Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο τολμών νικά.:lol:

 

Congrats! You just earned a $10 (€8) bonus for accepting your friend NiceHash's Coinbase invite! They also got $10 (€8) of bitcoin for telling you about Coinbase.

 

Κρίμα βέβαια που με έκανε refer το nicehash αντί για κάποιον από δω μέσα που θα ήθελε να αγοράσει και αυτός.:unsure:

 

Επίσης για όποιον θέλει γρήγορες αγορές καλύτερα να ξεχάσει την αγορά μέσω bank account και να σκεφτεί την ακριβότερη λύση της πιστωτικής,(ή αλλιώς να έχει euro ή $$$ στο ανταλλακτήριο απο πρίν...) .

Στην αγορά μέσω τραπέζης 1 ευρώ πήρε η ελληνική τράπεζα και το coinbase χρέωσε 2,99 ευρώ παρακαλώ...

 

 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://bankingblog.accenture.com/payments-predictions-remainder-2018

Αναφορά σε κείμενο

Ripple’s network for cross-border transactions will grow significantly, attracting more banks and corporates, which will lead to rising transaction volume.

Αναφορά σε κείμενο

Ethereum will grow rapidly in popularity; its market cap will exceed Bitcoin by year’s end.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, smeiker είπε

Θέμα προς συζήτηση: Τι πιστεύετε; Το XRP θα χρησιμοποιηθεί από την Amazon; Και αν ναι θα εκτοξευθεί η τιμή;

Σαν νόμισμα που θα μπορούσε να κάνει αγορές κάποιος απο το amazon, όχι πολύ δύσκολο. Κανένα κρυπτονόμισμα δεν βλέπω τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον να χρησιμοποιείτε για αυτό το σκοπό στο Amazon.

Για settlement asset που είναι και η δουλειά που είναι φτιαγμένο το XRP, ναι θα μπορούσε. Η Amazon έχει πολλούς λογαριασμούς σε όλο το κόσμο με διάφορα fiat νομίσματα που απλά κάθονται για να μπορεί να κινεί τα λεφτά απο λογαριασμό μιας τράπεζας σε μια άλλη σε παγκόσμιο επίπεδο. Με το XRP θα μπορούσε να εξαλείψει εντελώς αυτούς τους λογαριασμούς και τα λεφτά αυτά να τα διαθέσει σε άλλες λειτουργίες της επιχείρησης. Άμα βάλουμε μέσα και το 40% με 60% μείωση στα έξοδα για τις συναλλαγές μεταξύ τραπεζών απο μια χώρα σε μια άλλη, τότε θα είχε αρκετά οφέλη. Το πρόβλημα με τα λεφτά που στέκονται σε λογαριασμούς σε όλο το κόσμο, μόνο με το XRP θα μπορούσε να το λύσει και όχι με το xCurrent.  Η Amazon έχει δείξει ότι θέλει να βελτιστοποιήσει τη μεταφορά χρήματος μεταξύ της εταιρίας άμα λάβουμε υπόψη ειδήσεις σαν και αυτή. Οπότε δεν το βλέπω και εντελώς απίθανο.

Τώρα όσο αναφορά τη τιμή στην αγορά των crypto κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά. Εγώ προβλέπω σε περίπτωση ανακοίνωσης συμφωνίας με την Amazon, απλά ένα μεγάλυτερο pump απο ότι με εκείνο που είχε γίνει με τη Moneygram. Μακροπρόθεσμα θα πρέπει να γίνουν πρώτα οι πιλότοι και σε συνδυασμό με το commercial release και άλλων πιλότων όπως της Moneygram και της Western Union θα μπορούσε το volume και το καλό κλίμα μεταξύ των επενδυτών να ανεβάσει τη τιμή πιο ψηλά.

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thomasG4 Μου αρεσει η προσεγγισή σου. Και εγώ δεν το βλέπω απίθανο ΑΝ πιθανολογήσουμε με τα υπάρχοντα δεδομένα και νομίσματα. Ίσως το 2019 γίνουν συγχωνεύσεις νομισμάτων, ίσως δημιουργηθούν νέα νομίσματα από τράπεζες ίσως ίσως, κανέις δεν ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα,

Ευχαριστώ όσους απαντήσανε στο ερωτημαλογίο (μία σελίδα πριν).

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια μικρή βοήθεια. Φόρτωσα τα χρήματα στο coinbase και προσπαθώ μέσω kraken για ripple. Έχω κάνει verified (μέχρι 3του βαθμού) και προσπαθώ να αγοράσω. Από εκεί και πέρα τα βήματα ποια είναι; μπαίνω για αγορά και βάζω ένα ποσό ripple που αντιστοιχούν σε 50 ευρώ πχ και όταν συνεχίζω μου βγάζει ότι είναι πολύ μικρό το ποσό. 

Ίσως αν αλλάξω τις επιλογές μάρκετ κλπ να αλλάξει κ αυτό..

Επεξ/σία από txcellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Silverage είπε

Βάλε λίγο λιγότερα γιατί κρατάει και μια μικρή προμήθεια.

Δοκίμασα πολλά ποσά αλλά κάτι κάνω λάθος. Υπάρχει κάποιος οδηγός η κάποιο βίντεο σχετικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, txcellas είπε

Δοκίμασα πολλά ποσά αλλά κάτι κάνω λάθος. Υπάρχει κάποιος οδηγός η κάποιο βίντεο σχετικό; 

Πάτα το market και στη συνέχεια τα ripple που θέλεις να πάρεις, θα σου βγάλει τέρμα δεξιά το ποσό που κοστίζουν και στη συνέχεια προχωράς στην αγορά τους. 

 

 

Screen Shot 2018-03-12 at 16.25.32.png

Επεξ/σία από jimmakosapple
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jimmakosapple είπε

Πάτα το market και στη συνέχεια τα ripple που θέλεις να πάρεις, θα σου βγάλει τέρμα δεξιά το ποσό που κοστίζουν και στη συνέχεια προχωράς στην αγορά τους. 

Screen Shot 2018-03-12 at 16.25.32.png

δεν ανεφερα οτι τα χρηματα τα εχω βαλει στο coinbase. παιζει καποιο ρολο αυτο;

στο coinbase τα εχω σε ευρω; Πρεπει να τα μετατρεψω σε καποιο νομισμα και να στειλω στο kraken η μπορω να τα στειλω σαν ευρω στο kraken?

Επεξ/σία από txcellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, txcellas είπε

δεν ανεφερα οτι τα χρηματα τα εχω βαλει στο coinbase. παιζει καποιο ρολο αυτο;

στο coinbase τα εχω σε ευρω; Πρεπει να τα μετατρεψω σε καποιο νομισμα και να στειλω στο kraken η μπορω να τα στειλω σαν ευρω στο kraken?

Προσωπικά είχα στείλει έμβασμα μέσω SEPA στο Kraken και μπήκαν τα ευρώ και μετά με τα ευρώ αγόρασα XRP. 

4 ώρες πριν, txcellas είπε

 

4 ώρες πριν, txcellas είπε

 

Επεξ/σία από jimmakosapple
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...