομαι και διαβάζω μέρες τώρα σχόλια. 

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε και λίγο που επενδύουμε τζογάρουμε τα χρήματα μας.

Ώρες ώρες νομίζω ότι είμαι σε φόρουμ για το στοίχημα.

Γιατί που ακριβώς νομίζεις ότι βρίσκεσαι; Επειδή το ένα το ονομάζουν "τζόγο" και το άλλο "επένδυση";

Το ίδιο πράγμα είναι και τα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowfax-1- είπε

@Zaknafein τι εννοείς όταν λες για FIAT? ότι προτιμάς απλά να πληρώνεις FIAT στο ρεύμα αντί να πληρώνεις FIAT στο ανταλλακτήριο;

Mη μπερδεύεστε παιδιά. Mε FIAT πληρώνεται είτε minάρετε είτε αγοράζετε.

Ίσως στο ένα να έχετε ένα στάνταρ μικρό κέρδος(ή μεγάλο ανάλογα με τις τιμές). 

Ναι και εννοώ ότι δεν έχω κάνει ποτέ fiat->crypto trade, άρα σε όποιο επίπεδο αποτίμησης σε fiat δεν έχω άποψη για το αν αξίζει να αγοράσεις ή όχι, γιατί λόγω του mining, έχω διαφορετικό τρόπο μέτρησης ρίσκου και τι είναι καλό entry level. Πχ όταν ένα Χ νόμισμα μου έχει κοστίσει 10€ σε ρεύμα και έχει αποτίμηση 100€, αν πάει 50€ δεν μπορώ να πω αν είναι καλή τιμή για να αγοράσει κάποιος ή όχι. Είναι διαφορετικό animal το mining ως τρόπος απόκτησης, αυτό λέω, τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Ξέρει κανείς να απαντήσει για το παραπάνω;

Αν χάσεις το ledger εχεις το recovery seed (αυτες τις random 20 λεξεις) για να κανεις ανάκτηση απο οποιοδηποτε αλλο νεο ledger η wallet, αν το χασεις αυτο τοτε gg..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xanou96 είπε

Χαχα και τι δηλαδη θα συγκρινεις το κρυπτομαρκετ με το χρηματιστηριο μηπως?Αφου δεν εχει καποια ουσιωδη αξια ολο αυτο μεχρι τωρα

Ουσιώδη άξια έχει και είναι η αναλογία προσφοράς και ζήτησης.

Αλλά όπως σωστά είναι ο φιλος πιο πάνω η crypto τεχνολογία γενικός και το κάθε blockchain ξεχωριστά στοχεύουν στο να συμπληρώσουν, βελτιώσουν ,δημιουργήσουν χρηματοοικονομικές εμπορικές και ψηφιακές συναλλαγές κατά βάση, η να δημιουργήσουν εντελώς νέα πρότυπα σε όλους τους κλάδους όπου μπορούν να βρουν εφαρμογές.

Λόγο λοιπόν του ότι είναι κάτι πρωτόγνωρο όπως ήταν και το ίντερνετ το 1990 πέφτουν πολλά χρήματα στην αγορά με αποτέλεσμα να επιπλέουν όλα προς τα επάνω.

Αλλά λόγο του ότι υπάρχει συνεχείς ενημέρωση του ενδιαφερόμενου κοινού αλλά και ταχύτατη πρόοδο της τεχνολογίας πολύ σύντομα θα αρχίσουν να βουλιάζουν όλα αυτά τα νομίσματα που δεν έχουν πρόοδο στον τομέα.

Γι'αυτό καλό είναι σιγά σιγά ο κόσμος να αρχίσει να διαβάζει και να ενημερώνεται στο τι έρχεται και πως να επενδύσει τα χρήματα του.

Φυσικά μιλάω πάντα για σοβαρά ποσά και φιλικά προς όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, skiabox είπε

Εγώ το έχω γράψει πολλές φορές και δε με ακούτε.

Θα αγοράσω νομίσματα μόνο όταν πάνε 10 λεπτά του ευρώ και κάτω.

Είμαι στημένος εκεί και τα περιμένω.

Έχει αρκετά με 10 λεπτά και πιο κάτω πάντως!

11 λεπτά πριν, paoad είπε

Τώρα στις εκπτώσεις, εσείς τι αγοράζετε? 

Ποιο νομισμα θεωρείτε καλύτερη ευκαιρία?

Τώρα στις εκπτώσεις δεν έχουμε άλλα λεφτά να δώσουμε! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paoad είπε

Τώρα στις εκπτώσεις, εσείς τι αγοράζετε? 

Ποιο νομισμα θεωρείτε καλύτερη ευκαιρία?

Τι θα έκανα εγω, αν είχα λεφτα και μπορούσα να αγοράσω τώρα.  :P

Τίποτα προς το παρόν. Θα περίμενα να δω το btc αν θα πέσει στο support του 8k για καλύτερη τιμή. Έπειτα θα αγόραζα κι άλλο ethereum. Eπίσης NEO και Μonero γιατί σπάνια πέφτουν. Εννοείται και λίγο btc. Αυτά για αρχή. Μέχρι τις επόμενες εκπτώσεις οι οποίες δεν θα αργήσουν θαρρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Τι θα έκανα εγω, αν είχα λεφτα και μπορούσα να αγοράσω τώρα.  :P

Τίποτα προς το παρόν. Θα περίμενα να δω το btc αν θα πέσει στο support του 8k για καλύτερη τιμή. Έπειτα θα αγόραζα κι άλλο ethereum. Eπίσης NEO και Μonero γιατί σπάνια πέφτουν. Εννοείται και λίγο btc. Αυτά για αρχή. Μέχρι τις επόμενες εκπτώσεις οι οποίες δεν θα αργήσουν θαρρώ.

Γενικά αν δεν αργούν οι εκπτώσεις και έρχονται συχνά ίσως έχουμε θέμα γενικά όμως ε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Γενικά αν δεν αργούν οι εκπτώσεις και έρχονται συχνά ίσως έχουμε θέμα γενικά όμως ε; :P

Εμ δεν έχουμε; Φαντάσου εγώ αγόρασα αρχές Γενάρη, ενώ τώρα και που μπει κάποιος με τα ίδια λεφτά που έδωσα εγώ θα αγοράσει περισσότερα coins απο μενα (ακόμα και με το trading που εχω βγει κερδισμένος). Άν συνεχιστεί έτσι οι νέοι θα είναι οι κερδισμένοι.

Ένα άτομο βγήκε με λεφτά εδώ μέσα με shitcoins Γενάρη και εξαφανίστηκε κι αυτός. Θα μας διαβάζει και θα γελάει τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Εμ δεν έχουμε; Φαντάσου εγώ αγόρασα αρχές Γενάρη, ενώ τώρα και που μπει κάποιος με τα ίδια λεφτά που έδωσα εγώ θα αγοράσει περισσότερα coins απο μενα (ακόμα και με το trading που εχω βγει κερδισμένος). Άν συνεχιστεί έτσι οι νέοι θα είναι οι κερδισμένοι.

Ένα άτομο βγήκε με λεφτά εδώ μέσα με shitcoins Γενάρη και εξαφανίστηκε κι αυτός. Θα μας διαβάζει και θα γελάει τώρα...

 

bitcoin card.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...