Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, pantelikas είπε

Μπήκα στο bitflyer (ευρωπαϊκό site ) και προσωρινά λούστηκα κρύο ιδρώτα. Έγραφε market closed και δεν δεχόταν συναλλαγές. Τώρα φαίνεται να λειτουργεί. Είναι κάτι που συμβαίνει;

το bitflyer δεν είναι σίγουρα από τα ανταλλακτήρια θα κλέισουν έτσι τις πόρτες τους. Απλά θα έκαναν καμιά αναβάθμιση στα συστήματα τους. Μην ξεχνάμε ότι το bitflyer μαζί με bistamp και kraken είναι από τα λίγα αδειοδοτημένα ανταλλακτήρια στον κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Rmacobra είπε

παιδια τι να αγορασω bitcoin, litecoin, ethereum, litecoin η bitcoin case? τι λετε;

Εγώ πάντως έχω etn και xvg και αναμένω στο ακουστικό μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα ότι θα γίνει fork στο litecoin αύριο. Τα καινούρια coins πώς τα παίρνουνε; Πρέπει να τα έχεις σε wallet ή και σε ανταλλακτήριο μετράει;

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, giannis808 είπε

Εγώ πάντως έχω etn και xvg και αναμένω στο ακουστικό μου! 

Κι εγώ από τότε που έκανα αγορές αρχές του έτους είμαι στην αναμονή μιας και δεν υπήρξε κάποια θεαματική άνοδος. Προς το παρόν είμαι στο αρχικό μου κεφάλαιο, ούτε κέρδισα, ούτε έχασα οπότε κι εγώ στην αναμονή είμαι με etn,xrp και ltc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgebest είπε

Το changelly είναι αξιόπιστο;; 

ναι μια χαρά ανταλλακτήριο είναι για άμεση αλλαγή μεταξύ alt η και bitcoin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν πρωτομπηκα στην αγορα των cryptos πριν κατι μηνες σταμπαρα για δικους μου λογους δυο κρυπτονομισματα που μ αρεσαν.Το nem και το revain.Και τα δυο ειχαν τοτε 40-50 λεπτακια.Το πρωτο εχει σημερα 0.43 και το δευτερο κοντα στο 3ευρω και μεσα στον χαμο που επεφταν τα παντα ανεβηκε καμια 100%.Μαντεψτε σε ποιο επενδυσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη μου έχει μπει στο μάτι το yoyow. Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο απλά ήταν από τα λίγα φτηνά τότε του bitfinex (0.15$) και το πήρα. Από τότε η τιμή του είναι πάνω κάτω ίδια. Με εξαίρεση εκεινες τις μερες που είχαν ανέβει όλα στον Θεό. 

Τώρα που έφυγα από το bitfinex έχω πάρει γύρω στα 200 κομμάτια στο binance και τα έχω να κάθονται. 

Δεν περιμένω να ανεβει πολύ απλά.... μου έχει μπει στο ματι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράγμα ξέρω. Το verge που αγόρασα με 5 ευρώ τον Ιούλιο του 2017 με απέδωσε 540 ευρώ. Τον Ιούλιο του 2017 με μια 1070 απλή εξορυζες 1500 verge τη μέρα. Με 25 λεπτά που πήγε είναι 325 ευρώ τη μέρα. Επίσης αρχές 2017 το verge είχε 0.00005 ανέβηκε 20000 φορές. Αρχές 2017 έφτιαχνες 10 20 χιλιάδες verge τη μέρα δηλαδή στα 22 λεπτά είναι αρκετά χιλιάρικα τη μέρα. Και κάθεστε να βρείτε να κάνετε X2 x3. Δεν βγαίνουν χρήματα έτσι. Προσωπικά κάνω mining τα πιο μικρά νέα νομίσματα φτιάχνω μερικές χιλιάδες και ότι γίνει. Έτσι βγαίνουν χρήματα με τα ψυχουλα X2 X3 δεν γίνεται τίποτα. Ένα από τα 25 νομίσματα που έχω αν κάνει x1000+ τέλος έχω βγάλει πάνω από 100k. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Heybro είπε

Εγώ ένα πράγμα ξέρω. Το verge που αγόρασα με 5 ευρώ τον Ιούλιο του 2017 με απέδωσε 540 ευρώ. Τον Ιούλιο του 2017 με μια 1070 απλή εξορυζες 1500 verge τη μέρα. Με 25 λεπτά που πήγε είναι 325 ευρώ τη μέρα. Επίσης αρχές 2017 το verge είχε 0.00005 ανέβηκε 20000 φορές. Αρχές 2017 έφτιαχνες 10 20 χιλιάδες verge τη μέρα δηλαδή στα 22 λεπτά είναι αρκετά χιλιάρικα τη μέρα. Και κάθεστε να βρείτε να κάνετε X2 x3. Δεν βγαίνουν χρήματα έτσι. Προσωπικά κάνω mining τα πιο μικρά νέα νομίσματα φτιάχνω μερικές χιλιάδες και ότι γίνει. Έτσι βγαίνουν χρήματα με τα ψυχουλα X2 X3 δεν γίνεται τίποτα. Ένα από τα 25 νομίσματα που έχω αν κάνει x1000+ τέλος έχω βγάλει πάνω από 100k. 

Προσωπικά τώρα δεν έχω pc για να κάνω έστω και ελαφρύ mining. Ουτε καν με cpu. Αλλά.... πως μπορείς από τα 1500+ coins που υπάρχουν να βρεις τα 25+ που έχουν ελπίδες να ανέβουν; Λογικά εννοείς ότι τώρα έχεις 25, σε ένα μήνα θα έχεις πχ 50 και θα συνεχίσεις μέχρι να κάτσει κάτι καλό.

 

Εγώ από την άλλη εκτός από τα βασικά που έχω, έχω αγοράσει και μερικες χιλιάδες κομμάτια από 3-4 μικρά. Μήπως και.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Προσωπικά τώρα δεν έχω pc για να κάνω έστω και ελαφρύ mining. Ουτε καν με cpu. Αλλά.... πως μπορείς από τα 1500+ coins που υπάρχουν να βρεις τα 25+ που έχουν ελπίδες να ανέβουν; Λογικά εννοείς ότι τώρα έχεις 25, σε ένα μήνα θα έχεις πχ 50 και θα συνεχίσεις μέχρι να κάτσει κάτι καλό.

Εγώ από την άλλη εκτός από τα βασικά που έχω, έχω αγοράσει και μερικες χιλιάδες κομμάτια από 3-4 μικρά. Μήπως και.

Κι εγώ κάπως έτσι το πάω, μερικά μικρά μήπως και.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γράψω και εδώ το έχω γράψει και στο Bitcointalk στο νήμα της ισοτιμίας. Το μεγάλο στοίχημα για την ισοτιμία του Bitcoin είναι να μπορέσει να κρατήσει και να κλειδώσει τα 10.000 δολάρια. Αν συμβεί αυτό πλέον θα έχουμε μια σταθερά ανοδική πορεία που κατά την γνώμη μου σταδιακά θα φτάσει ακόμα και πολύ κοντά στα ATH επίπεδα. 

Εκεί κάπου θα διαμορφωθεί και το επόμενο σημείο εκκίνησης του νέου spike και του νέου bubble της ισοτιμίας του Bitcoin.

Καλώς η κακώς η ιστορία της ισοτιμίας του Bitcoin κάνει πάντα τον ίδιο κύκλο και έχει πάντα το ίδιο μοτίβο. Οσο για τα υπόλοιπα altcoin απλά lol :P

Αυτά πάντα ακολουθούν την πορεία του Bitcoin και μερικά από αυτά κάνουν και ένα τρελό pump and dump just for the lulz και τίποτα παραπάνω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...