Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, nikolakakis είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς αν γίνεται να κερδίσεις από τέτοια διαφορά μεταξύ ανταλλακτηριων; Παίρνεις τώρα στο yobit στα 0.72 και πουλας στο 0.95;

Screenshot_20180216-191249.png

Οι τιμές που βλέπεις στο coinmarketcap είναι οι τελευταίες που πουλήθηκε. Αν μπεις στο Yobit θα δεις ότι αυτή η τιμή ήταν από buy order (0.00009517BTC. Το κατώτερο sell order που έχει κάποιος είναι (0.00010999BTC). Οπότε από ότι κατάλαβες και να αγοράσεις από το sell order δεν κάνεις κάτι. Αν πάλι αγοράσεις φτηνά από buy order... μπορείς να το πουλήσεις ακριβώτερα στο ίδιο το ανταλλακτήριο δεν χρειάζεται να τα πας αλλού.

Επίσης υπάρχει και ο κίνδυνος να καθυστερήσουν να μπουν τα λεφτά, να υπάρχει κλειδωμένο deposit/withdraw στο yobit κτλ κτλ.

Ακόμα και να υπάρχει μια τέτοια ευκαιρία,σκέψου ότι δεν θα είσαι ο μόνος που την βλέπει...

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, pavlos1908 είπε

Thanks. Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιος όρος που εξηγεί ακριβώς αυτό. 

43 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Πρεπει να υπολογισεις τα fee για τη  μεταφορα και trade.

Ναι τα είχα στο μυαλό μου αυτά αλλά η διαφορά που είδα σε αυτό ήταν πολύ μεγάλη. 

37 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Οι τιμές που βλέπεις στο coinmarketcap είναι οι τελευταίες που πουλήθηκε. Αν μπεις στο Yobit θα δεις ότι αυτή η τιμή ήταν από buy order (0.00009517BTC. Το κατώτερο sell order που έχει κάποιος είναι (0.00010999BTC). Οπότε από ότι κατάλαβες και να αγοράσεις από το sell order δεν κάνεις κάτι. Αν πάλι αγοράσεις φτηνά από buy order... μπορείς να το πουλήσεις ακριβώτερα στο ίδιο το ανταλλακτήριο δεν χρειάζεται να τα πας αλλού.

Επίσης υπάρχει και ο κίνδυνος να καθυστερήσουν να μπουν τα λεφτά, να υπάρχει κλειδωμένο deposit/withdraw στο yobit κτλ κτλ.

Ακόμα και να υπάρχει μια τέτοια ευκαιρία,σκέψου ότι δεν θα είσαι ο μόνος που την βλέπει...

Ευχαριστώ για την επεξήγηση.  Δεν το ήξερα αυτό για τις τιμές που εμφανίζει το coinmarketcap. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το υπόλοιπο μου  σε ευρώ στο coinbase μπορώ να κάνω αγορές απο ελληνικά ή ξένα μαγαζιά;

Ή πρέπει 1α να τα κάνω ανάληψη σε ελληνική τράπεζα;

Βλέπω πως εχουν instant ανάληψη σε κάρτα με 4.5 % και ανάληψη με λογαριασμό και τις ανάλογες καθυστερήσεις με 1,5 %

Εχει δοκιμάσει κανείς ή όλοι βάζεται και κρατάτε μόνο; :P

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθείαν απο coinbase account.

Δηλαδή αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν τρεχούμενο όψεως ή  σαν paypal  υπόλοιπο.

Χωρίς withdraw και προμήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yiannis_1 είπε

Κατευθείαν απο coinbase account.

Δηλαδή αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν τρεχούμενο όψεως ή  σαν paypal  υπόλοιπο.

Χωρίς withdraw και προμήθειες.

Δε νομίζω ότι γίνεται αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, yiannis_1 είπε

Κατευθείαν απο coinbase account.

Δηλαδή αν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις σαν τρεχούμενο όψεως ή  σαν paypal  υπόλοιπο.

Χωρίς withdraw και προμήθειες.

Και το paypal που αναφέρεις πρέπει κάποιος να το "δέχεται" 

είναι σαν να μου λες πας στη λαική και λες θα ψωνίζω , έχω λεφτά στο paypal 

προφανώς και δεν γίνεται αυτό που λες , δεν σου δίνει κάρτα το coinbase για να κάνεις αγορές (επειδή αναφέρεις το "τρεχούμενο/όψεως) ούτε καν τέτοια υπηρεσία είναι 

απλά αγοράζεις/πουλάς btc/ltc/eth Κλπ , αυτό .-

Επεξ/σία από kodorevi8ulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...