Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα και γω σήμερα και πήρα το πρώτο μου κομμάτι από βιτκοιν. Αν και τα έβλεπα από τότε που φτιάχτηκε το νήμα τώρα είμαι σχετικά οικονομικά άνετος να πάρω κάνα κρυπτό κέρμα. Έγινε και μάρκετ crash οπότε πιστεύω ήταν ευκαιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Κάβουρας είπε

Ξεκίνησα και γω σήμερα και πήρα το πρώτο μου κομμάτι από βιτκοιν. Αν και τα έβλεπα από τότε που φτιάχτηκε το νήμα τώρα είμαι σχετικά οικονομικά άνετος να πάρω κάνα κρυπτό κέρμα. Έγινε και μάρκετ crash οπότε πιστεύω ήταν ευκαιρία. 

Δεν εγινε κανένα market crash φίλτατε. Ενα απλο σοβαρο correction ήταν....B) και καλα που εγινε, God Blessed Us, και ξεκαθαρισε ο τoπος ...αλλιως θα ειχαμε οντως crash...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikolakakis είπε

Εγώ πάλι ξύπνησα το πρωί και πήρα 30 ευρώ Reddcoin και περιμένω να δω πότε θα γίνει το dump :P

giphy.gif

 

Επεξ/σία από ooaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, dimus1985 είπε

Το btc στα +++ και το 90% των alt/shit coins στο κοκκινο... Τι εγινε εκαναν ολοι ..στροφη στην ποιοτητα? :P

Δε θα το λεγα, το εβδομαδιαίο chart είναι κάπως αλλοπρόσαλλο  https://coinmarketcap.com/all/views/all/

Ενδιαφέρον πάντως έχει το τι γίνεται σε περιόδους "ευμάρειας"(εβδομαδιαίο πάντα) https://coinmarketcap.com/historical/20180107/

[Edit]

(Στο top 20, τη μικρότερη απόδοση την είχανε τα 3 bitcoin και το IOTA)

[/edit]

Αλλά και σε περιόδους "ύφεσης"  https://coinmarketcap.com/historical/20180204/

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καναμε μια βουτια! Πάντως εχει πλακα οσο διαρκει το βλεφαρισμα του ματιου να πεφτει κατα 400-500$ btc,ltc κλπ

Επεξ/σία από vagpan1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+-468$ είναι +-4% με τιμή βάσης τα $11700, σιγά τα ωά δλδ. Και το LTC δίνει πόνο, το μόνο απ'τα μεγάλα που υπεραποδίδει έναντι του BTC μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaknafein είπε

+-468$ είναι +-4% με τιμή βάσης τα $11700, σιγά τα ωά δλδ. Και το LTC δίνει πόνο, το μόνο απ'τα μεγάλα που υπεραποδίδει έναντι του BTC μέχρι τώρα.

Ναι ενταξει δεν διαφωνω, απλα αυτα την ωρα εφτιαχνα charts σε low frametime και πεταχτηκε ενα candlestick να! με το συμπαθιο. Μετα ειδα οτι ηταν μονο 400κατι δολλαρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Πόσο low timeframe; 30m; Με τα πιο κάτω ελπίζω να μην ασχολείσαι, εκτός αν είσαι scalper.

Αυτην την ωρα ημουν σε 30m στο btc! Προσπαθησα να κανω scalp σε altcoins  αλλα απετυχα. Αφου περιμενα οτι θα ανεβει κι αλλο μεχρι που ξεφυγε το θεμα. Παιζω και με icx που δεν ξερεις τι σου ξημερωνει. Το xlm επιασε πατο (και λιγα λεω). Στo lisk οποιος προλαβε προλαβε... Γενικα δεν ειναι να κανεις trade αυτες τις ωρες..

Επεξ/σία από vagpan1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, εγώ γενικά δεν ασχολούμαι με crypto/fiat pairs, ούτε για scalping, ούτε για swing trades. Μόνο πουλάω όταν εκτιμώ ότι είναι σε καλό επίπεδο για να κατοχυρώσω κέρδη από mining.

Στα crypto/crypto παίζω μπαλίτσα, που είναι ελαφρώς καλύτερα τα πράγματα (αν και έχει κι αυτό τα ζόρια του, βλ. είναι μόνο long και δεν λέει για scalping, γιατί πετάγεται μια τάνα whale και κάνει dump@market και κλαις τα satoshi σου, οπότε μόνο swing trades κι αυτά με "άπλα" σε stop και TP).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Τι να σου πω, εγώ γενικά δεν ασχολούμαι με crypto/fiat pairs, ούτε για scalping, ούτε για swing trades. Μόνο πουλάω όταν εκτιμώ ότι είναι σε καλό επίπεδο για να κατοχυρώσω κέρδη από mining.

Στα crypto/crypto παίζω μπαλίτσα, που είναι ελαφρώς καλύτερα τα πράγματα (αν και έχει κι αυτό τα ζόρια του, βλ. είναι μόνο long και δεν λέει για scalping, γιατί πετάγεται μια τάνα whale και κάνει dump@market και κλαις τα satoshi σου, οπότε μόνο swing trades κι αυτά με "άπλα" σε stop και TP).

Crypto-crypto είπα ναι παιξω κι εγω με σκοπο την αυξηση σε btc, και eth αφου τα ξαναγυρναω αλλά δυσκολα προχωραει. Το καταλαβα απο πρωτο χερι οτι δεν λεει το scalping, αφου και εκει οι whales σε κανουν οτι θελουν. Αλλα και με swing trades εχει το ρισκο του με το volatility (πχ icx). Ειχα βαλει sell limit-stop 6000Ξ διαφορα απο την αγορα-pump, πηγα για υπνο, κι με ενα wick τα ειχε πουλησει με loss το πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...