Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gassim είπε

Σαν να πηγαίνουμε κάπως καλά σήμερα ε; :)

Ξέρω οτι εχει ξανασυζητηθεί αλλά για το verge τι γνώμη έχετε; 

Αν η αγορα ηταν ορθολογικη (τι ειπα τωρα) θα επρεπε να εχει αξια ακριβως 0 ευρω.

Το μονο unique selling point του υποτιθεται οτι ειναι "ανωνυμο", αλλα δεν ειναι. Βασικα ειναι οσο ανωνυμο μπορουν να γινουν ολα τα αλλα νομισματα (μεσω TOR), αρα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το αγοραζει ο κοσμος, εκτος του οτι το στηριζε ο αξιοπιστοτατος (?!!) McAfee για να βγαλει κι αυτος το μεροκαματο.

Επεξ/σία από Praetorianos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, gassim είπε

Σαν να πηγαίνουμε κάπως καλά σήμερα ε; :)

Ξέρω οτι εχει ξανασυζητηθεί αλλά για το verge τι γνώμη έχετε; 

Για privacy crypto πιστεύω περισσότερο σε Monero, DeepOnion, Zoin. 

To verge έκανε hype κυρίως λόγω του Mcafee, δεν το κατακρίνω αλλά θεωρώ τα άλλα προτζεκτ πιο ενδιαφέροντα απο αποψη χαρακτηριστικών αλλά και ώς επένδυση. 

 

privacy.thumb.jpg.039ae7cd587d8cd611908ce2631552cf.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paoad είπε

Για privacy crypto πιστεύω περισσότερο σε Monero, DeepOnion, Zoin. 

To verge έκανε hype κυρίως λόγω του Mcafee, δεν το κατακρίνω αλλά θεωρώ τα άλλα προτζεκτ πιο ενδιαφέροντα απο αποψη χαρακτηριστικών αλλά και ώς επένδυση. 

privacy.thumb.jpg.039ae7cd587d8cd611908ce2631552cf.jpg

Για πες μας για το zoin Λίγα πράγματα...πως το βλέπεις; Πρώτη φορά το ακούω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Για πες μας για το zoin Λίγα πράγματα...πως το βλέπεις; Πρώτη φορά το ακούω

Δεν είμαι σε θέση να συγκρίνω τεχνικά το κάθε νόμισμα. Όλα το κοιν του πίνακα τον ίδιο σκοπό εξυπηρετούν, με διαφορετικά μέσα. 


Για το zoin μπορώ να σου πω ότι οι αρχικοί ντεβελοπερς είχαν εγκαταλεψει το προτζεκτ μέχρι που το ανέλαβαν άλλοι πριν απο 8 μήνες και απο τότε γίνονται πραγματάκια, ανακοινώσεις, νέα. Κινείται το πράγμα.  Αν καταφέρουν να κανουν όσα υποσχονται και να φτιάξουν το whitepaper τους καλύτερα, θα πάει αρκετά καλά στο 2018.  1$ με τόσο μικρό supply, δεν είναι τίποτα. Εχω πάρει λίγα και περιμένω. 

Τσέκαρε κ εδώ αν θέλεις για περισσότερρες πληροφορίες -> https://coincheckup.com/coins/zoin/purpose

Επεξ/σία από paoad
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paoad είπε

Δεν είμαι σε θέση να συγκρίνω τεχνικά το κάθε νόμισμα. Όλα το κοιν του πίνακα τον ίδιο σκοπό εξυπηρετούν, με διαφορετικά μέσα. 


Για το zoin μπορώ να σου πω ότι οι αρχικοί ντεβελοπερς είχαν εγκαταλεψει το προτζεκτ μέχρι που το ανέλαβαν άλλοι πριν απο 8 μήνες και απο τότε γίνονται πραγματάκια, ανακοινώσεις, νέα. Κινείται το πράγμα.  Αν καταφέρουν να κανουν όσα υποσχονται και να φτιάξουν το whitepaper τους καλύτερα, θα πάει αρκετά καλά στο 2018.  1$ με τόσο μικρό supply, δεν είναι τίποτα. Εχω πάρει λίγα και περιμένω. 

Τσέκαρε κ εδώ αν θέλεις για περισσότερρες πληροφορίες -> https://coincheckup.com/coins/zoin/purpose

Εντάξει με έπεισες, θα πάρω και εγώ μερικά :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ελεγα χτες-προχτες να παω all in βαση ΤΑ στο ICX με ethereum (ειχα ακομη συμπληρωσει και το order). Λεω αστο και το ακυρωνω. Σημερα εφαγε τρελη ανοδο. Αμα δε σε θελει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paoad είπε

 1$ με τόσο μικρό supply, δεν είναι τίποτα. Εχω πάρει λίγα και περιμένω. 

Θα το ξαναπω. Δεν εχει ρολο αν ειναι $1 ή $1000 το νομισμα αλλα το ποσοστο ανοδου , αν θα παρει δηλαδη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Θα το ξαναπω. Δεν εχει ρολο αν ειναι $1 ή $1000 το νομισμα αλλα το ποσοστο ανοδου , αν θα παρει δηλαδη. 

ΕΪναι ψυχολογικό το θέμα. Αλλο να λές ότι έχω 0,01 bitcoin και αλλο να λές ότι εχει 1000 verge.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

ΕΪναι ψυχολογικό το θέμα. Αλλο να λές ότι έχω 0,01 bitcoin και αλλο να λές ότι εχει 1000 verge.

Ενας σοβαρος επενδυτης δεν εχει τετοια ψυχολογικα θεματα. Σορρυ κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

ΕΪναι ψυχολογικό το θέμα. Αλλο να λές ότι έχω 0,01 bitcoin και αλλο να λές ότι εχει 1000 verge.

Να λες οτι εχεις 1 μυριο satoshi τοτε αν σου μαμαει την ψυχολογια το 0.01 btc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sartiv είπε

Ενας σοβαρος επενδυτης δεν εχει τετοια ψυχολογικα θεματα. Σορρυ κιολας.

Δεν υπαρχει λόγος να ζητάς συγνώμη. Απλά οι περισσότεροι από εδω μέσα δεν είμαστε σοβαροι επενδυτες. Σιγουρα όχι εγώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Δεν υπαρχει λόγος να ζητάς συγνώμη. Απλά οι περισσότεροι από εδω μέσα δεν είμαστε σοβαροι επενδυτες. Σιγουρα όχι εγώ.

Βασικά δεν είμαστε καν επενδυτές, τζογαδόροι είμαστε. Απλά δεν αρέσει η λέξη αυτή... οπότε ας λεγόμαστε επενδυτές.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...