Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Είναι τι θέλει να κάνεις ο καθένας. Εγω έχω σκοπό να βάλω fiat 1-2 φορες το χρόνο λόγω των οικονομικών μου. 'Αρα daytrading ή swing trading είναι ο μονος τροπος να αυξησω τα coin μου. Πέστο τζόγο πες το οπως θες, σε μεγάλα project έχω τα λεφτά μου + δεν με ενδιαφέρει να τα χάσω ότι έχω βάλει κιόλας.

Εννοεις οτι δεν εχεις την υπομονη που χρειαζεται. Ακομα και σε long term μπορεις να βαλεις 1-2 φορες fiat το χρονο. Το θεμα  ειναι με ποσα χρηματα θα καταληξεις στο τελος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, atonioz είπε

Επειδή το παρακολουθώ το πρώην XRB railblocks πλέον λέγεται Nano  , είχε πέσει στα 8 ευρώ τώρα είναι ξανά στα 15. Ενώ το Δεκέμβριο είχε φτάσει μέχρι τα 25-30. 

Κέρδισε στο μηνιαίο poll του binance και λογικά δεν το είχαν συμπεριλάβει επειδή εκκρεμούσε το rebranding . Λογικά τώρα που ολοκληρώθηκε θα μπεί και στο binance οπότε θα έχουμε λογικά και ένα καλο pump η τιμή του απ όσο υπολογίζουν στο προηγούμενο ATH καπου 25-30 ευρώ πάλι . 

Η απόδοση που δίνει κοινώς είναι πολύ καλή σε σχέση με το ρίσκο που έχει αυτή τη στιγμή . Εννοείται έχω δει για ομάδα και έρευνα γενικότερα και φαίνεται legit . 

Όποιος θέλει να αγοράσει πρέπει να μπει προς στο παρόν π.χ στο kucoin εγώ είμαι στο bitgrail αλλά το δεύτερο λογικά είναι σε διαδικασία rebranding ενσωμάτωσης και δε μπορείς να αγοράσεις . 

 

στο bitgrail τα έχουν κάνει μπάχαλο τις τελευταίες μέρες και έχει πέσει κράξιμο στο reddit, θέλουν πλέον verification για να μπορείς να κάνεις withdraw και έχουν σκοπό να κλείσουν τους εκτός Ευρώπης λογαριασμούς

https://www.reddit.com/r/RaiBlocks/comments/7u2x97/bitgrail/

https://www.reddit.com/r/RaiBlocks/comments/7u0ym4/class_action_lawsuit_against_bitgrail/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, pOLoS είπε

 

στο bitgrail τα έχουν κάνει μπάχαλο τις τελευταίες μέρες και έχει πέσει κράξιμο στο reddit, θέλουν πλέον verification για να μπορείς να κάνεις withdraw και έχουν σκοπό να κλείσουν τους εκτός Ευρώπης λογαριασμούς

https://www.reddit.com/r/RaiBlocks/comments/7u2x97/bitgrail/

https://www.reddit.com/r/RaiBlocks/comments/7u0ym4/class_action_lawsuit_against_bitgrail/

Το γνωρίζω το θέμα , θετικά τα βλέπω αυτά που κάνουν καθώς σαν ανταλλακτηριο θέλουν να είναι νόμιμοι , επέτρεψαν σε όλους να αλλάξουν σε μπιτκοιν και να τα στείλουν εκτός κλπ 

Όπως είπες και εσύ οι Ευρωπαίοι δεν έχουν θέμα , έχω γίνει verified από τον Δεκέμβριο , τώρα νομίζω έχει αναμονή για αυτό και είπα εναλλακτικά το kucoin που έκανε ένα φίλος. 

Επίσης για το Tron που είπε ένας φίλος είναι το μόνο νόμισμα που έχω και είμαι χαμένος , έχει φάει τόσο boost από τα social media και είναι υπερβολικά υπερτιμημένο με ένα υπερβολικά αισιόδοξο πλάνο . Κρατάω για longterm αφού είμαι ήδη μείον (όχι πολύ ) . Δεν βλέπω να κουνιέται άμεσα πάντως , η αλήθεια είναι ότι είναι χαμηλά και ειναι συμφέρον η αγορά του αλλά υπάρχουν αλλά νομίσματα με πολύ καλύτερες προοπτικές NEO , ICX, EIDOO, SONM, Nano, 

Επεξ/σία από atonioz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Εγω ψιλοέφαγα τα μούτρα μου τις τελευταιές μέρες με το συγκεκριμένο (αν είδες και προηγουμενα ποστ μου). Περίμενα μεγάλη άνοδο η οποία μια με το bitcoin, μια με την conference που πιο dump εκανε παρα pump, ξέμεινα και απο φράγκα για να συνεχίσω. Είναι καλή ευκαρία για αγορά,γιατί το πιστέυω το ICX,  αλλά long term .

Δεν ειδα αλλα γιατι? Αγορασες ATH?? Μια χαρα παει παντως δεδομένης της κατάστασης, ναι και εμενα στα long term holds ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ADHD είπε

Δεν ειδα αλλα γιατι? Αγορασες ATH?? Μια χαρα παει παντως δεδομένης της κατάστασης, ναι και εμενα στα long term holds ειναι.

Οι αγορές μου ήταν παλιά στο 0,0080 ΕΤΗ και δυστυχώς ελάχιστη ποσότητα στο 0,0089 την μέρα της δημοσέυσης του mainnet (ναι, ATH). Προχτές έλεγα εδώ, ότι θα ανέβει λόγω του annual summit στην Κορέα, (όντως ανέβηκε 1 μέρα πριν κατά 10%) πίστευα ότι θα ανέβει κι άλλο  ενώ αυτο κατέρευσε. Φυσικά δεν έχω πουλήσει τπτ, ήθελα να πουλήσω πιο πάνω απο ότι αγόρασα και να ξαναγοραζα σε αλλο dip. Ελπίζω να μην με άκουσε κανείς :D

 Έπεσα σε όλα έξω βασικά, χάνω την ευκαρία τώρα, δεν μπορώ να αγοράσω, όχι ότι είμαι χαμένος σε ICX. (40% έχω ICX).

Μια χαρά; Εδώ έπεφταν όλα χτες και αυτο βάσταγε αρκετά. Σήμερα τα πήγε χάλια.

24 λεπτά πριν, morpheous είπε

Σκέφτομαι να κάνω trade τα VEN μου με ACX... 

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω αυτο που κάνει η  Venchain είναι η χρηση rfid chips + blockchain. Αυτο έχω καταλάβει.Τα rfid chips δεν είναι κάτι νεο και δεν έχει ήδη πολύ απήχηση στις επιχειρήσεις σήμερα. Ψάχτο λίγο.

 

Επεξ/σία από vagpan1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kokyriakidis είπε

Παιδια πως αγοράζετε? Δοκιμασα και τωρα που άλλαξε ο μήνα αγορά με κάρτα και την ακύρωσε απο Εθνική!

Οταν αρχισει η εργασιμη μερα ξαναδοκιμασε. Λογικα τοτε ανανεωνεται το οριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cryptopia τελος το fiat...

Dear valued customer,

Unfortunately, our current bank has notified us that they intend to close our NZDT account on 9 February. Due to this, we are announcing an immediate halt to NZDT deposits from COB today and we are asking all customers to cease sending NZD deposits to our NZDT account.

We will continue to send withdrawals up until the 9th of February if you wish to withdraw your NZDT balance. We will also place a significant sell wall on the BTC/NZDT market at a very competitive market rate to enable any users currently holding NZDT to be able to convert this to BTC at the best rates available in NZ.

Due to the extremely short notice from the bank (and little opportunity to present our case and provide compliance documentation to demonstrate our commitment to the applicable regulations), we believe this is the best course of action to protect our users.

While we are working hard to secure alternative banking services, we have to prepare for the possibility that there may be a period of time between this closure and being able to provide these services again in future.

Rest assured, Cryptopia is committed to ensuring our users remain the top priority and have access to their funds at all times. This notice is a precautionary measure and we remain hopeful that we will be able to resolve this prior to the 9th February deadline with either an extension from our current bank, or an alternative solution to ensure you can continue to trade using NZDT.

We are focused on securing lasting and open relationships with bank providers so that this will not happen again in future. Whilst some exchanges choose to operate by opening bank accounts without being transparent (and running these until they get shut down), we believe this exposes us and our customers to greater risk and uncertainty.

We do apologise for any inconvenience this causes you whilst we work hard to resolve this challenge.

Best wishes
The Cryptopia Team

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψιλοπολεμαμε όσο μπορούμε τα cryptos.

 

Ο ένας σταματάει στο σάιτ του ΟΛΑ τα ICO(αντί να κάτσει να κάνει ξεσκαρταρισμα)και ότι έχει σχέση με BTC & cryptos.

Το bloodbath στα μέσα του Γενάρη φοβησε πολλούς νέους.

Τώρα κάποια ανταλλακτηρια κόβουν τα δολάρια Ν.Ζ. 

Σκάει σιγά σιγά θέμα τεθερ και ότι κλάπηκαν λεφτά από το coincheck.

Νταξ παιδιά κουλαρετε τα μεγάλα κεφάλια. Θα αγοράσετε φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να κανω μια επενδυση σε MAGICOIN.
Ποια η γνωμη του κοινου? :P
Xμ λαλακια μου, ειναι inactive και δεν το ειχα παρατηρησει καν απλα ψηθηκα επειδη ηταν αρκετα αποδοτικο(πισω το 2017) το mining του σε arm

Επεξ/σία από TasosPk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vagpan1986 είπε

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω αυτο που κάνει η  Venchain είναι η χρηση rfid chips + blockchain. Αυτο έχω καταλάβει.Τα rfid chips δεν είναι κάτι νεο και δεν έχει ήδη πολύ απήχηση στις επιχειρήσεις σήμερα. Ψάχτο λίγο.

Ναι το ξέρω. Έκανε ενα τρελο pump και έφτασε στα 9 δολάρια αλλά εκεί θόλωσα και δεν πούλησα... τα έχω για trading τα VEN. Τα έκανα ICX και βλέπουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...