Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Αυτό που γραφει ο Bourdoulas παραπάνω δεν σας καλύπτει;

 

Αυτο που αναφέρει ο Bourdoulas είναι για credit cards. Εγω προσπαθώ με χρεωστική, κατι που συστηνεται και απο την coinbase.

Τους εχω στείλει mail αλλα δεν έχουν απαντήσει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εγώ το έχω γράψει πολλές φορές και δε με ακούτε.

Θα αγοράσω νομίσματα μόνο όταν πάνε 10 λεπτά του ευρώ και κάτω.

Είμαι στημένος εκεί και τα περιμένω.

Εγω παω all in στα 5k πάντως.. 

1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

Μπορεί, αναμένω ΕΤΗ στα ~0.15 έτσι όπως πάει πάντως κι ίσως και new ATH vs BTC.

Για το XMR, δεν ξέρω, ποτέ δεν το μελέτησα από κοντά, η συμπεριφορά του τις τελευταίες μέρες δεν με πολύ-πείθει όμως, το ZEC πάει λίιγο καλύτερα (πάντα vs BTC, δεν κοιτάω fiat αποτίμηση).

Ναι εχεις δικιο για το ETH, το XMR ειναι solid project και εχει "πρακτικες" χρησεις οποτε το εχω αρκετα ψηλα για long term.

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cryptonoobaki είπε

Χαίρετε παιδες

Ωραία το παρεακι σας εδώ. Ειπα να κανω λογαριασμο να μπω και εγω στην παρεα..

Ασχολουμε το τελευταιο χρονο με κρυπτο. Βασικα ασχοληθηκα πριν 4 χρονια και αγορασα πανω σε αστειο μεγαλη ποσοτητηα Dogecoin και πριν ενα χρονο οταν το ανοιξα και ειδα πως η επενδυση εχει γινει x10 ειπα να το παρω πιο σοβαρα.

Πλεον δεν εχω doge αλλα εχω Neo, Walton, Enigma, Monero, Request, Raiblocks (Nano) και σε μικροτερη ποσοτητα εχω icon, wabi, loopring, iexec.

Πιστευω πολυ σε Neo Request Monero Και Enigma.. Μου αρεσει το raiblocks αλλα υπαρχουν πολλα προβληματα που πρεπει να λυθουν και 2 ατομα που ειναι τωρα το βρισκω πολυ δυσκολο..

Ειμαι θαυμαστης του Μονερο και δεν καταλαμβαινω γιατι ακομη βρισκεται ετσι χαμηλα.. Το μονερο ειναι οτι το bitcoin επρεπε να ηταν.. Θελω να πιστευω πως ο κοσμος ακομα κοιμαται και μολις ξυπνησει και καταλαβει το τι κανει το Μονερο τοτε θα δουμε το Μονερο εκει που του αξιζει (τοπ 3). Οσο για το enigma το βρισκω ωραιο project και πιστευω οτι θα προτιμηθει απο καποιες εταιρειες (οπως Ιατριεα, νοσοκομεια) που θελουν να εχουν encrypted τα δεδομενα τους στο blockchain.

Δοκιμασα να ασχοληθω με day-trade αλλα δεν μου βγηκε.. και της 3 φορες που προσπαθησα να το κανω βγηκα χαμενος. Πλεον επενδυω σε coins που πιστευω εχουν μελλον και θα τα αφησω εκει για 2-3 χρονια..

 

Για το side project του Monero, το aeon τι πιστευεις; Εχεις ασχοληθει καθολου;

Προσωπικα ξεκινησα να ασχολουμε με τα crypto τον οκτωβρη, και ξεκινησα με mining aeon. Τοτε ηταν στα 1,5$ ακομα.

Αυτη τη στιγμη βγαζω κυριως etn γιατι ειναι πιο συμφερον, αλλα θα τα γυρισω σε aeon μολις σηκωθει το χαμενο λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ADHD είπε

Εγω παω all in στα 5k πάντως.. 

Ναι εχεις δικιο για το ETH, το XMR ειναι solid project και εχει "πρακτικες" χρησεις οποτε το εχω αρκετα ψηλα για long term.

Για το 1ο, ΔΓ/ΔΑ που λέν' στις δημοσκοπήσεις, δεν έχω δώσει ποτέ fiat για cryptos κι ούτε με βλέπω, προτιμώ τις GPU.

Για το XMR, καθαρά με επιφανειακή-αγοραία ανάλυση το είπα (πως συμπεριφέρεται σε σύγκριση με το έτερο μεγάλο privacy coin με κοινά χαρακτηριστικά σε θέμα devs,network κτλ), μπορεί να είναι και τεχνητό το weakness, ποτέ δεν ξέρεις τι κάνουν τα whales, ειδικά σε αυτά που παίζουν κρυφές συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, waroo είπε

Το σημερινό μακελειό δεν είναι χειρότερο από αυτό πριν δύο εβδομάδες (17/01)...

Η τρολια το tron είναι στα 5cents του δολαρίου για όποιον ενδιαφέρεται για deep shit καταστάσεις

Κανεις λαθος,σημερα ολες οι τιμες του 95% των κρυπτος εχουν πεσει σε πρωτοφανεις χαμηλες τιμες,χαμηλοτερες και απο τις αρχες δεκεμβριου πριν αρχισει το μεγαλο boom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας χρυσός κανόνας για κέρδος είναι να κάνουμε πρώτοι μια επιλογή αγοράς που δεν την βλέπει κανείς και που την δεδομένη στιγμή η αγορά όχι μόνο δεν την υποστηρίζει αλλά και την θεωρεί τελέιως λανθασμένη και ηλίθια σαν επιλογή.

Νομίζω η ποιο ηλίθια επιλογή για αγορά αυτή την στιγμή είναι το ethereum classic. Φυσικά δεν είναι επενδυτική συμβουλή αυτό :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

ένας χρυσός κανόνας για κέρδος είναι να κάνουμε πρώτοι μια επιλογή αγοράς που δεν την βλέπει κανείς και που την δεδομένη στιγμή η αγορά όχι μόνο δεν την υποστηρίζει αλλά και την θεωρεί τελέιως λανθασμένη και ηλίθια σαν επιλογή.

Νομίζω η ποιο ηλίθια επιλογή για αγορά αυτή την στιγμή είναι το ethereum classic. Φυσικά δεν είναι επενδυτική συμβουλή αυτό :P

Τι λες ρε φίλε, την δεδομένη στιγμή δεν κάνεις παρατολμες κινήσεις. Και σιγά μην πάρω το classic που ο hackerας έχει ακόμα τα 30εκ σαυτο. Σε λίγο θα μας πεις να πάρουμε και το Useless Etherium Token (UET) που είχε και μια άνοδο τις προαλλες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Zaknafein τι εννοείς όταν λες για FIAT? ότι προτιμάς απλά να πληρώνεις FIAT στο ρεύμα αντί να πληρώνεις FIAT στο ανταλλακτήριο;

Mη μπερδεύεστε παιδιά. Mε FIAT πληρώνεται είτε minάρετε είτε αγοράζετε.

Ίσως στο ένα να έχετε ένα στάνταρ μικρό κέρδος(ή μεγάλο ανάλογα με τις τιμές). 

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθομαι και διαβάζω μέρες τώρα σχόλια. 

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε και λίγο που επενδύουμε τα χρήματα μας.

Ώρες ώρες νομίζω ότι είμαι σε φόρουμ για το στοίχημα.

Επεξ/σία από SamSick
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SamSick είπε

Κάθομαι και διαβάζω μέρες τώρα σχόλια. 

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε και λίγο που επενδύουμε τα χρήματα μας.

Ώρες ώρες νομίζω ότι είναι σε φόρουμ για το στοίχημα.

Εφ'οσον δεν υπαρχουν ενεργητικα παθητικα παγια κυκλος εργασιων brand name μεριδιο αγορας κτλ ολα αυτα δλδ που οριζουν τα θεμελιωδη μιας εταιρειας ωστε να ξερεις αν ειναι υγιης για να επενδυσεις και αφου περιοριζομαστε σε white papers και ονειρα σε μια αγορα σε νηπιακο σταδιο προφανως ο τζογος υπαρχει στα παντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SamSick είπε

Κάθομαι και διαβάζω μέρες τώρα σχόλια. 

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε και λίγο που επενδύουμε τα χρήματα μας.

Ώρες ώρες νομίζω ότι είμαι σε φόρουμ για το στοίχημα.

Χαχα και τι δηλαδη θα συγκρινεις το κρυπτομαρκετ με το χρηματιστηριο μηπως?Αφου δεν εχει καποια ουσιωδη αξια ολο αυτο μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xanou96 είπε

Κανεις λαθος,σημερα ολες οι τιμες του 95% των κρυπτος εχουν πεσει σε πρωτοφανεις χαμηλες τιμες,χαμηλοτερες και απο τις αρχες δεκεμβριου πριν αρχισει το μεγαλο boom.

Στις 17/01:

το bitcoin ήταν στα επίπεδα των 9Κ USD, όπως είναι και τώρα

το ethereum ήταν πολύ (πολύ όμως) χαμηλότερα

το litecoin ήταν κάτω από τα 150USD, όπως είναι και τώρα

το ripple ήταν κάτω από το 1δολάριο, όπως είναι και τώρα

τώρα που βρήκες εσύ ότι 95% των νομισμάτων έχουν πέσει σε "πρωτοφανείς χαμηλές τιμές", κάτω και από τις αρχές Δεκεμβρίου (???), όταν υπήρχε ένας σκασμός coins που τα αγόραζες σε υποδιαιρέσεις του cent και πλέον όλα είναι αρκετές-πολλές φορές επί πάνω, ειλικρινά δεν ξέρω........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...