Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Εδώ μιλάμε για όλο τον κόσμο όμως, οπότε δεν ξέρω αν είναι ίδια περίπτωση.

έχει ομοιότητες λέω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προκλητικοί οι καιροί που ζούμε, δυστυχώς.Βγαίνει η google και σου λέει απαγορεύω το τάδε περιεχόμενο, ενώ δεν αποτελεί κάποια παράνομη δραστηριότητα επειδή...έτσι.Τα ίδια και το fb.Τους πήρε ο πόνος για τους επενδυτές και το εάν θα μπορούσαν να επηρρεαστούν και να χάσουν λεφτά.Οι υπόλοιπες διαφημίσεις τους είναι επιπέδου ας πούμε. Βγαίνει μετά ο άλλος της allianz και σπέρνει και αυτός με τη σειρά του ασύστολο fud πάλι για φούσκα του btc και ότι δεν τίθεται θέμα ότι θα σκάσει, αλλά για το πότε θα σκάσει.Ένας ακόμα στους πολλούς λαμπερούς χαρτογιακάδες.

Και λες πραγματικά, δεν υπάρχει καμία συνέπεια για κάτι τέτοιους κυρίους όταν βγαίνουν δημοσίως και προκαλούν πανικό; Είμαι πεπεισμένος ότι για οποιονδήποτε τρίτο κοινό θνητό θα υπήρχε.

Ώρες ώρες κουράζει πολύ το σάπιο κατεστημένο και ας ακούγεται πολύ κλισαρισμένο πια. Γενικά είμαι από τους πολύ φιλήσυχους ανθρώπους, σε βαθμό να με θεωρούσε λοβοτομημένο ο μέσος επαναστάτης νεοέλληνας, αλλά σε κάτι τέτοιες φάσεις είανι που μου γυρνάει το μυαλό και πραγματικά δεν δίνω καθόλου άδικο σε όσους τα σπάνε όλα πιστεύοντας ότι φθείρουν έτσι το "σύστημα", σε όσους αφορίζουν κάθε είδους συγκέντρωση εξουσίας κλπ.

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι με 2-3 κινήσεις μπορούν να το ελέγξουν και να το οδηγήσουν εκεί που θέλουν όπως φαίνεται. Άρα οι δυνατοί είναι ακόμα οι ίδιοι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καπιταλισμό δεν έχετε ακούσει τίποτα, σωστά; Μήπως βέβαια κι εμείς που προσπαθούμε με αυτόν τον πλάγιο τρόπο να βγάλουμε χρήματα δεν είμαστε τμήμα του; Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι όποιος έχει τα γένια έχει και τα χτένια. Αν τα κρυπτονομίσματα βολεύουν τους ισχυρούς, θα μείνουν και θα μεγαλώσουν. Αν όχι, θα τα φάει η μαρμάγκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
24 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Προκλητικοί οι καιροί που ζούμε, δυστυχώς.Βγαίνει η google και σου λέει απαγορεύω το τάδε περιεχόμενο, ενώ δεν αποτελεί κάποια παράνομη δραστηριότητα επειδή...έτσι.Τα ίδια και το fb.Τους πήρε ο πόνος για τους επενδυτές και το εάν θα μπορούσαν να επηρρεαστούν και να χάσουν λεφτά.Οι υπόλοιπες διαφημίσεις τους είναι επιπέδου ας πούμε. Βγαίνει μετά ο άλλος της allianz και σπέρνει και αυτός με τη σειρά του ασύστολο fud πάλι για φούσκα του btc και ότι δεν τίθεται θέμα ότι θα σκάσει, αλλά για το πότε θα σκάσει.Ένας ακόμα στους πολλούς λαμπερούς χαρτογιακάδες.

Δες το απο την άλλη πλευρά, πόσο θα είχε φουσκώσει ακόμη η φούσκα αν δεν γινότανε όλος αυτός ο "πόλεμος" τελευταία, σε τι ποσά θα είχε φτάσει η τιμή και πόσο θα είχε ξεσαλώσει ο απλός κόσμος σκορπώντας όλες του τις οικονομίες για να γίνει "ζάπλουτος" όπως "όλοι" οι κρυπτο "επενδυτές" εκεί έξω. (κάθε φορά που ακούω για "επένδυση" στα κρύπτο δεν ξέρω αν θέλω να γελάσω ή να κλάψω) πόσο θα διαρκούσε όλη αυτή η ευφορία μέχρι να καταρρεύσει το σύμπαν και να αρχίζουν όλοι μαζί να φωνάζουν που είναι το κράτος, που είναι η πολιτεία, ένας υπεύθυνος βρε παιδιά.

Και για να το πω και αλλιώς, αν κάποιος χρειάζεται να "ενημερωθεί" μέσω διαφημίσεων για να κάνει τις κρυπτο "επενδύσεις" του η εαν τον τρομάζει το FUD, τότε αυτός ΌΧΙ δεν χρειάζεται να έχει καμία απολύτως επαφή με το "άθλημα" και καλά κάνουν και απαγορεύουν τις διαφημίσεις και βάζουν περιορισμούς και κάνουν FUD και μιλάνε για φούσκα. 

 

27 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

δεν δίνω καθόλου άδικο σε όσους τα σπάνε όλα πιστεύοντας ότι φθείρουν έτσι το "σύστημα"

Τίποτα απολύτως δεν "φθείρουν", αντιθέτως τρέφουν το σύστημα, δηλαδή αν καεί/καταστραφεί η μισή Ελλάδα τι θα γίνει? θα πει το "σύστημα" ως εδώ ήταν παραιτούμαι/αλλλάζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zio10 είπε

Το θέμα είναι ότι με 2-3 κινήσεις μπορούν να το ελέγξουν και να το οδηγήσουν εκεί που θέλουν όπως φαίνεται. Άρα οι δυνατοί είναι ακόμα οι ίδιοι...

Ναι, δυστυχώς έτσι είναι.Το έχω πει και άλλες φορές στο παρελθόν, όσο και να θέλουν τα cryptos να αλλάξουν ας πούμε το οικονομικό γίγνεσθαι πολύ δύσκολα θα το καταφέρουν κατά τη γνώμη μου, είναι δεν είναι αποκεντρωμένα.Από τη στιγμή που αποτελούν ή θα αποτελέσουν ίσως μελλοντικά για άλλους ένα μέσο πληρωμής, ακόμα και αποκεντρωμένη εσωτερικά να είναι η δομή της λειτουργίας τους, δεν αλλάζει σε τίποτα η εξωτερική τους λειτουργλια από τη στιγμή που μπορούν να συσσωρευθούν σε λίγα χέρια και να μην παρεκκλίνουν από τα μέχρι τώρα γνωστά μονοπάτια.

1 ώρα πριν, chryspano είπε

Δες το απο την άλλη πλευρά, πόσο θα είχε φουσκώσει ακόμη η φούσκα αν δεν γινότανε όλος αυτός ο "πόλεμος" τελευταία, σε τι ποσά θα είχε φτάσει η τιμή και πόσο θα είχε ξεσαλώσει ο απλός κόσμος σκορπώντας όλες του τις οικονομίες για να γίνει "ζάπλουτος" όπως "όλοι" οι κρυπτο "επενδυτές" εκεί έξω. (κάθε φορά που ακούω για "επένδυση" στα κρύπτο δεν ξέρω αν θέλω να γελάσω ή να κλάψω) πόσο θα διαρκούσε όλη αυτή η ευφορία μέχρι να καταρρεύσει το σύμπαν και να αρχίζουν όλοι μαζί να φωνάζουν που είναι το κράτος, που είναι η πολιτεία, ένας υπεύθυνος βρε παιδιά.

Και για να το πω και αλλιώς, αν κάποιος χρειάζεται να "ενημερωθεί" μέσω διαφημίσεων για να κάνει τις κρυπτο "επενδύσεις" του η εαν τον τρομάζει το FUD, τότε αυτός ΌΧΙ δεν χρειάζεται να έχει καμία απολύτως επαφή με το "άθλημα" και καλά κάνουν και απαγορεύουν τις διαφημίσεις και βάζουν περιορισμούς και κάνουν FUD και μιλάνε για φούσκα. 

Τίποτα απολύτως δεν "φθείρουν", αντιθέτως τρέφουν το σύστημα, δηλαδή αν καεί/καταστραφεί η μισή Ελλάδα τι θα γίνει? θα πει το "σύστημα" ως εδώ ήταν παραιτούμαι/αλλλάζω?

Νομίζω ότι μπερδεύεις αρκετά πράγματα μεταξύ τους.Αρχικά δεν με ενδιαφέρει να σχολιάσω την τοποθέτηση του καθενός στην αγορά και το πόσο επιτυχημένη αυτή θα είναι.Πέραν του ότι και χαμηλότερες να είναι ή να ήταν οι τιμές ακόμα περισσότερο δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο άλλος μπορεί να χάσει λεφτά.Κατά συνέπεια, όχι, δεν θα δω από την άλλη πλευρά.Αυτό που σχολιάζω είναι το πόσο απαρατήρητος περνάει πλέον ο τραμπουκισμός του κάθε κολοσσού στο φιλτράρισμα της πληροφορίας που περνάει από τα χέρια του είτε είναι καλοπροαίρετος είτε όχι είτε αυτόβουλος είτε όχι. Ας διανοηθούμε κάποια στιγμή ότι είναι μια δραστηριότητα καθόλα νόμιμη (και αρκετά ρυθμισμένη κατά τη γνώμη μου για την ώρα στον βαθμό που επιτρέπεται από τη φύση της οποιαδήποτε ρύθμιση) και ότι δεν μπορεί ο άλλος έτσι απλά να σου λέει απαγορεύω από εδώ και στο εξής να περνάει τέτοια πληροφορία από εμένα. Είναι καθαρά θέμα φιλτραρίσματος περιεχομένου. Χούντα κανείς;

Επίσης θα πρέπει να καταλάβεις ότι δεν ενημερώνεται κανείς από τις διαφημίσεις.Ή τελος πάντων δεν πρέπει να το κάνει.Αλλά πάλι ερχόμαστε στο προηγούμενο όπου δεν μπορεί αυτός που σου διοχετεύει την πληροφορία να καθορίσει από μόνος του ποια πληροφορία είναι θετική και ασφαλής για σένα και ποιά όχι ή έστω ποιά κατηγορία πληροφορίας. Αυτό είναι δουλειά του τελικού χρήστη. Στην τελική για να καταλάβω, ποιά διαφήμιση στο κάτω κάτω ξεφεύγει από αυτόν τον κανόνα; Γιατί να συνεχίζουν να υπάρχουν διαφημίσεις για το πώς θα κάνω το πουλί μου από 7 πόντους 23 με ένα τζελ; Αυτού του είδους η διαφήμιση λοιπόν ξεφεύγει από τη νόρμα "εάν εγώ δεν έχω την αντιληπτική ικανότητα να καταλάβω ότι το πουλί μου δεν θα γίνει ποτέ 23 πόντους με ένα τζελ, καλύτερα ας τις απαγορεύσουν αυτές τις διαφημίσεις"; Ειλικρινά αδυνατώ να το κατανοήσω αυτό το σκεπτικό.

Και τέλος, όχι, δεν πιστεύω ότι φθείρει κανείς έτσι το σύστημα, γι' αυτό και λέω ότι θεωρώ τον εαυτό μου στα όρια του λοβοτομημένου, καθώς δεν πιστεύω δυστυχώς ότι υπάρχουν πολλά περιθώρια αντίδρασης σήμερα. Απλά σε περιπτώσεις προκλητικότητας, όπως είναι η συγκεκριμένη για εμένα, αντιλαμβάνομαι τον τρόπο αντίδρασης μερικών ως τρόπο αντίδρασης. Αντιλαμβάνομαι δηλαδή γιατί θέλουν να διαλύσουν το σύμπαν, ανεξάρτητα από το εάν καταφέρνουν κάτι ή εάν θεωρώ ο ίδιος διαφορετικά.

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Πέραν του ότι και χαμηλότερες να είναι ή να ήταν οι τιμές ακόμα περισσότερο δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο άλλος μπορεί να χάσει λεφτά.

So what? Λες να είναι το ίδιο? Ξέρεις πολύ καλά πως δεν υπάρχει καν σύγκριση μεταξύ αυτού και μιας ξέφρενης κατάστασης πυροδοτούμενης απο +10.000% "κέρδη" και αποδόσεων που "διαφημίζονται" δεξιά και αριστερά. Απορώ γιατί το ανέφερες καν αυτό.

 

41 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Αυτό που σχολιάζω είναι το πόσο απαρατήρητος περνάει πλέον ο τραμπουκισμός του κάθε κολοσσού στο φιλτράρισμα της πληροφορίας που περνάει από τα χέρια του είτε είναι καλοπροαίρετος είτε όχι είτε αυτόβουλος είτε όχι.

Πες τους τραμπούκους πες τους όπως θέλεις, χωρίς τα "φιλτραρίσματα" και τους "τραμπουκισμούς" υπάρχει κίνδυνος να γίνει της Πόπης εκεί έξω, τουλάχιστον αυτό το αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι. 

 

42 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Ας διανοηθούμε κάποια στιγμή ότι είναι μια δραστηριότητα καθόλα νόμιμη (και αρκετά ρυθμισμένη κατά τη γνώμη μου για την ώρα στον βαθμό που επιτρέπεται από τη φύση της οποιαδήποτε ρύθμιση) και ότι δεν μπορεί ο άλλος έτσι απλά να σου λέει απαγορεύω από εδώ και στο εξής να περνάει τέτοια πληροφορία από εμένα.

Και το να βγάζουμε τα ίδια μας τα μάτια με τα κουτάλια ίσως είναι μια νόμιμη δραστηριότητα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι η Χ,Ψ εταιρεία έχει την οποιαδήποτε "υποχρέωση" να παρέχει και πληροφορίες για το πως να το κάνουμε.   

 

43 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Είναι καθαρά θέμα φιλτραρίσματος περιεχομένου. Χούντα κανείς;

Μπορείς να διαφωνείς με την πολιτική τους αλλά δικό τους είναι το μαγαζί, οι ανταγωνιστές τους ας πράξουν διαφορετικά.

 

45 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Επίσης θα πρέπει να καταλάβεις ότι δεν ενημερώνεται κανείς από τις διαφημίσεις.Ή τελος πάντων δεν πρέπει να το κάνει

LOL, η "ενημέρωση" ήταν σε " "  και δεύτερον αν ίσχυε αυτό που λες δεν θα υπήρχε καν θέμα και δεν θα κάναμε αυτή την κουβέντα τώρα, το πως βλέπουμε εσύ και εγώ τις διαφημίσεις αυτές δεν έχει καμία σχέση με το πως τις βλέπει το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού εκεί έξω, αυτό είναι το πρόβλημα.

 

46 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Γιατί να συνεχίζουν να υπάρχουν διαφημίσεις για το πώς θα κάνω το πουλί μου από 7 πόντους 23 με ένα τζελ;

Γιατί πολύ απλά οι αρνητικές επιπτώσεις αυτών των διαφημίσεων είναι μηδαμινές, άντε να ξοδέψει κανείς 5-10-100€ σε αυτά τα "φιδέλαια", δεν θα βάλει υποθήκη το σπίτι του, άσε που αυτοί που τον έχουν 7 πόντους είναι σαφώς λιγότεροι σε σχέση με αυτούς που θα "σαγηνευτούν" με τα υποσχόμενα "υπερκέρδη" των κρύπτο "επενδύσεων" 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεχρι και σήμερα πχ το XLM ακολουθούσε ένα descending triangle pattern όπου και έπεσε ακόμα πιο χαμηλά από το χαμηλότερο όριο. Αυτό δείχνει μια ενδυνάμωση στην πτωτική τάση. Από την άλλη είναι πολύ πιθανό όλοι όσοι πούλησαν να θέλουν να ξαναβγάλουν κέρδος άμεσα και έτσι να κάνει recover. Επίσης μια μεγάλη πτώση δεν δείχνει απαραίτητα ότι γενικά τα κρυπτονομίσματα οδεύουν στο τέλος τους και σε περιορισμό. Ήδη τα 3 μεγαλύτερα έχουν γίνει integrated σε εταιρίες και αυτό θα υποστηριχτεί ακόμα περισσότερο. Το ρίσκο είναι φυσικά τα μεμονωμένα AltCoins όπως πάντα.

Επεξ/σία από smeiker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα χαμηλά αγοράζουμε, στα ψηλά πουλάμε. Η προσπαθούμε τουλάχιστον... Ποτέ το αντίθετο.

Αυτό μάλλον δεν το έχετε καταλάβει αρκετοί. Επίσης πολύ σημαντικό να έχετε ανώτατο και κατώτατο όριο στο που πουλάτε και που αγοράζετε. Αν περιμένετε να πάει 1εκατομμύριο ευρώ το 1BTC για να πουλήσετε...τότε καληνύχτα. Αν πάτε απλά έτσι στα τυφλά, δεν θα έχετε καλή κατάληξη.

 

Τώρα που έχει πέσει αρκετά το BTC είναι ευκαιρία να αγοράσετε, αν δεν έχετε άλλα χρήματα(ευρώ) τότε κάνατε λάθος που ξοδέψατε όλο το budget σας για αγορά crypto με την μία σε συγκεκριμένη τιμή και δεν κρατήσατε καβάτζα για πιθανές πτώσεις.

Θα ξαναανέβει το BTC και μετά θα ξαναπέσει και ξανά από την αρχή, κύκλους κάνει.... Καθορίστε τιμές αγοράς και πώλησης που νοίωθετε άνετα και πάντα να κρατάτε καβάτζα από τα κέρδη και τα ευρώ που θέλετε να επενδύσετε τζογάρετε.

 

Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος η ειδικός, δεν θεωρώ τον εαυτό μου τίποτα από τα δύο, αλλά να έχετε μια στρατηγική ρε παιδιά, μην πάτε έτσι στα τυφλά και ότι γίνει....

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα σχεδιάζουμε με το χειρότερο σενάριο. Μάλλον είμαστε στο χειρότερο, μπορεί και όχι. Όσοι περιμένανε να αγοράσουν Lambo με bitcoins, να συμβιβαστούν με κανένα αυτοκινητάκι matchbox.

Σκεφτείτε ότι τα περισσότερα νομίσματα πριν από ένα 6μηνο ήταν πολύ φτηνότερα. Θα συμφωνήσω με τον @Avatar_GR ότι γίνονται κύκλοι, θέλει ψυχραιμία και υπομονή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ανάρτηση που έκανα σε οικονομικό-χρηματιστηριακό site περί φτηνού και ακριβού κρυπτονομίσματος.

Το αρχικό άρθρο μιλούσε για το ripple και κοινώς προσπαθούσε να μας πείσει ότι είναι σε τιμή ευκαιρίας με την εξής λογική.

"Το Bitcoin έχει κάνει πολλούς επενδυτές πολύ πλούσιους. Εκείνους που αγόρασαν το ψηφιακό νόμισμα όταν άξιζε μερικά δολάρια. Και θα μπορούσε να κάνει περισσότερους επενδυτές πλούσιους υπό την προϋπόθεση ότι θα συνεχίσει να ενισχύεται σε νέα ιστορικά υψηλά επίπεδα.  

Αλλά αυτό είναι απίθανο, καθώς τα μεγάλα ποσοστιαία κέρδη είναι δύσκολο να επιτευχθούν σε αυτά τα επίπεδα τιμών- άνω των 10.000 δολ.  

Όμως υπάρχει το Ripple, που διαπραγματεύεται κάτω από το 1 δολάριο. Και υπάρχουν ειδικοί που πιστεύουν ότι μια μέρα θα μπορούσε να είναι το επόμενο Bitcoin." 

:o:o:o

6 λεπτά πριν, yiannis_1 είπε

Το bitcoin έχει σήμερα αξία έστω P1 ~ 9.200$ και circulating supply δηλαδή τεμάχια bitcoin σε κυκλοφορία 16.915.162 BTC έστω Q1. 
Το ripple έχει σήμερα αξία P2 0,798 $ και circulating supply δηλαδή τεμάχια ripple σε κυκλοφορία 39.091.956.706 XRP έστω Q2 
(πηγή coinmarketcap 12/03/2018) 
Η προσφορά αυτή του κάθε κρυπτονομίσματος καθορίζεται από τον δημιουργό του και είναι συνήθως συγκεκριμένη ή φτάνει σε έναν συγκεκριμένο και περιορισμένο αριθμό νομισμάτων. 
Πχ για το bitcoin θα είναι 21 000 000 bitcoins στο σύνολο. 

Η αξία του νομίσματος σε fiat money (πχ δολάριο, ευρώ, γεν) επί την διαθέσιμη προσφορά του την κάθε συγκεκριμένη στιγμή μας δίνει το market capitalization. Δηλαδή τα ποσά πραγματικού χρήματος που αποχωρίστηκαν πρόθυμα οι κάτοχοι τους γιατί επιθυμούσαν να αποκτήσουν bitcoin ή ripple. 
Αυτή τη στιγμή το παραπάνω που λέγεται στην πιάτσα και marketcap είναι το εξής για τα 2 νομίσματα: 
Bitcoin  P1 x Q1 = $156.233.679.932 
Ripple  P2 x Q2 = $31.202.066.176 

Οπότε αναλύσεις του στύλ το bitcoin είναι ήδη στα 9200 $ και είναι ακριβό και το ripple είναι στο 0,78$ άρα είναι φτηνό είναι ανάλυση σαλτιμπάγκου και όχι ανθρώπου που κάνει ανάρτηση οικονομικής είδησης. 

Το Ripple για να φτάσει την σημερινή τιμή του bitcoin θα χρειαστεί 
39.091.956.706 x 9.200 $ = 359.646.001.695.200 δολάρια να αφήσουν την σχετική ασφάλεια του fiat χρήματος για να το αγοράσουν. 

Δηλάδή 55 φορές την αξία όλων των αποθεμάτων χρυσού σήμερα 7,7 trillion dollars ή όλο το Global Money 125 trillion dollars σύν όλο το παγκόσμιο χρέος 215  trillion dollars!!! 

Ή για να γελάσουμε και λίγο, όλα τα bitcoins, όταν θα φτάσει το bitcoin τα 17 εκατομμύρια δολάρια το ένα και θα έχουν κυκλοφορήσει όλα τα bitcoins που πρόκειτε να υπάρξουν ποτέ σε κυκλοφορία...

 

 

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι το G20 meeting (19-20 Μαρτίου) που θα συζητηθούν regulations για τα crypto, έτσι θα πάει το πράγμα. Αυτό βέβαια είναι μια δικιά μου εκτίμηση.

Επίσης μακροπρόθεσμα νομίζω θα πληγούν αρκετά τα μικρότερα νομίσματα λόγω των φόβων για regulations σε ICO, pump n dump groups, ponzi schemes κτλ

Αυτή τη φορά η θεσμοθέτηση νόμων για τη προστασία των επενδυτών είναι πιο κοντά από ποτέ.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...