Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, chryspano είπε

χμ... περίεργο, τι τράπεζα έχεις? Στην Πειραιώς την επόμενη εργάσιμη ημέρα το μεσημέρι τα χρήματα είναι πάντα στο λογαριασμό μου.  

Εθνική :(

Έχω και Πειραιώς αλλά βαριέμαι να καταχωρώ απο την αρχή τα στοιχεία. Παίζει και να το δοκιμάσω  βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, ViciousSkeleton είπε

Καλημέρα στα παιδιά...έχω 9 ltc τα οποία θέλω να ρευστοποίηση.μετα απο λιγο ψάξιμο είδα οτι το coinbase προσφέρει αυτην την υπηρεσία που χρειαζομαι.εδώ και 2 βδομάδες περιμένω να γίνω verify ο τραπεζικοςλογαριασμός μου,να ανησυχω; έχετε τπτ να προτεινετε;; έστω ltc σε btc; ευχαριστώ...

Κι εγώ στο kraken πήγα σε tier 2 σχεδόν αμεσως. Για tier 3 πήρε καιρό λόγω φόρτου από μεριάς τους και επίσης ήθελαν διευκρινήσεις για την ταυτότητα (ημ λήξης κλπ).

 

Ασχετο τώρα. Έχετε στο μυαλό σας κανενα μικρό που πιστευετε ότι θα ανεβει εν καιρω; Κάτι που αξίζει να βάλεις καποια χρήματα και να τα αφήσεις εκεί. Προφανώς δεν ψάχνω για κατι σίγουρο. Απλά προτάσεις θέλω. Cardano, Stellar, Nem, Iota, Verge, ICX......

 

ΥΓ: Πήρε τα πανω του καπως το ripple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ripple όντως εχει ανοδική πορεία, πιστεύω απ τα μικρά είναι αυτό με το μεγαλυτερο potential..

Τελευταία καλοβλέπω το decred. Δεν έχει τις τεράστιες διακυμάνσεις που παρατηρω σε άλλα και ίσως κάποια στιγμή να ξεκινήσει κι αυτό ανοδική πορεία γιατί φαίνεται να αντέχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jdm_mst είπε

To ripple όντως εχει ανοδική πορεία, πιστεύω απ τα μικρά είναι αυτό με το μεγαλυτερο potential..

τι σε κανει να πιστευεις; Με τις ερευνες μου το εχω αφησει εδω και καιρο, υπαρχουν πολλα καλυτερα νομισματα απ αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sartiv είπε

τι σε κανει να πιστευεις; Με τις ερευνες μου το εχω αφησει εδω και καιρο, υπαρχουν πολλα καλυτερα νομισματα απ αυτο.

OK αλλα πές και κανενα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sartiv είπε

τι σε κανει να πιστευεις; Με τις ερευνες μου το εχω αφησει εδω και καιρο, υπαρχουν πολλα καλυτερα νομισματα απ αυτο.

Γιατί παρά την όλη αρνητική τάση που φαίνεται να παίρνουν όλοι απέναντι στα cryptos τώρα τελευταία, το ripple έχει κλείσει συμφωνίες με western union και moneygram που λένε οτι το χρησιμοποιούν δοκιμαστικά στα συστήματα μεταφορών τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Sartiv είπε

QASH, NEO, Electroneum

Καλό το etn αλλα αν δεν γίνω verified στο cryptos,.... δεν βάζω αλλα εκει μέσα. Εχω και περιμένω 1 μήνα ενώ το verification παίρνει 1-2 βδομαδες συμφωνα με την σελίδα τους.

ΥΓ: Μου ήρθε ενημερωση από ενα group που ακολουθω στο telegram ότι θα μπεί το ripple στο coinbase. Διαβάζω ότι εχουν κοινή εμφανιση οι CEO τους στο CNBC αυριο. Για να δουμε.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Sartiv είπε

QASH, NEO, Electroneum. 

Καντε τις ερευνες σας, αντι να ζητατε να σας προτεινουν. 

Δεν είναι κακό να προτείνουμε και εδώ μέσα νομίσματα. Είναι πάρα πολλά τα νομίσματα και πάρα πολλά τα ανταλλακτήρια και μπορεί σίγουρα να ξεφύγει και κάτι όσο και να το ψάχνουμε, όπως υπάρχουν και αρκετοί που δεν έχουν τον ανάλογο χρόνο να ψαχτούν.

Το electroneum εμένα μου κάνει για αρπαχτή πάντως, δεν το έχω για σοβαρό νόμισμα.

Το ETC σήμερα (κατά τις 19:00-20:00) θα κάνει airdrop το callisto σε όσους έχουν ETC (ethereum classic). Το yobit θα κάνει αυτόματα το airdrop, δεν ξέρω ποια άλλα ανταλλακτήρια θα το κάνουν...αλλιώς βάλτε τα ETC σε wallet.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε τι παίζει με το vicetoken? 
Ένας φίλος έριξε 5eth εκεί και με έψησε να βάλω και γω 1ETH. 
Πως το βλέπετε εσείς; Αξίζει ή τα λεφτά μας πίσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Ξέρετε τι παίζει με το vicetoken? 
Ένας φίλος έριξε 5eth εκεί και με έψησε να βάλω και γω 1ETH. 
Πως το βλέπετε εσείς; Αξίζει ή τα λεφτά μας πίσω; 

Λίγο που διάβασα τώρα ενα αρθρο του γενάρη γραφει ότι όσοι ρώτησαν αν θα μπεί σε exchanges εφαγαν αμεσως ban. Επίσης αναφέρει ότι ίσως να χρησιμοποιείται μόνο στις πλατφόρμες αυτων που το εφτιαξαν. Δεν μπορω να το ψάξω παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα το trading.

(Δεν ξερω αν ειναι αυτο το σωστο topic, αν δεν ειναι συγχωρεστε με).

Eιμαι αρχαρια και θα ηθελα να γραφτω σε μια πλατφορμα ετσι ωστε να ξεκινησω σιγα σιγα να μαθαινω.

Ειμαι αναμεσα στην xm και την avatrade. Ποια μου προτεινετε;

Επισης, εχω βρει εναν μπροκερ της avatrade που μπορει να με βοηθησει και μου εχει πει πως θα μου κανει 1 μηνα

free trial με πραγματικα λεφτα και πως μετα αν ειμαι ευχαριστημενη, θα του δινω ενα ποσο για να με βοηθει.

Ξερει καποιος να με κατευθυνει καπως;

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jdm_mst είπε

To ripple όντως εχει ανοδική πορεία, πιστεύω απ τα μικρά είναι αυτό με το μεγαλυτερο potential..

Τελευταία καλοβλέπω το decred. Δεν έχει τις τεράστιες διακυμάνσεις που παρατηρω σε άλλα και ίσως κάποια στιγμή να ξεκινήσει κι αυτό ανοδική πορεία γιατί φαίνεται να αντέχει..

Καλη επιλογη το decred. Εχει χαμηλο hype για το επιπεδο του development που γινεται και προσφατα ειδα καπου οτι πλησιαζουν και τα anonymity features στα οποια εργαζονται καιρο τωρα. Παροτι το anonymity δεν ειναι απο τα βασικα χαρακτηριστικα του.

Γενικως ομως να ξερεις δεν ειναι απο αυτα που γινονται pumped. Δεν θα βγαλεις ευκολα τα ποσα που βγαζεις με αλλα αν σε ενδιαφερει το γρηγορο κερδος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λες είναι για Forex/CFDs, υπάρχει ξεχωριστό νήμα (αν και είναι ανενεργό) για το Forex, εδώ:

Πάντως, δοκίμασε 2-3 brokers μέσω demo account για να δεις τις πλατφόρμες τους και πόσο καλές/εύχρηστες είναι, δεν κοστίζει κάτι.

Εδώ κάποια tutorials στα Αγγλικά: https://www.dailyfx.com/forex-education/beginner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Αυτά που λες είναι για Forex/CFDs, υπάρχει ξεχωριστό νήμα (αν και είναι ανενεργό) για το Forex, εδώ:

Πάντως, δοκίμασε 2-3 brokers μέσω demo account για να δεις τις πλατφόρμες τους και πόσο καλές/εύχρηστες είναι, δεν κοστίζει κάτι.

Εδώ κάποια tutorials στα Αγγλικά: https://www.dailyfx.com/forex-education/beginner

Ευχαριστω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...