Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα ήθελα να έχω πάρει btc τότε πάντως. Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί άλλα να είχαν μεγαλύτερες αποδόσεις αλλά το btc ήταν το πιο γνωστό και η πιο εύκολη επιλογή αν ήθελες να ασχοληθείς.

Το τι θα γίνει και αν θα ξεπεραστεί ή θα διαλυθούν όλα νομίζω θα το δούμε όλοι μαζί στην πράξη, δεν το ξέρει κανείς από τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Ακόμα ασχολείστε με τον check2fire; Στα υπόλοιπα fora τον έχουν πάρει χαμπάρι καιρό

για πες ρε μεγάλε ποια fora είναι αυτά που με έχουν πάρει χαμπάρι εδώ και καιρό. Εδώ μπαίνω στο adslgr που ακόμα γράφω εκεί, στο ragequit που και εκεί γράψω για games γιατί πρώτα είμαι gamer, μετά linux user και μετά bitcoiner. Σε όλα αυτά συνεχίζω. Στο μόνο που με έχουν κάνει ban είναι στο thelab πριν 3 χρόνια γιατί όταν έγραφα για το Bitcoin μου είχαν  κάνει ομαδικό bullying ότι είναι scam τρομάρα τους.

Και ποτέ δεν έχω πει ότι η ισοτιμία θα πάει στο θεό η να έχω προτρέψει κάποιον να αγοράσει bitcoin.

Πάντα με ενδιαφέρει η τεχνολογία και το Bitcoin όχι μόνο έχει τους καλύτερους developer στο χώρο και τους ποιο καταρτησμένους αλλά και η τεχνολογία του έχει τις μεγαλύτερες προοπτικές. 

Οπως έχω γράψει τα altcoin ως συνήθως απλά υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια που λένε άλλα πάντα δεν μπορούν να προσφέρουν ούτε το 1% όσων αρχικά  λένε.

Και πρωτού αρχίσετε ξανά το bullying απλά δείτε τι έγραφαν οι developer για το Ethereum στα πρώτα του βήματα και συγκρίνετε το με αυτά που έχει προσφέρει μετά από δύο χρόνια.

Δείτε τι λεγανε στο IOTA και τελικά που έχειν καταλήξει το ποιο σπασμένο blockchain σύστημα ever. 

edit: ξέχασα να αναφέρω και ότι γράφω καθημερινά και στο bitcointalk που εκεί είμαι legendary member.

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, chek2fire είπε

Στο μόνο που με έχουν κάνει ban είναι στο thelab πριν 3 χρόνια 

Γιατί άραγε? :lol::lol:

Τις γνωστές σου προσβολές ύβρεις και συκοφαντίες έγραφες και εκεί? 

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

edit: ξέχασα να αναφέρω και ότι γράφω καθημερινά και στο bitcointalk που εκεί είμαι legendary member.

Ναι, και εκεί σε έχουν πάρει χαμπάρι και έχει ερημώσει ο τόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chryspano είπε

Σαν τι έλεγε? :)

Για πες, για πες....

αισθάνομαι ότι έχω χάσει επεισόδια.:D

To λιγότερο κουραστικός έχεις καταντήσει.

Όταν θα έχεις κάτι εποικοδομητικό να προσφέρεις, εδώ είμαστε και υπόλοποι να σε βοηθήσουμε

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, tsakfot είπε

To λιγότερο κουραστικός έχεις καταντήσει.

Λυπάμαι αν τις οποιεσδήποτε ερωτήσεις εσύ τις θεωρείς "κουραστικές" αλλά σου έχω λύση στο πρόβλημα σου, mouse over στο προφίλ μου και επιλέγεις "Αγνόηση χρήστη"

"Κουραστικός" μπορεί να είμαι αλλά υβριστής και προσβλητικός ΔΕΝ έγινα, δεν σε είδα να παίρνεις θέση όταν "κάποιος" ξεπέρασε τα όρια... πολλάκις.... άσε λοιπόν τα σάπια και τις υποκρισίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Γιατί πέφτουν τα περισσότερα altcoins ενώ το BTC είναι ελαφρός ανοδικό;

ETH, Ripple, ETC...ακόμα και το dogecoin κατρακύλησε

Έγινε κάτι; 

Οταν επεφτε το dominance, οποτε και η τιμη του btc σε σχεση με τα altcoins ενω το market cap εμενε σταθερο ειχε γινει κατι? Απλα τωρε εν μερει ανεκαμψε καπως.

Βεβαια και αλλους λογους να θες, το segwit adoption, πεσμενα fees, σταθερη προοδος στο lightning network θα παιζουν το ρολο τους. Ισως ο κοσμος δεν ειναι τελικα τοσο της αποψης οτι το btc οτι ειχε να δωσει το εδωσε και τωρα τα alts θα περασουν μπροστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 99 στο χρηματιστήριο κάθε ενας που είχε ενα φορτηγο και μια μπουλντόζα δήλωνε εταιρεία κατασκευών έμπαινε με πλαστούς ισολογισμούς στο ελληνικό χρηματιστήριο και to the moon.

Κατά αναλογία το ίδιο γίνεται σήμερα με τα altcoins...

Στέγνωσε απο κεφάλαια η altcoin αγορά με αυτό τον τρόπο.

Λογικό κάποια στιγμή ο κόσμος που ξέρει να αρχίσει να συσπειρώνεται γύρω απο τους πιο ισχυρούς μέχρι να ξεδιαλύνει το τοπίο.

Φίλοι μου programmers κόβουν ότι και ο Mcafee :lol: ότι δε θα ναι το bitcoin αυτό που θα επικρατήσει.

Τώρα γιατί το λένε αυτό και το bitcoin μαζεύει το σύνολο του capitalization...

ϊσως να έχει σχέσει με το πόσο καλά οικονομικά ξέρουν οι programmers.:P

 

Απ την άλλη άμα το πράγμα πάει οικονομετρικά και στατιστικά το πράγμα, τότε έχουν δίκαιο και θα έχουν και το απόλυτο πλεονέκτημα σε σχέση με μας των οικονομικών.

Όχι γιατί θα πάψει να ισχύει ο νόμος της προσφορά και της ζήτησης αλλά γιατί θα μπορούν να προβλέψουν πριν απο τους υπόλοιπους το πότε...                   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis_1 είπε

Το 99 στο χρηματιστήριο κάθε ενας που είχε ενα φορτηγο και μια μπουλντόζα δήλωνε εταιρεία κατασκευών έμπαινε με πλαστούς ισολογισμούς στο ελληνικό χρηματιστήριο και to the moon.

Κατά αναλογία το ίδιο γίνεται σήμερα με τα altcoins...

Στέγνωσε απο κεφάλαια η altcoin αγορά με αυτό τον τρόπο.

Λογικό κάποια στιγμή ο κόσμος που ξέρει να αρχίσει να συσπειρώνεται γύρω απο τους πιο ισχυρούς μέχρι να ξεδιαλύνει το τοπίο.

Φίλοι μου programmers κόβουν ότι και ο Mcafee :lol: ότι δε θα ναι το bitcoin αυτό που θα επικρατήσει.

Τώρα γιατί το λένε αυτό και το bitcoin μαζεύει το σύνολο του capitalization...

ϊσως να έχει σχέσει με το πόσο καλά οικονομικά ξέρουν οι programmers.:P

Απ την άλλη άμα το πράγμα πάει οικονομετρικά και στατιστικά το πράγμα, τότε έχουν δίκαιο και θα έχουν και το απόλυτο πλεονέκτημα σε σχέση με μας των οικονομικών.

Όχι γιατί θα πάψει να ισχύει ο νόμος της προσφορά και της ζήτησης αλλά γιατί θα μπορούν να προβλέψουν πριν απο τους υπόλοιπους το πότε...                   

αναλόγως ποιούς θεωρείς προγραμματιστές. Γιατί στο bitcoin είναι γενικά αποδεκτό ότι οι 100 και πλέον defveloper του είναι οι πλέον καταρτισμένοι η τουλάχιστον αυτοί που γνωρίζουν τι είναι και πως δουλεύει ένα blockchain σύστημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, chek2fire είπε

Γιατί στο bitcoin είναι γενικά αποδεκτό ότι οι 100 και πλέον defveloper του είναι οι πλέον καταρτισμένοι η τουλάχιστον αυτοί που γνωρίζουν τι είναι και πως δουλεύει ένα blockchain σύστημα.

Δεν είσαι αντικειμενικός, το ίδιο καλοί και ακόμη καλύτεροι είναι και οι 2ης και 3ης γενιάς blockchain, devs. EOS, Cardano, Ethereum, ΝΕΟ κλπ δεν είναι παιχνιδάκια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, chryspano είπε

Λυπάμαι αν τις οποιεσδήποτε ερωτήσεις εσύ τις θεωρείς "κουραστικές" αλλά σου έχω λύση στο πρόβλημα σου, mouse over στο προφίλ μου και επιλέγεις "Αγνόηση χρήστη"

"Κουραστικός" μπορεί να είμαι αλλά υβριστής και προσβλητικός ΔΕΝ έγινα, δεν σε είδα να παίρνεις θέση όταν "κάποιος" ξεπέρασε τα όρια... πολλάκις.... άσε λοιπόν τα σάπια και τις υποκρισίες.

Α ωραία. Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο εύκολο να απαλλαγώ από ένα τρολ σαν του λόγου σου.

Ευχαριστώ...i guess....

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
23 λεπτά πριν, liakjim είπε

Α ωραία. Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο εύκολο να απαλλαγώ από ένα τρολ σαν του λόγου σου.

Ευχαριστώ...i guess....

Πήρες τη σκυτάλη απο τον Silverage βλέπω. Να υποθέσω πως ανούσια μηνύματα σαν και αυτό είναι που σας κάνουν να νιώθετε "ανώτεροι" άνθρωποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chryspano είπε

Πήρες τη σκυτάλη απο τον Silverage βλέπω. Να υποθέσω πως ανούσια μηνύματα σαν και αυτό είναι που σας κάνουν να νιώθετε "ανώτεροι" άνθρωποι. 

Exactly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, chryspano είπε

Lol, το φαντάστηκα, τι άλλο θα έλεγε? bitcoin to the mooooooonn.:lol:

Οι παρωπίδες του δεν τον αφήνουν να δουν πως ένα σωρό άλλα crypto είχαν και έχουν ακόμη καλύτερες επιδόσεις, οι αποδώσεις του bitcoin σε σχέση με άλλες ευκαιρίες είναι κάπως για κλάματα.  

8 στα 10 σαβουρονομίσματα στις τελευταίες θέσεις στο top 100 έχουν εφάμιλλες επιδόσεις με το bitcoin του checkfire, δεν μιλάω καν για άλλα πρωτοκλασάτα ονόματα.:D

Διάβασε το thread του bitcoin απο την αρχή και θα δείς τι έλεγε, και τί έλεγαν οι άλλοι.
Μια που μιλάμε για παρωπίδες, το ότι σαβουρονομίσματα έχουν καλύτερες επιδόσεις απο το bitcoin όπως λες, οφείλεται στο ότι το bitcoin απλά υπάρχει. Αυτό και ένας ηλίθιος το καταλαβαίνει...
Καλώς ή κακώς το bitcoin είναι αυτό που άνοιξε το δρόμο για μια νέα πρωτοποριακή τεχνολογία.
Αυτό είναι γεγονός και δεν αλλάζει.
Δεν καταλαβαίνω αυτή την εμμονή σου να μηδενίσεις με κάθε αφορμή κάτι που έχει αποδείξει την όποια αξία έχει στον χρόνο.
Ντε και καλά να αντικρούσεις τι;
Εάν υπάρξει κάποιο άλλο νόμισμα που θα πάει το όλο θέμα 2 βήματα παρακάτω, καλώς να έρθει.
Σε αυτό δεν διαφωνεί κανένας, φαντάζομαι ούτε ο checkfire.

Επεξ/σία από grinder_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...