Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dimus1985 είπε

honor 8 pro 50h/s stable.Btw επειδη το cryptopia wallet ειναι down 10 μερες πουλανε και μεταφερουν Btc στο Kucoin Οπου ξανααγοραζουν..χανεις $ εννοειται αλλα αποδεσμευεσαι απο την μλκια της cryptopia...

Τώρα του το ξαναδοκιμασα με το redmi note 3 pro είναι στα 27 H/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εχω κανει ποτε ξανα mining , παιζει κατι σε περιβαλλον windows να δοκιμασω την 980ti ? Eπισης ποιο coin προτεινετε ? Προφανως και θα δω και τον οδηγο αλλα θα προτιμουσα μια πιο αμεση και προσωποποιημενη απαντηση . Ευχαριστω πολυ :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε τωρα και κρυπτοθερμαστρα      :P

https://www.newsbeast.gr/technology/gadgets/arthro/3401342/h-kriptothermastra-pou-se-zesteni-tin-ora-pou-se-ploutizi

gkporjg000.jpg

gkporjg2.jpg

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά πιστεύω ότι το IOT mining είναι το μέλλον όχι μόνο γενικά στο mining των ψηφιακών νομισμάτων αλλά ακόμα και του Bitcoin mining. Το proof of work είναι το ποιο ασφαλές σύστημα mining για ψηφιακά νομίσματα που εγγυάτε τον αποκεντρωμένο χαρακτήρα των συστημάτων. Οι οικιακές συσκευές έχουν μεγάλες απώλειες ενέργειας που θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν σε mining ώστε να φέρνουν και ένα κέρδος στους κατόχους. Σιγά σιγά τα mining chip φτάνουν στα όρια απόδοσης τους και από εκεί και πέρα πιστεύω θα ξεκινήσει το πραγματικό παιχνίδι στον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε τι λέει η λαγκαρντ η αγαπημένη μας για τα ψηφιακά νομίσματα :P

https://blogs.imf.org/2018/03/13/addressing-the-dark-side-of-the-crypto-world/

και αυτό το άρθρο που προσπαθεί να εξηγήσει τα φορολογικά έχει ενδιαφέρον 

https://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/39807

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλέπω να τραβάει το πράγμα προς το παρών. Προσωπικά είμαι λίγο απαισιόδοξος, μήπως χάσαμε το τραίνο εμείς που μπήκαμε με το νέο έτος στο παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Δεν το βλέπω να τραβάει το πράγμα προς το παρών. Προσωπικά είμαι λίγο απαισιόδοξος, μήπως χάσαμε το τραίνο εμείς που μπήκαμε με το νέο έτος στο παιχνίδι. 

https://el.wikipedia.org/wiki/Ελληνικό_χρηματιστηριακό_κραχ_του_1999 
Ποια είναι η άποψή σας; Υπάρχουν μήπως ομοιότητες ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Δεν το βλέπω να τραβάει το πράγμα προς το παρών. Προσωπικά είμαι λίγο απαισιόδοξος, μήπως χάσαμε το τραίνο εμείς που μπήκαμε με το νέο έτος στο παιχνίδι. 

Βασικά διαβάζοντας αυτό που είναι αντίστοιχη συζήτηση περίπου την ίδια εποχή πέρσι.

Στα ~1000€ το btc τότε και με ανάλογη ανασφάλεια στους "επενδυτές".

Δεν είμαι και τόσο απαισιόδοξος.

Άμα ήταν να ανεβαίνει 10% την μέρα ωραία θα ταν, αλλά θα φτάναμε το 1 εκατομμύριο μέχρι τέλος του χρόνου.

Ε δε θα ταν και πολύ υγιές αυτό...

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_1 είπε

Βασικά διαβάζοντας αυτό που είναι αντίστοιχη συζήτηση περίπου την ίδια εποχή πέρσι.

Δεν είμαι και τόσο απαισιόδοξος.

Άμα ήταν να ανεβαίνει 10% την μέρα ωραία θα ταν, αλλά θα φτάναμε το 1 εκατομμύριο μέχρι τέλος του χρόνου.

Ε δε θα ταν και πολύ υγιές αυτό...

Σίγουρα δεν θα ήταν υγείες και αν ήταν έτσι θα έμπαιναν όλοι και θα κάνανε χρήματα. Απλά τον προηγούμενο χρόνο υπήρχε ένα hype και μπήκαν αρκετά χρήματα στην αγορά των κρυπτονομισμάτων με αποτέλεσμα να υπάρχει αυτές οι τεράστιες αυξήσεις, κάποια έβγαλαν αρκετά χρήματα αν ήταν έξυπνοι. 

Όπως έχω ξανά γράψει δεν καίγομαι, έβαλα 1.000 ευρώ γνωρίζοντας ότι είναι επένδυση υψηλού ρίσκου (τζόγος) και αν κάτσει, έκατσε. 

Απλά θα ήμουν ευχαριστημένος επειδή είναι επένδυση υψηλού ρίσκου να πάνε τα 1.000 στα 3.000 - 4.000 χιλιάδες. 

Έτσι όπως την βλέπω την αγορά αν βγάλω 200 ευρώ και δεν τα χάσω όλα θα πω και ευχαριστώ he he. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...